Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal door naar tweede ronde US Open

Nadal door naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Viervoudig tenniskampioen Rafael Nadal mag door naar de tweede ronde van de US Open. Hij versloeg Australiër Rinky Hijikata in vier sets: 4-6 6-2 6-3 6-3. De 36-jarige Spanjaard, die voor z'n 23e grandslamtitel gaat, neemt het in de volgende ronde op tegen de Italiaan Fabio Fognini.

"Ik ben heel blij weer terug te zijn. Het is lang geleden dat ik hier gespeeld heb. Ik dacht dat ik misschien nooit meer terug zou komen", zei Nadal na afloop van de wedstrijd. In 2019 won hij voor het laatst de titel in New York.

Nadal speelde pas zijn tweede partij nadat hij op Wimbledon voor de halve finale moest opgeven vanwege een buikspierblessure. In Cincinnati verloor hij van de Kroaat Borna Coric.

Moeizame start

Tegen de 21-jarige Australiër kende Nadal een moeizame start. Hijikata, die bezig is aan zijn grandslamdebuut, nam een break voorsprong in de zevende game en pakte de eerste set. "Ik begon niet eens zo slecht, maar daarna kreeg ik enkele mogelijkheden die ik niet benutte. Ik serveerde niet zo goed en hij pakte de break. Toen werd ik een beetje zenuwachtig", zei de 36-jarige Spanjaard.

Nadal herstelde zich en kwam bijna niet meer in problemen in de daaropvolgende sets. Alleen op 4-3 in de vierde set kreeg Hijikata kansen op de opslagbeurt van Nadal, maar die kwam terug en pakte de game. In de daaropvolgende game werkte de Australiër nog vier matchpoints weg, maar op het vijfde sloeg Nadal toe.

"De eerste wedstrijd hier in New York na drie jaar. In de avond, dat is altijd spannend en ik had enkele moeilijke momenten", gaf Nadal toe. "Het was mijn tweede partij in ongeveer vijftig dagen. Het was nog niet de dag om perfect te spelen, maar een om de klus te klaren. En dat heb ik gedaan."

Nadal treft in de tweede ronde de Italiaan Fabio Fognini. Die won in vijf sets van de Rus Aslan Karatsev. Op de US Open van 2015 versloeg de Italiaan Nadal in de derde ronde, nadat de Spanjaard had geleid met 2-0 in sets.

Meer uit Sport

Hockeyster Burg dacht niet te veel na en scoorde op intuïtie

AMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.

5 uur geleden
Ehren vindt dat hockeysters de zege 'zeker niet cadeau' kregen

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.

5 uur geleden
Hockeysters op WK naar winnaarspoule na zege op Australië

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.

6 uur geleden
Einde seizoen voor wielrenner Vingegaard na val in Tour de France

DEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.

15 uur geleden
Eerste EK-plak op 4x400 meter 'met hart en ziel' voor Bonevacia

BIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.

1 dag geleden
Broeders-Bol: goud winnen voelt als vanouds, maar went nooit

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol was in haar gouden race met de estafettevrouwen op de 4x400 meter bij de EK in Birmingham niet helemaal "in control". Dat zei de Nederlandse topatlete na de finale in het Alexander Stadium. Broeders-Bol is overgestapt naar de 800 meter en liep op de EK haar eerste 400 meter van dit jaar en dat voelde toch onwennig. "Ik moest volle bak aanzetten en flink door de verzuring lopen."

1 dag geleden
Broeders-Bol voorbij Blankers-Koen op eeuwige medaillelijst EK

BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol is 'Vliegende Huisvrouw' Fanny Blankers-Koen voorbijgegaan in het eeuwige medailleklassement van Europese kampioenschappen atletiek. Beiden staan op acht plakken, maar Broeders-Bol heeft één gouden medaille meer.

1 dag geleden