Nadal: deel van mijn leven verdween toen Federer stopte
BUENOS AIRES (ANP) - Een deel van het leven van Rafael Nadal "verdween" toen zijn grote rivaal Roger Federer eerder dit jaar zijn tennisloopbaan beëindigde. Dat zei de 36-jarige Spanjaard zaterdag in Argentinië, waar hij samen met de Noor Casper Ruud een demonstratiewedstrijd speelt.
"Je weet dat je dit niet nog een keer meemaakt en het voelde alsof een deel van mijn leven met hem meeging. Het was erg emotioneel om afscheid te nemen van iemand die zo belangrijk is geweest voor onze sport."
Nadal en Federer speelden samen de laatste wedstrijd van de Zwitser bij de Laver Cup in Londen. Na afloop zaten ze huilend naast elkaar op een bankje. De emotionele beelden van het duo maakten veel indruk en gingen viraal. "Er hing zo'n bijzondere sfeer in de lucht", keek Nadal terug. "Alles was anders dan andere wedstrijden. Iemand die ik heb bewonderd, die ik heb geëvenaard en waar ik heel veel mooie dingen op en naast de baan mee heb gedeeld ging weg."
Nadal en Federer wonnen samen in totaal 42 grandslamtitels en speelden heroïsche partijen tegen elkaar.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
10 uur geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
14 uur geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
15 uur geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.
17 uur geledenJEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.
18 uur geleden