Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nadal boekt duizendste zege in rijke tenniscarrière

Nadal boekt duizendste zege in rijke tenniscarrière

PARIJS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft een bijzondere nieuwe mijlpaal in zijn rijke tenniscarrière bereikt. De Spanjaard boekte op de masters van Parijs zijn duizendste zege. Heel gemakkelijk ging het niet in de tweede ronde tegen zijn landgenoot Feliciano Lopez; Nadal won na drie moeizame sets: 4-6 7-6 (5) 6-4.

Nadal is de vierde tennisser die de grens van duizend overwinningen haalt. De Amerikaan Jimmy Connors, de Tsjech Ivan Lendl en de Zwitser Roger Federer gingen hem voor.

"De negatieve kant van duizend zeges is dat je heel oud moet zijn en een lange carrière moet hebben", grapte de 34-jarige Nadal. "Ik heb heel wat tegenslagen gekend met blessures, maar altijd de passie voor de sport behouden. Het is een bijzondere prestatie en ik ben er trots op", aldus de Spanjaard, die dit jaar voor de dertiende keer Roland Garros op zijn naam schreef.

Nadal evenaarde ook nog een record van Connors. Nadal staat al 789 weken achtereen in de top 10 van de wereldranglijst, hetzelfde aantal als de Amerikaan in zijn loopbaan.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

2 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

4 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

6 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

9 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

9 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

9 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

14 uur geleden