Nadal boekt 400e zege op masterstoernooi, Tsitsipas uitgeschakeld
INDIAN WELLS (ANP) - Rafael Nadal heeft zijn 400e overwinning geboekt op een masterstoernooi. De 21-voudig grandslamkampioen bereikte ten koste van de Brit Dan Evans de vierde ronde van Indian Wells, dat ook wel bekend staat als het vijfde grandslamtoernooi: 7-5 6-3.
"Ik wist daar helemaal niets van, maar dat zijn natuurlijk mooie cijfers", zei de 35-jarige Nadal, die dit jaar nog ongeslagen is. Hij heeft al zeventien overwinningen staan in 2022.
Tegen Evans kwam Nadal met 4-2 achter, maar hij won vervolgens acht van de negen daaropvolgende games. Na een uur en 43 minuten maakte hij het af met een overtuigende lovegame.
Tsitsipas
De als vierde geplaatste Nadal is de hoogstgeplaatste speler die nog in het toernooi zit. De als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev verloor in drie sets van de Fransman Gaël Monfils en Alexander Zverev, de als derde geplaatste Duitser, moest eerder zijn meerdere erkennen in de Amerikaan Tommy Paul. Novak Djokovic, die als tweede geplaatst zou zijn, trok zich vlak voor het toernooi terug omdat de Serviër ongevaccineerd de Verenigde Staten niet in zou mogen.
De als vijfde geplaatste Griek Stefanos Tsitsipas liet zich na een sterke start verrassen door de Amerikaan Jenson Brooksby. Het werd 1-6 6-3 6-2 voor de nummer 43 van de wereld, die in de vorige ronde al Karen Chatsjanov kansloos had gelaten.
Een jaar geleden stond de 21-jarige Brooksby nog buiten de top 250. "Je weet op dat moment nooit wat er gaat gebeuren. Je kunt de toekomst niet voorspellen, maar het enige wat je kunt doen is wat je in de hand hebt. Ik wist in mijn hoofd dat ik het spel had om hier te staan en er is niets zo mooi als het hier waar te maken", zei Brooksby, die nooit eerder van een speler uit de mondiale top 5 wist te winnen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die het toernooi de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton of de Noor Casper Ruud.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
17 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
19 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
19 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
19 uur geleden