Nadal doet met zege in dubbelspel vertrouwen op voor Spelen
BASTAD (ANP/RTR) - Rafael Nadal heeft in Bastad met een zege in het dubbelspel vertrouwen opgedaan voor de Olympische Spelen. De 38-jarige Spanjaard won samen met de Noor Casper Ruud van het als tweede geplaatste duo Guido Andreozzi uit Argentinië en Miguel Reyes-Varela uit Mexico: 6-1 6-4.
Het was voor Nadal zijn eerste optreden in de Zweedse plaats sinds 2005, toen hij als 19-jarige het toernooi in het enkelspel won. De winnaar van 22 grandslamtoernooien koos er, in aanloop naar de Spelen van Parijs, voor Wimbledon over te slaan.
"Persoonlijk ben ik blij en ik denk dat het een goede wedstrijd was. We speelden best goed voor de eerste keer samen en ik ben blij om hier na bijna twintig jaar weer terug te zijn", zei Nadal. "Ik heb mooie herinneringen aan deze plek uit 2003, 2004 en 2005, dus ik geniet van deze week en kan hopelijk doorgaan."
Nadal doet ook mee aan het enkelspel in Bastad en moet in de eerste ronde tegen Leo Borg, de zoon van de Zweedse grootheid Björn Borg, spelen. Nadal, die bij de Spelen van 2008 een gouden medaille in het enkelspel won en in 2016 goud in het dubbelspel, komt in Parijs in het dubbelspel in actie met zijn landgenoot Carlos Alcaraz, die dit jaar Roland Garros en Wimbledon won.
Meer uit Sport
WINTERSWIJK (ANP) - Sofia Schilder heeft de eerste marathon op natuurijs van deze winter gewonnen. Schilder was na tachtig ronden op de bevroren piste van ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk de snelste in een massasprint. Lianne van Loon finishte als tweede, net voor Esther Kiel.
36 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt denkt dat hij op de Winterspelen van Milaan ingezet kan worden op de ploegenachtervolging. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O won op het olympisch kwalificatietoernooi de 5000 meter en verzekerde zich daarmee van deelname aan de Spelen. Mocht hij nodig zijn, dan is hij "er klaar voor", zei hij.
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt besefte vlak na zijn zege op de 5000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi nog niet helemaal dat hij naar de Spelen van Milaan gaat. De 21-jarige schaatser van Team IKO X2O versloeg met 6.09,30 favorieten als Chris Huizinga en Nederlands kampioen Marcel Bosker en zei onderkoeld dat hij totaal geen spanning had gehad voor de wedstrijd. "Na mijn rit, toen ik moest afwachten, zat mijn hartslag wel boven de 140", gaf hij snel toe.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Thialf voor een grote verrassing gezorgd door de 5000 meter te winnen. De 21-jarige schaatser van Team IKO X20 bleef met 6.09,30 Chris Huizinga en Marcel Bosker voor. Van de Bunt versloeg in zijn rit Jorrit Bergsma, die als vierde finishte in 6.14,31.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft zichzelf verrast met haar tweede plaats op de 1000 meter op het olympisch kwalificatietoernooi. Ze eindigde met 1.14,71 meteen achter winnares Femke Kok. "Ik had een bijzonder slecht seizoen gereden tot nu toe, maar het bewijst wel dat alles wat je in het verleden hebt gedaan totaal geen garantie biedt voor de toekomst. Dat is zo als je het goed hebt gedaan en als je het slecht hebt gedaan."
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest is er niet in geslaagd zich op het olympische kwalificatietoernooi (OKT) op de 5000 meter te plaatsen voor de Spelen van Milaan. De 30-jarige schaatser van Reggeborgh kwam tot een tijd van 6.26,27 en stond na vijf van de negen ritten op de zesde plaats.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1000 meter gewonnen. De 25-jarige Friezin was met 1.14,08 sneller dan Suzanne Schulting en Naomi Verkerk. Schulting werd tweede met 1.14,71. Verkerk reed 1.14,74.
3 uur geleden