Nadal: Djokovic moet na 'circus' kunnen spelen op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic vanaf volgende week moet kunnen meedoen aan de Australian Open. De Servische tennisser won maandag de rechtszaak die hij had aangespannen tegen het besluit van de Australische autoriteiten om zijn visum in te trekken. De minister van Immigratie, Alex Hawke, heeft echter de bevoegdheid om Djokovic alsnog het land uit te laten zetten en denkt daar nu over na.
"Ongeacht of ik het op bepaalde punten eens ben met Djokovic heeft zonder twijfel het recht gesproken", zei Nadal op het Spaanse radiostation Onda Cero. "Op persoonlijk vlak heb ik liever niet dat hij meedoet", voegde hij daar lachend aan toe. Nadal en Djokovic delen samen met de momenteel geblesseerde Roger Federer het record wat betreft aantal gewonnen grandslams. De drie tennissers staan allemaal op twintig titels.
"De rechter zegt dat Novak mag meedoen aan de Australian Open. Hij moet dan ook worden toegelaten, dat is wel zo eerlijk. Ik wens hem succes", aldus de huidige nummer 6 van de wereld, die afgelopen week het voorbereidingstoernooi in Melbourne won.
Mediacircus
Nadal was niet te spreken over het hele "mediacircus" dat vorige week ontstond nadat Djokovic op de luchthaven van Melbourne was tegengehouden. De Servische aanvoerder van de wereldranglijst kon daar niet bewijzen waarom hij een medische vrijstelling had gekregen om zonder coronavaccin Australië in te komen. De rechter bepaalde maandag echter dat Djokovic moet worden toegelaten.
"Rond sport spelen vaak tal van belangen, op economisch en commercieel vlak. Daarvoor is het belangrijk dat de beste spelers in actie komen", aldus Nadal, die Djokovic eerder bekritiseerde omdat de Serviër weigert zich te laten vaccineren. "De belangrijkste instanties ter wereld zeggen dat een vaccin de manier is om de pandemie waarmee we al bijna twee jaar te maken hebben te stoppen."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
3 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
7 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
8 uur geleden