Nadal: dit is de consequentie van keuze Djokovic
MELBOURNE (ANP) - De Spaanse tennisser Rafael Nadal vindt dat Novak Djokovic de situatie waarin hij zit aan zichzelf te danken heeft. "Als hij had gewild, had hij zonder problemen hier in Australië kunnen spelen", zei Nadal na zijn eerste partij op het ATP-toernooi van Melbourne tegen diverse media. "Hij heeft zijn eigen keuzes gemaakt en iedereen is daar natuurlijk vrij in. Maar daar zijn wel wat consequenties aan verbonden."
Alleen tennissers die zijn gevaccineerd tegen het coronavirus mogen meedoen aan de Australian Open, het grandslamtoernooi in Melbourne dat op 17 januari begint. Djokovic wil zich echter niet laten vaccineren, waardoor lang onduidelijk was of hij naar Australië zou komen. Hij meldde dinsdag een medische vrijstelling te hebben gekregen en stapte daarna op het vliegtuig naar Melbourne. Bij aankomst werd de twintigvoudig grandslamwinnaar echter tegengehouden op de luchthaven.
Volgens de Australische autoriteiten kon Djokovic niet voldoende bewijs leveren voor zijn medische vrijstelling. De aanvoerder van de wereldranglijst zit voorlopig in een quarantainehotel in Melbourne. Djokovic heeft een rechtszaak aangespannen om uitzetting te voorkomen.
Regels volgen
Nadal, die net als Djokovic twintig grandslamtitels heeft, wilde zich in eerste instantie op de vlakte houden over de zaak. "Het is in mijn ogen natuurlijk niet goed wat er nu gebeurt. Maar ik kan hier geen duidelijke mening over hebben, omdat ik niet alle details ken."
De 35-jarige Spanjaard sprak zich daarna alsnog duidelijk uit. "De wereld heeft genoeg geleden om gewoon de regels te volgen. Als je geen vaccin wil nemen, dan kan je in de problemen komen. Heel veel families lijden al twee jaar onder deze pandemie. Ik begrijp dat de mensen in Australië heel gefrustreerd zijn, ze zijn door veel harde lockdowns gegaan en heel veel mensen konden niet naar huis. De afgelopen twee jaar zijn veel mensen overleden en volgens mij is het vaccin de enige manier om deze pandemie te stoppen. Ik geloof in de mensen die verstand hebben van medicijnen. Als zij zeggen dat we gevaccineerd moeten zijn, dan moeten we dat doen. Ik heb Covid doorgemaakt en ben twee keer gevaccineerd. Als je dat doet, heb je geen problemen om hier te kunnen spelen."
Volgens Nadal ervaart Djokovic nu de consequenties van diens keuze. "Iedereen moet doen waarbij hij zich goed voelt. Ik leef op een bepaalde manier ook wel met hem mee. Maar tegelijkertijd kent hij ook al enkele maanden de voorwaarden om hier te kunnen spelen."
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft haar overstap naar de 800 meter een ongedachte bekroning gegeven met de bronzen medaille bij haar EK-debuut. De 26-jarige Nederlandse topatlete eindigde in de finale in het uitverkochte Alexander Stadium van Birmingham als derde in 1.55,54. Daarmee evenaarde ze de Nederlandse recordtijd waarmee Ellen van Langen op de Olympische Spelen van Barcelona in 1992 historisch goud won.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het masterstoernooi van Cincinnati. De 30-jarige tennisser rekende in twee sets af met 'lucky loser' Aleksandr Sjevtsjenko uit Kazachstan: 6-4 6-4.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft op de EK atletiek in Birmingham goud veroverd bij het discuswerpen. Ze maakte haar favorietenrol meer dan waar met haar verste worp van 67,67 meter in de finale. Ze wierp bijna 2 meter verder dan de Duitse Shanice Craft, die zilver won met 65,72.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster noemde haar zilveren medaille op de 10.000 meter bij de EK atletiek in Birmingham de 'kers op de taart' in een lange carrière, waarin het zo vaak net niet lukte een medaille te winnen. "Naast dat ik heel goed kan hardlopen, heb ik nu bewezen dat ik ook medailles kan winnen", zei ze na afloop.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de tweede ronde te bereiken van het masterstoernooi van Cincinnati. De Nederlandse nummer 106 van de wereldranglijst verloor in twee sets van de Amerikaan Alex Michelsen: 6-4 6-4.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Atlete Maureen Koster heeft voor een grote verrassing gezorgd door in Birmingham het zilver te winnen op de 10.000 meter bij de Europese kampioenschappen atletiek. Het is haar eerste grote medaille outdoor. De 34-jarige atlete moest alleen Nadia Battocletti voor zich dulden. De Italiaanse rende met een machtige eindsprint naar haar tweede gouden medaille in het uitverkochte Alexander Stadium. Ze was ook al de beste op de 5000 meter.
3 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - De gemengde estafetteploeg heeft op de EK zwemmen op de 4x100 meter vrije slag het zilver veroverd. Marrit Steenbergen maakte als laatste zwemster een grote achterstand goed in het Olympic Aquatic Centre van Parijs en hielp de ploeg, die verder bestond uit Sean Niewold, Merlin Belmon en Milou van Wijk, aan een nieuw nationaal record van 3.20,09.
3 uur geleden