Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic vanaf volgende week moet kunnen meedoen aan de Australian Open. De Servische tennisser won maandag de rechtszaak die hij had aangespannen tegen het besluit van de Australische autoriteiten om zijn visum in te trekken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na.
"Ongeacht of ik het op bepaalde punten eens ben met Djokovic heeft zonder twijfel het recht gesproken", zei Nadal op het Spaanse radiostation Onda Cero. "Op persoonlijk vlak heb ik liever niet dat hij meedoet", voegde hij daar lachend aan toe. Nadal en Djokovic delen samen met de momenteel geblesseerde Roger Federer het record wat betreft aantal gewonnen grandslams. De drie tennissers staan allemaal op twintig titels.
"De rechter zegt dat Novak mag meedoen aan de Australian Open. Hij moet dan ook worden toegelaten, dat is wel zo eerlijk. Ik wens hem succes", aldus de huidige nummer 6 van de wereld, die afgelopen week het voorbereidingstoernooi in Melbourne won.
Mediacircus
Nadal was niet te spreken over het hele "mediacircus" dat vorige week ontstond nadat Djokovic op de luchthaven van Melbourne was tegengehouden. De Servische aanvoerder van de wereldranglijst kon daar niet bewijzen waarom hij een medische vrijstelling had gekregen om zonder coronavaccin Australië in te komen. De rechter bepaalde maandag echter dat Djokovic moet worden toegelaten.
"Rond sport spelen vaak tal van belangen, op economisch en commercieel vlak. Daarvoor is het belangrijk dat de beste spelers in actie komen", aldus Nadal, die Djokovic eerder bekritiseerde omdat de Serviër weigert zich te laten vaccineren. "De belangrijkste instanties ter wereld zeggen dat een vaccin de manier is om de pandemie waarmee we al bijna twee jaar te maken hebben te stoppen."
Meer uit Sport
DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.
31 minuten geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Kickbokser Jamal Ben Saddik is veroordeeld tot vier jaar celstraf voor ontvoering. De correctionele rechtbank van Antwerpen vond het bewezen dat hij een voortrekkersrol speelde in de ontvoering van een havenarbeider. Drie andere verdachten kregen celstraffen van dertig maanden tot vier jaar.
4 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Topadviseur Helmut Marko vertrekt na ruim twintig jaar bij Red Bull Racing, bevestigt het Formule 1-team van Max Verstappen. De Oostenrijkse renstal won in de tijd van Marko (82) acht wereldtitels, vier met Sebastian Vettel en vier met Verstappen, en zes constructeurstitels.
6 uur geledenBEUNINGEN (ANP) - Triatlete Rachel Klamer heeft haar loopbaan beëindigd. Dat meldt de viervoudig olympiër op haar Instagram-account. Na haar veertiende plaats op de triatlon van de Olympische Spelen van Parijs sloot ze niet uit in Los Angeles voor haar vijfde Spelen te gaan.
12 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.
1 dag geledenLA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
2 dagen geleden