Nadal door naar tweede ronde US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - Viervoudig tenniskampioen Rafael Nadal mag door naar de tweede ronde van de US Open. Hij versloeg Australiër Rinky Hijikata in vier sets: 4-6 6-2 6-3 6-3. De 36-jarige Spanjaard, die voor z'n 23e grandslamtitel gaat, neemt het in de volgende ronde op tegen de Italiaan Fabio Fognini.
"Ik ben heel blij weer terug te zijn. Het is lang geleden dat ik hier gespeeld heb. Ik dacht dat ik misschien nooit meer terug zou komen", zei Nadal na afloop van de wedstrijd. In 2019 won hij voor het laatst de titel in New York.
Nadal speelde pas zijn tweede partij nadat hij op Wimbledon voor de halve finale moest opgeven vanwege een buikspierblessure. In Cincinnati verloor hij van de Kroaat Borna Coric.
Moeizame start
Tegen de 21-jarige Australiër kende Nadal een moeizame start. Hijikata, die bezig is aan zijn grandslamdebuut, nam een break voorsprong in de zevende game en pakte de eerste set. "Ik begon niet eens zo slecht, maar daarna kreeg ik enkele mogelijkheden die ik niet benutte. Ik serveerde niet zo goed en hij pakte de break. Toen werd ik een beetje zenuwachtig", zei de 36-jarige Spanjaard.
Nadal herstelde zich en kwam bijna niet meer in problemen in de daaropvolgende sets. Alleen op 4-3 in de vierde set kreeg Hijikata kansen op de opslagbeurt van Nadal, maar die kwam terug en pakte de game. In de daaropvolgende game werkte de Australiër nog vier matchpoints weg, maar op het vijfde sloeg Nadal toe.
"De eerste wedstrijd hier in New York na drie jaar. In de avond, dat is altijd spannend en ik had enkele moeilijke momenten", gaf Nadal toe. "Het was mijn tweede partij in ongeveer vijftig dagen. Het was nog niet de dag om perfect te spelen, maar een om de klus te klaren. En dat heb ik gedaan."
Nadal treft in de tweede ronde de Italiaan Fabio Fognini. Die won in vijf sets van de Rus Aslan Karatsev. Op de US Open van 2015 versloeg de Italiaan Nadal in de derde ronde, nadat de Spanjaard had geleid met 2-0 in sets.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen start in de Grote Prijs van Hongarije zondag vanaf de vierde plaats. Door de gridstraffen van de Brit Lewis Hamilton en de Italiaan Kimi Antonelli is de Red Bull-coureur twee plaatsen opgeschoven.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de oefenwedstrijd tegen Villarreal in eigen huis met 3-1 verloren. Het was de voorlaatste oefenwedstrijd voordat de landskampioen het volgende week zondag opneemt tegen bekerwinnaar AZ om de Johan Cruijff Schaal.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Lewis Hamilton start zondag vanaf de vijfde plek in de Grote Prijs van Hongarije. De Britse Ferrari-coureur is als straf drie plaatsen teruggezet op de startgrid omdat hij de Australiër Oscar Piastri van McLaren had gehinderd in diens snelle ronde. Hamilton staat nu op de derde startrij naast Max Verstappen.
3 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel stond met gemengde gevoelens aan de eindstreep van de voorlaatste etappe in de Tour de France naar Alpe d'Huez. De Belg werd tweede in de etappe en verzekerde zich daarmee ook zo goed als zeker van de tweede plaats in het eindklassement. Voor de ritzege kwam hij 26 seconden tekort ten opzichte van Richard Carapaz, die vanuit de vroege ontsnapping zijn tweede zege van deze Tour boekte.
4 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen (30) heeft zich zaterdag verzekerd van de eindzege in het puntenklassement in de Tour de France, mits hij de ronde zondag uitrijdt. De groenetruidrager van Lidl-Trek won tijdens de koninginnenrit van Le Bourg-d'Oisans naar Alpe d'Huez de tussensprint in Saint-Julien-Mont-Denis, waardoor hij in de slotetappe naar Parijs niet meer te achterhalen is door de Belgische sprinter Jasper Philipsen.
4 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Thymen Arensman is zaterdag gehavend aangekomen in Alpe d'Huez na de koninginnenrit van de Tour de France. De Nederlander van Netcompany-Ineos ging gedurende de etappe in de aanval, maar kwam in de afdaling van de Col du Galibier ten val.
4 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Wielrenner Richard Carapaz sprak na afloop van de door hem gewonnen koninginnenrit in de Ronde van Frankrijk van "een Tour om van te dromen". De 33-jarige Ecuadoraan van EF Education-EasyPost boekte op Alpe d'Huez zijn tweede ritwinst van deze Tour en verzekerde zich zaterdag van de eindzege in het bergklassement.
4 uur geleden