Nadal door naar vierde ronde op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft overtuigend de vierde ronde van de Australian Open bereikt. De als eerste geplaatste Spaanse tennisser kwam in de wedstrijd tegen zijn landgenoot Pablo Carreño Busta geen moment in de problemen. Nadal won de partij in iets meer dan anderhalf uur met 6-1 6-2 6-4.
Nadal was op dreef in de Rod Laver Arena waar hij niet één breakpoint tegen kreeg, 41 'winners' sloeg tegenover slechts zeven onnodige fouten. Het was zijn vijfde overwinning op zijn 28-jarige landgenoot. Nadal heeft sinds januari 2016 niet meer verloren van een Spanjaard. Fernando Verdasco was de laatste die hem versloeg.
"Het was zonder twijfel mijn beste wedstrijd hier tot nu toe", vond Nadal. "Ik serveerde goed en met mijn forehand maakte ik het hem steeds moeilijk." Carreño Busta had geen antwoord op de opslag van Nadal en pakte slechts tien punten met zijn returns.
Nadal speelt in de vierde ronde tegen de winnaar van de wedstrijd tussen de Australiër Nick Kyrgios en de Rus Karen Chatsjanov. De controversiële Kyrgios kreeg donderdag nog een straf wegens tijdsoverschrijding. Reden voor hem een imitatie te geven van alle handelingen die Nadal pleegt te doen voordat hij serveert. Nadal wilde er eerder niet op ingaan, maar zei nu toch er de voorkeur aan te geven tegen publiekslieveling Kyrgios te spelen. "Als hij tenminste zijn goede spel laat zien en zijn passie voor de sport. Dan is hij een aanwinst voor het tennis. Als hij andere dingen doet, ben ik niet zo enthousiast over hem."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
1 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
1 dag geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geleden