Nadal bekroont terugkeer met titel in Melbourne
MELBOURNE (ANP) - Rafael Nadal heeft zijn terugkeer bekroond met winst van het ATP-toernooi van Melbourne. De Spanjaard versloeg in de finale de Amerikaanse qualifier Maxime Cressy, de nummer 112 van de wereld, met 7-6 (6) 6-3. In de tiebreak van de eerste set werkte Nadal op de service van Cressy een setpunt weg.
De 35-jarige Nadal, de nummer 6 van de wereld, was in mei van vorig jaar voor het laatst de beste op een ATP-toernooi. Bijna acht maanden geleden won hij het masterstoernooi van Rome.
"Ik ben erg blij om het seizoen te beginnen met een titel. Gezien waar ik vandaan kom, is deze titel heel speciaal", zei Nadal. "Vandaag heb ik mijn beste wedstrijd gespeeld sinds ik hier aankwam, zonder twijfel, tegen een heel moeilijke speler." Cressy maakte de afgelopen week indruk met zijn service-volley-spel, een nagenoeg uitgestorven speltype in het tenniscircuit.
Voetblessure
Nadal miste een groot deel van 2021 wegens een voetblessure. Hij kwam in augustus voor het laatst in actie. Vorige maand testte Nadal positief op het coronavirus en het was lange tijd onzeker of hij wel naar Melbourne zou afreizen. Op 31 december meldde de Spanjaard dat hij het tennisjaar toch in Melbourne zou inluiden. "Vertel het aan niemand... hier ben ik", schreef de twintigvoudig grandslamwinnaar bij een foto in de Rod Laver Arena.
In dat stadion pakte Nadal de 89e titel uit zijn loopbaan. Hij gaat zich nu voorbereiden op de Australian Open. Dat toernooi begint over ruim een week. Nadal won het eerste grandslamtoernooi van het jaar één keer, in 2009.
Twijfels
"Als je alles bij elkaar bekijkt en alle dingen analyseert die ik de afgelopen vijf maanden heb meegemaakt, inclusief de coronabesmetting, dan waren er de afgelopen tijd natuurlijk twijfels. Maar er waren nog meer twijfels gedurende de afgelopen maanden, of ik nog wel terug zou komen", zei Nadal. "Mijn ultieme doel is om 100 procent fit te zijn en te spelen tot het einde van het seizoen, zonder vijf of zes maanden buitenspel te staan. Ik heb nog veel dingen om te verbeteren en ga mijn best doen."
Gaël Monfils veroverde de titel op het toernooi van Adelaide. In de finale versloeg de als eerste geplaatste Fransman de Rus Karen Chatsjanov met 6-4 6-4.
Meer uit Sport
AURILLAC (ANP) - De Italiaanse wielrenner Matteo Trentin (36) is dinsdag niet van start gegaan in de tiende etappe van de Tour de France. Dat meldt zijn ploeg Tudor op sociale media. Trentin heeft 's nachts koorts gekregen en is daardoor niet in staat om de Tour te vervolgen, schrijft zijn ploeg.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - De Kroatische voetbalbond heeft Slaven Bilić aangesteld als de nieuwe bondscoach. Hij is de opvolger van Zlatko Dalić, die opstapte na de uitschakeling op het WK in de zestiende finales door Portugal. Voor Bilić is het een terugkeer, want hij was al eens bondscoach van Kroatië van 2006 tot en met 2012. De 57-jarige Bilić is tevens oud-international.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De vermiste shorttracker Sven Roes is sinds afgelopen zondag weer terug in Nederland en is in goede gezondheid met zijn familie herenigd. Dat meldt de schaatsbond KNSB mede namens Roes en zijn familie.
1 dag geledenARLINGTON (ANP) - Ivan Bartón uit El Salvador is aangesteld als scheidsrechter voor de halve finale van het WK voetbal tussen Frankrijk en Spanje, komende dinsdag in Dallas Stadium. Bartón was op dit WK de eerste arbiter die een speler een rode kaart gaf omdat hij zijn mond bedekte bij het aanspreken van een tegenstander.
1 dag geledenWEVELGEM (ANP) - Quick-Step stopt na 24 jaar als naamsponsor in het wielrennen. De wielerploeg die nu nog Soudal Quick-Step heet, gaat vanaf 2027 verder als Soudal Safety Jogger. Dat heeft de Belgische formatie maandag bekendgemaakt. Het vloerenbedrijf blijft wel nog zichtbaar op het nieuwe shirt.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse tennisser Arthur Fery heeft een reuzensprong gemaakt op de wereldranglijst na zijn sensationele optreden op Wimbledon. Fery, die furore maakte door als wildcardspeler de halve finales te bereiken van het grandslamtoernooi in Londen, steeg 78 posities op de ATP-ranking. Hij staat nu 36e en haalde in één klap de drie beste Nederlandse tennissers in.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner overlaadde tegenstander Alexander Zverev met complimenten na zijn zege op de Duitser in de finale van Wimbledon. "Als jij zo blijft spelen, dan ga je hier ook een keer winnen", zei de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst.
1 dag geleden