Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open

Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic vanaf volgende week moet kunnen meedoen aan de Australian Open. De Servische tennisser won maandag de rechtszaak die hij had aangespannen tegen het besluit van de Australische autoriteiten om zijn visum in te trekken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na.

"Ongeacht of ik het op bepaalde punten eens ben met Djokovic heeft zonder twijfel het recht gesproken", zei Nadal op het Spaanse radiostation Onda Cero. "Op persoonlijk vlak heb ik liever niet dat hij meedoet", voegde hij daar lachend aan toe. Nadal en Djokovic delen samen met de momenteel geblesseerde Roger Federer het record wat betreft aantal gewonnen grandslams. De drie tennissers staan allemaal op twintig titels.

"De rechter zegt dat Novak mag meedoen aan de Australian Open. Hij moet dan ook worden toegelaten, dat is wel zo eerlijk. Ik wens hem succes", aldus de huidige nummer 6 van de wereld, die afgelopen week het voorbereidingstoernooi in Melbourne won.

Mediacircus

Nadal was niet te spreken over het hele "mediacircus" dat vorige week ontstond nadat Djokovic op de luchthaven van Melbourne was tegengehouden. De Servische aanvoerder van de wereldranglijst kon daar niet bewijzen waarom hij een medische vrijstelling had gekregen om zonder coronavaccin Australië in te komen. De rechter bepaalde maandag echter dat Djokovic moet worden toegelaten.

"Rond sport spelen vaak tal van belangen, op economisch en commercieel vlak. Daarvoor is het belangrijk dat de beste spelers in actie komen", aldus Nadal, die Djokovic eerder bekritiseerde omdat de Serviër weigert zich te laten vaccineren. "De belangrijkste instanties ter wereld zeggen dat een vaccin de manier is om de pandemie waarmee we al bijna twee jaar te maken hebben te stoppen."

Meer uit Sport

Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

38 minuten geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

1 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

2 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

3 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

15 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

17 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Miami, pole voor Antonelli

MIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.

19 uur geleden