Nadal door naar tweede ronde US Open
NEW YORK (ANP/RTR) - Viervoudig tenniskampioen Rafael Nadal mag door naar de tweede ronde van de US Open. Hij versloeg Australiër Rinky Hijikata in vier sets: 4-6 6-2 6-3 6-3. De 36-jarige Spanjaard, die voor z'n 23e grandslamtitel gaat, neemt het in de volgende ronde op tegen de Italiaan Fabio Fognini.
"Ik ben heel blij weer terug te zijn. Het is lang geleden dat ik hier gespeeld heb. Ik dacht dat ik misschien nooit meer terug zou komen", zei Nadal na afloop van de wedstrijd. In 2019 won hij voor het laatst de titel in New York.
Nadal speelde pas zijn tweede partij nadat hij op Wimbledon voor de halve finale moest opgeven vanwege een buikspierblessure. In Cincinnati verloor hij van de Kroaat Borna Coric.
Moeizame start
Tegen de 21-jarige Australiër kende Nadal een moeizame start. Hijikata, die bezig is aan zijn grandslamdebuut, nam een break voorsprong in de zevende game en pakte de eerste set. "Ik begon niet eens zo slecht, maar daarna kreeg ik enkele mogelijkheden die ik niet benutte. Ik serveerde niet zo goed en hij pakte de break. Toen werd ik een beetje zenuwachtig", zei de 36-jarige Spanjaard.
Nadal herstelde zich en kwam bijna niet meer in problemen in de daaropvolgende sets. Alleen op 4-3 in de vierde set kreeg Hijikata kansen op de opslagbeurt van Nadal, maar die kwam terug en pakte de game. In de daaropvolgende game werkte de Australiër nog vier matchpoints weg, maar op het vijfde sloeg Nadal toe.
"De eerste wedstrijd hier in New York na drie jaar. In de avond, dat is altijd spannend en ik had enkele moeilijke momenten", gaf Nadal toe. "Het was mijn tweede partij in ongeveer vijftig dagen. Het was nog niet de dag om perfect te spelen, maar een om de klus te klaren. En dat heb ik gedaan."
Nadal treft in de tweede ronde de Italiaan Fabio Fognini. Die won in vijf sets van de Rus Aslan Karatsev. Op de US Open van 2015 versloeg de Italiaan Nadal in de derde ronde, nadat de Spanjaard had geleid met 2-0 in sets.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
4 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
19 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
20 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
20 uur geleden