Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal: deel van mijn leven verdween toen Federer stopte

Nadal: deel van mijn leven verdween toen Federer stopte

BUENOS AIRES (ANP) - Een deel van het leven van Rafael Nadal "verdween" toen zijn grote rivaal Roger Federer eerder dit jaar zijn tennisloopbaan beëindigde. Dat zei de 36-jarige Spanjaard zaterdag in Argentinië, waar hij samen met de Noor Casper Ruud een demonstratiewedstrijd speelt.

"Je weet dat je dit niet nog een keer meemaakt en het voelde alsof een deel van mijn leven met hem meeging. Het was erg emotioneel om afscheid te nemen van iemand die zo belangrijk is geweest voor onze sport."

Nadal en Federer speelden samen de laatste wedstrijd van de Zwitser bij de Laver Cup in Londen. Na afloop zaten ze huilend naast elkaar op een bankje. De emotionele beelden van het duo maakten veel indruk en gingen viraal. "Er hing zo'n bijzondere sfeer in de lucht", keek Nadal terug. "Alles was anders dan andere wedstrijden. Iemand die ik heb bewonderd, die ik heb geëvenaard en waar ik heel veel mooie dingen op en naast de baan mee heb gedeeld ging weg."

Nadal en Federer wonnen samen in totaal 42 grandslamtitels en speelden heroïsche partijen tegen elkaar.

Meer uit Sport

Waterpolosters verliezen in kwartfinales World Cup van Rusland

SYDNEY (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben in de kwartfinales van de finaleronde van de World Cup in Sydney met 6-11 verloren van Rusland. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis komt op het toernooi nog in actie in de strijd om de plaatsen vijf tot en met acht.

2 uur geleden
Noorse oud-roeikampioen Tufte (50) overleden

OSLO (ANP/DPA/RTR) - De Noorse oud-roeikampioen Olaf Tufte is dinsdag op 50-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt. Volgens berichten in de Noorse media werd de tweevoudig olympisch kampioen bewusteloos aangetroffen op zijn boerderij. Ondanks onmiddellijke hulpverlening kon zijn leven niet worden gered. Over de doodsoorzaak is niets bekend.

5 uur geleden
Evenepoel boekt in tijdrit Tour de France tweede ritzege op rij

THONON-LES-BAINS (ANP) - Remco Evenepoel heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de Tour de France. De Belgische wereldkampioen tijdrijden van Red Bull - Bora-hansgrohe was in de zestiende etappe, een individuele tijdrit over 26 kilometer, duidelijk sneller dan geletruidrager Tadej Pogačar uit Slovenië. De Deen Mattias Skjelmose eindigde als derde. Thymen Arensman was op de zevende plaats de beste Nederlander.

19 uur geleden
Duitse klassementsrenner Lipowitz na val uit Tour de France

THONON-LES-BAINS (ANP) - Florian Lipowitz heeft de Tour de France verlaten. De Duitse klassementsrenner ging dinsdag in de tijdrit aan het einde van de afdaling in een bocht hard onderuit en moest geblesseerd opgeven. Lipowitz kwam met zijn schouder tegen een stoeprand terecht, leek het. Hij werd ter plekke behandeld.

19 uur geleden
Arensman te laat op startpodium in tijdrit Tour de France

ÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Thymen Arensman is te laat begonnen aan zijn tijdrit in de zestiende etappe van de Tour de France. De wielrenner van Netcompany Ineos verscheen te laat op het startpodium in Évian-les-Bains. De startklok had al ongeveer vijftien seconden afgeteld toen hij vertrok.

20 uur geleden
EK padel volgend jaar in Nederland

AMSTELVEEN (ANP) - Het Europees kampioenschap padel vindt volgend jaar in Nederland plaats. De eerste twee fases van het toernooi zijn begin maart, de finaleweek is van 7 tot en met 11 juli.

1 dag geleden
Darter Doets strandt in eerste ronde World Matchplay

BLACKPOOL (ANP) - Darter Kevin Doets is er niet in geslaagd om de tweede ronde van het World Matchplay in Blackpool te bereiken. De 28-jarige Nederlander verloor ondanks een hoog gemiddelde met drie pijlen (ruim 104) met 6-10 van de Brit Ross Smith.

1 dag geleden