Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal door naar tweede ronde US Open

Nadal door naar tweede ronde US Open

NEW YORK (ANP/RTR) - Viervoudig tenniskampioen Rafael Nadal mag door naar de tweede ronde van de US Open. Hij versloeg Australiër Rinky Hijikata in vier sets: 4-6 6-2 6-3 6-3. De 36-jarige Spanjaard, die voor z'n 23e grandslamtitel gaat, neemt het in de volgende ronde op tegen de Italiaan Fabio Fognini.

"Ik ben heel blij weer terug te zijn. Het is lang geleden dat ik hier gespeeld heb. Ik dacht dat ik misschien nooit meer terug zou komen", zei Nadal na afloop van de wedstrijd. In 2019 won hij voor het laatst de titel in New York.

Nadal speelde pas zijn tweede partij nadat hij op Wimbledon voor de halve finale moest opgeven vanwege een buikspierblessure. In Cincinnati verloor hij van de Kroaat Borna Coric.

Moeizame start

Tegen de 21-jarige Australiër kende Nadal een moeizame start. Hijikata, die bezig is aan zijn grandslamdebuut, nam een break voorsprong in de zevende game en pakte de eerste set. "Ik begon niet eens zo slecht, maar daarna kreeg ik enkele mogelijkheden die ik niet benutte. Ik serveerde niet zo goed en hij pakte de break. Toen werd ik een beetje zenuwachtig", zei de 36-jarige Spanjaard.

Nadal herstelde zich en kwam bijna niet meer in problemen in de daaropvolgende sets. Alleen op 4-3 in de vierde set kreeg Hijikata kansen op de opslagbeurt van Nadal, maar die kwam terug en pakte de game. In de daaropvolgende game werkte de Australiër nog vier matchpoints weg, maar op het vijfde sloeg Nadal toe.

"De eerste wedstrijd hier in New York na drie jaar. In de avond, dat is altijd spannend en ik had enkele moeilijke momenten", gaf Nadal toe. "Het was mijn tweede partij in ongeveer vijftig dagen. Het was nog niet de dag om perfect te spelen, maar een om de klus te klaren. En dat heb ik gedaan."

Nadal treft in de tweede ronde de Italiaan Fabio Fognini. Die won in vijf sets van de Rus Aslan Karatsev. Op de US Open van 2015 versloeg de Italiaan Nadal in de derde ronde, nadat de Spanjaard had geleid met 2-0 in sets.

Meer uit Sport

Judoka Van Heemst verliest duel om brons bij WK-debuut

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst is er op de WK judo in Bakoe niet in geslaagd om de eerste medaille voor Nederland te winnen. De 24-jarige WK-debutante verloor de strijd om het brons in de klasse tot 78 kilogram van de Duitse Anna Monta Olekin. Het duel was binnen 2 minuten beslist op ippon.

1 uur geleden
Verstappen pakt poleposition voor sprintrace GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de snelste ronde gereden in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 start zaterdag van poleposition in de sprintrace. Het is de elfde keer in de carrière van de coureur van Red Bull dat hij de pole pakt voor de sprint.

2 uur geleden
Debutante Van Heemst op voor brons bij WK judo

BAKOE (ANP) - Judoka Yael van Heemst mag op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan) strijden om de bronzen plak in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige WK-debutante neemt het later vrijdag op tegen de Duitse Anna Monta Olek.

5 uur geleden
Verstappen rijdt zesde tijd bij vrije training GP Singapore

SINGAPORE (ANP) - Max Verstappen heeft de zesde tijd gereden in de enige vrije training voor de Grote Prijs van Singapore. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull klokte een tijd van 1.33,006. De Brit George Russell van Mercedes had met 1.32,274 de beste tijd.

7 uur geleden
Tennisser Zverev naar derde ronde masterstoernooi Shanghai

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai. De als eerste geplaatste Duitser was met 6-4 7-6 (4) te sterk voor Wu Yibing uit China.

8 uur geleden
Motorcoureur Veijer maakt rentree bij vrije training in Indonesië

MANDALIKA (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer heeft zijn rentree op het circuit gemaakt na zijn sleutelbeenbreuk van vorige maand. De 21-jarige motorracer uit Staphorst kwam in actie tijdens de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Indonesië.

10 uur geleden
Steenbergen verbetert eigen Europees record 100 meter wisselslag

TASJKENT (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Oezbeekse Tasjkent de 100 meter wisselslag gewonnen in een nieuw Europees record. De 26-jarige Nederlandse tikte aan na 56,18 seconden en scherpte daarmee haar eigen Europese toptijd uit 2025 aan (56,26). Ze noteerde die tijd vorig jaar bij de EK kortebaanzwemmen in het Poolse Lublin.

18 uur geleden