Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal door naar tweede ronde US Open

Nadal door naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Viervoudig tenniskampioen Rafael Nadal mag door naar de tweede ronde van de US Open. Hij versloeg Australiër Rinky Hijikata in vier sets: 4-6 6-2 6-3 6-3. De 36-jarige Spanjaard, die voor z'n 23e grandslamtitel gaat, neemt het in de volgende ronde op tegen de Italiaan Fabio Fognini.

"Ik ben heel blij weer terug te zijn. Het is lang geleden dat ik hier gespeeld heb. Ik dacht dat ik misschien nooit meer terug zou komen", zei Nadal na afloop van de wedstrijd. In 2019 won hij voor het laatst de titel in New York.

Nadal speelde pas zijn tweede partij nadat hij op Wimbledon voor de halve finale moest opgeven vanwege een buikspierblessure. In Cincinnati verloor hij van de Kroaat Borna Coric.

Moeizame start

Tegen de 21-jarige Australiër kende Nadal een moeizame start. Hijikata, die bezig is aan zijn grandslamdebuut, nam een break voorsprong in de zevende game en pakte de eerste set. "Ik begon niet eens zo slecht, maar daarna kreeg ik enkele mogelijkheden die ik niet benutte. Ik serveerde niet zo goed en hij pakte de break. Toen werd ik een beetje zenuwachtig", zei de 36-jarige Spanjaard.

Nadal herstelde zich en kwam bijna niet meer in problemen in de daaropvolgende sets. Alleen op 4-3 in de vierde set kreeg Hijikata kansen op de opslagbeurt van Nadal, maar die kwam terug en pakte de game. In de daaropvolgende game werkte de Australiër nog vier matchpoints weg, maar op het vijfde sloeg Nadal toe.

"De eerste wedstrijd hier in New York na drie jaar. In de avond, dat is altijd spannend en ik had enkele moeilijke momenten", gaf Nadal toe. "Het was mijn tweede partij in ongeveer vijftig dagen. Het was nog niet de dag om perfect te spelen, maar een om de klus te klaren. En dat heb ik gedaan."

Nadal treft in de tweede ronde de Italiaan Fabio Fognini. Die won in vijf sets van de Rus Aslan Karatsev. Op de US Open van 2015 versloeg de Italiaan Nadal in de derde ronde, nadat de Spanjaard had geleid met 2-0 in sets.

Meer uit Sport

Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

1 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

2 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

2 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

2 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

2 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

4 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

4 uur geleden