Nadal: dit is de consequentie van keuze Djokovic
MELBOURNE (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic de situatie waarin hij zit aan zichzelf te danken heeft. "Als hij had gewild, had hij zonder problemen hier in Australië kunnen spelen", zei Nadal na zijn eerste partij op het ATP-toernooi van Melbourne tegen diverse media. "Hij heeft zijn eigen keuzes gemaakt en iedereen is daar natuurlijk vrij in. Maar daar zijn wel wat consequenties aan verbonden."
Alleen tennissers die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus mogen meedoen aan de Australian Open, het grandslamtoernooi in Melbourne dat op 17 januari begint. Djokovic wil zich echter niet laten vaccineren, waardoor lang onduidelijk was of hij naar Australië zou komen. Hij meldde dinsdag een medische vrijstelling te hebben gekregen en stapte daarna op het vliegtuig naar Melbourne. Bij aankomst werd de twintigvoudig grandslamwinnaar echter tegengehouden op de luchthaven.
Volgens de Australische autoriteiten kon Djokovic niet voldoende bewijs leveren voor zijn medische vrijstelling. De aanvoerder van de wereldranglijst zit voorlopig in een quarantainehotel in Melbourne. Djokovic heeft een rechtszaak aangespannen om uitzetting te voorkomen.
Regels volgen
Nadal, die net als Djokovic twintig grandslamtitels heeft, wilde zich in eerste instantie op de vlakte houden over de zaak. "Het is in mijn ogen natuurlijk niet goed wat er nu gebeurt. Maar ik kan hier geen duidelijke mening over hebben, omdat ik niet alle details ken."
De 35-jarige Spanjaard sprak zich daarna alsnog duidelijk uit. "De wereld heeft genoeg geleden om gewoon de regels te volgen. Als je geen vaccin wil nemen, dan kan je in de problemen komen. Heel veel families lijden al twee jaar onder deze pandemie. Ik begrijp dat de mensen in Australië heel gefrustreerd zijn, ze zijn door veel harde lockdowns gegaan en heel veel mensen konden niet naar huis. De afgelopen twee jaar zijn veel mensen overleden en volgens mij is het vaccin de enige manier om deze pandemie te stoppen. Ik geloof in de mensen die verstand hebben van medicijnen. Als zij zeggen dat we gevaccineerd moeten zijn, dan moeten we dat doen. Ik heb Covid doorgemaakt en ben twee keer gevaccineerd. Als je dat doet, heb je geen problemen om hier te kunnen spelen."
Volgens Nadal ervaart Djokovic nu de consequenties van diens keuze. "Iedereen moet doen waarbij hij zich goed voelt. Ik leef op een bepaalde manier ook wel met hem mee. Maar tegelijkertijd kent hij ook al enkele maanden de voorwaarden om hier te kunnen spelen."
Meer uit Sport
BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
43 minuten geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer twee derde van het totaal aantal beschikbare tickets.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
5 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
18 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geleden