Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal door naar vierde ronde op Australian Open

Nadal door naar vierde ronde op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft overtuigend de vierde ronde van de Australian Open bereikt. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser kwam in de wedstrijd tegen zijn landgenoot Pablo Carreño Busta geen moment in de problemen. Nadal won de partij in iets meer dan anderhalf uur met 6-1 6-2 6-4.

Nadal was op dreef in de Rod Laver Arena waar hij niet één breakpoint tegen kreeg, 41 'winners' sloeg tegenover slechts zeven onnodige fouten. Het was zijn vijfde overwinning op zijn 28-jarige landgenoot. Nadal heeft sinds januari 2016 niet meer verloren van een Spanjaard. Fernando Verdasco was de laatste die hem versloeg.

"Het was zonder twijfel mijn beste wedstrijd hier tot nu toe", vond Nadal. "Ik serveerde goed en met mijn forehand maakte ik het hem steeds moeilijk." Carreño Busta had geen antwoord op de opslag van Nadal en pakte slechts tien punten met zijn returns.

Nadal speelt in de vierde ronde tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Australiër Nick Kyrgios en de Rus Karen Chatsjanov. De controversiële Kyrgios kreeg donderdag nog een straf wegens tijdsoverschrijding. Reden voor hem een imitatie te geven van alle handelingen die Nadal pleegt te doen voordat hij serveert. Nadal wilde er eerder niet op ingaan, maar zei nu toch er de voorkeur aan te geven tegen publiekslieveling Kyrgios te spelen. "Als hij tenminste zijn goede spel laat zien en zijn passie voor de sport. Dan is hij een aanwinst voor het tennis. Als hij andere dingen doet, ben ik niet zo enthousiast over hem."

Meer uit Sport

Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

36 minuten geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

1 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

1 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

5 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

8 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

10 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

17 uur geleden