Nadal: deel van mijn leven verdween toen Federer stopte
BUENOS AIRES (ANP) - Een deel van het leven van Rafael Nadal "verdween" toen zijn grote rivaal Roger Federer eerder dit jaar zijn tennisloopbaan beëindigde. Dat zei de 36-jarige Spanjaard zaterdag in Argentinië, waar hij samen met de Noor Casper Ruud een demonstratiewedstrijd speelt.
"Je weet dat je dit niet nog een keer meemaakt en het voelde alsof een deel van mijn leven met hem meeging. Het was erg emotioneel om afscheid te nemen van iemand die zo belangrijk is geweest voor onze sport."
Nadal en Federer speelden samen de laatste wedstrijd van de Zwitser bij de Laver Cup in Londen. Na afloop zaten ze huilend naast elkaar op een bankje. De emotionele beelden van het duo maakten veel indruk en gingen viraal. "Er hing zo'n bijzondere sfeer in de lucht", keek Nadal terug. "Alles was anders dan andere wedstrijden. Iemand die ik heb bewonderd, die ik heb geëvenaard en waar ik heel veel mooie dingen op en naast de baan mee heb gedeeld ging weg."
Nadal en Federer wonnen samen in totaal 42 grandslamtitels en speelden heroïsche partijen tegen elkaar.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
14 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
14 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
21 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
1 dag geleden