Nadal boekt duizendste zege in rijke tenniscarrière
PARIJS (ANP) - Tennisser Rafael Nadal heeft een bijzondere nieuwe mijlpaal in zijn rijke tenniscarrière bereikt. De Spanjaard boekte op de masters van Parijs zijn duizendste zege. Heel gemakkelijk ging het niet in de tweede ronde tegen zijn landgenoot Feliciano Lopez; Nadal won na drie moeizame sets: 4-6 7-6 (5) 6-4.
Nadal is de vierde tennisser die de grens van duizend overwinningen haalt. De Amerikaan Jimmy Connors, de Tsjech Ivan Lendl en de Zwitser Roger Federer gingen hem voor.
"De negatieve kant van duizend zeges is dat je heel oud moet zijn en een lange carrière moet hebben", grapte de 34-jarige Nadal. "Ik heb heel wat tegenslagen gekend met blessures, maar altijd de passie voor de sport behouden. Het is een bijzondere prestatie en ik ben er trots op", aldus de Spanjaard, die dit jaar voor de dertiende keer Roland Garros op zijn naam schreef.
Nadal evenaarde ook nog een record van Connors. Nadal staat al 789 weken achtereen in de top 10 van de wereldranglijst, hetzelfde aantal als de Amerikaan in zijn loopbaan.
Meer uit Sport
BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
2 uur geledenHUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
23 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
1 dag geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
1 dag geleden