Nadal bekroont terugkeer met titel in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zijn terugkeer bekroond met winst van het ATP-toernooi van Melbourne. De Spanjaard versloeg in de finale de Amerikaanse qualifier Maxime Cressy, de nummer 112 van de wereld, met 7-6 (6) 6-3. In de tiebreak van de eerste set werkte Nadal op de service van Cressy een setpunt weg.
De 35-jarige Nadal, de nummer 6 van de wereld, was in mei van vorig jaar voor het laatst de beste op een ATP-toernooi. Bijna acht maanden geleden won hij het masterstoernooi van Rome.
"Ik ben erg blij om het seizoen te beginnen met een titel. Gezien waar ik vandaan kom, is deze titel heel speciaal", zei Nadal. "Vandaag heb ik mijn beste wedstrijd gespeeld sinds ik hier aankwam, zonder twijfel, tegen een heel moeilijke speler." Cressy maakte de afgelopen week indruk met zijn service-volley-spel, een nagenoeg uitgestorven speltype in het tenniscircuit.
Voetblessure
Nadal miste een groot deel van 2021 wegens een voetblessure. Hij kwam in augustus voor het laatst in actie. Vorige maand testte Nadal positief op het coronavirus en het was lange tijd onzeker of hij wel naar Melbourne zou afreizen. Op 31 december meldde de Spanjaard dat hij het tennisjaar toch in Melbourne zou inluiden. "Vertel het aan niemand... hier ben ik", schreef de twintigvoudig grandslamwinnaar bij een foto in de Rod Laver Arena.
In dat stadion pakte Nadal de 89e titel uit zijn loopbaan. Hij gaat zich nu voorbereiden op de Australian Open. Dat toernooi begint over ruim een week. Nadal won het eerste grandslamtoernooi van het jaar één keer, in 2009.
Twijfels
"Als je alles bij elkaar bekijkt en alle dingen analyseert die ik de afgelopen vijf maanden heb meegemaakt, inclusief de coronabesmetting, dan waren er de afgelopen tijd natuurlijk twijfels. Maar er waren nog meer twijfels gedurende de afgelopen maanden, of ik nog wel terug zou komen", zei Nadal. "Mijn ultieme doel is om 100 procent fit te zijn en te spelen tot het einde van het seizoen, zonder vijf of zes maanden buitenspel te staan. Ik heb nog veel dingen om te verbeteren en ga mijn best doen."
Gaël Monfils veroverde de titel op het toernooi van Adelaide. In de finale versloeg de als eerste geplaatste Fransman de Rus Karen Chatsjanov met 6-4 6-4.
Meer uit Sport
SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
10 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
11 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
11 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
13 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.
14 uur geleden