Nadal begint later aan gravelseizoen en zegt af voor Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Rafael Nadal begint later aan het gravelseizoen dan gepland. De Spanjaard heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Monte Carlo van volgende week. De 22-voudig grandslamkampioen is nog niet fit genoeg om weer in actie te komen, zo maakte hij via sociale media bekend.
"Ook al werk ik hard en lever ik elke dag de maximale inspanning, de waarheid is dat ik momenteel nog niet kan spelen", schrijft Nadal. "Je kunt je niet voorstellen hoe moeilijk het voor mij is om dit soort evenementen niet te kunnen spelen. Het enige wat ik kan doen, is de situatie accepteren en proberen naar de nabije toekomst te kijken, waarbij ik de zin om weer te spelen behoud."
Nadal kwam begin januari voor het laatst in actie op de tour, in Brisbane. Daar speelde hij zijn eerste wedstrijd in bijna een jaar tijd. In Brisbane liep hij een spierscheur op.
De 37-jarige Nadal wist het tennistoernooi van Monte Carlo liefst elf keer te winnen. Zijn laatste titel dateert er van 2018.
Roland Garros, het hoogtepunt van het gravelseizoen, begint op 26 mei. Dat toernooi won Nadal al veertien keer.
Meer uit Sport
MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
30 minuten geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
38 minuten geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
45 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
21 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
1 dag geleden