Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open

Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic vanaf volgende week moet kunnen meedoen aan de Australian Open. De Servische tennisser won maandag de rechtszaak die hij had aangespannen tegen het besluit van de Australische autoriteiten om zijn visum in te trekken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na.

"Ongeacht of ik het op bepaalde punten eens ben met Djokovic heeft zonder twijfel het recht gesproken", zei Nadal op het Spaanse radiostation Onda Cero. "Op persoonlijk vlak heb ik liever niet dat hij meedoet", voegde hij daar lachend aan toe. Nadal en Djokovic delen samen met de momenteel geblesseerde Roger Federer het record wat betreft aantal gewonnen grandslams. De drie tennissers staan allemaal op twintig titels.

"De rechter zegt dat Novak mag meedoen aan de Australian Open. Hij moet dan ook worden toegelaten, dat is wel zo eerlijk. Ik wens hem succes", aldus de huidige nummer 6 van de wereld, die afgelopen week het voorbereidingstoernooi in Melbourne won.

Mediacircus

Nadal was niet te spreken over het hele "mediacircus" dat vorige week ontstond nadat Djokovic op de luchthaven van Melbourne was tegengehouden. De Servische aanvoerder van de wereldranglijst kon daar niet bewijzen waarom hij een medische vrijstelling had gekregen om zonder coronavaccin Australië in te komen. De rechter bepaalde maandag echter dat Djokovic moet worden toegelaten.

"Rond sport spelen vaak tal van belangen, op economisch en commercieel vlak. Daarvoor is het belangrijk dat de beste spelers in actie komen", aldus Nadal, die Djokovic eerder bekritiseerde omdat de Serviër weigert zich te laten vaccineren. "De belangrijkste instanties ter wereld zeggen dat een vaccin de manier is om de pandemie waarmee we al bijna twee jaar te maken hebben te stoppen."

Meer uit Sport

Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

6 uur geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

9 uur geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

13 uur geleden
Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

16 uur geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

17 uur geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

1 dag geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

1 dag geleden