Nadal begint later aan gravelseizoen en zegt af voor Monte Carlo
MONTE CARLO (ANP) - Rafael Nadal begint later aan het gravelseizoen dan gepland. De Spanjaard heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Monte Carlo van volgende week. De 22-voudig grandslamkampioen is nog niet fit genoeg om weer in actie te komen, zo maakte hij via sociale media bekend.
"Ook al werk ik hard en lever ik elke dag de maximale inspanning, de waarheid is dat ik momenteel nog niet kan spelen", schrijft Nadal. "Je kunt je niet voorstellen hoe moeilijk het voor mij is om dit soort evenementen niet te kunnen spelen. Het enige wat ik kan doen, is de situatie accepteren en proberen naar de nabije toekomst te kijken, waarbij ik de zin om weer te spelen behoud."
Nadal kwam begin januari voor het laatst in actie op de tour, in Brisbane. Daar speelde hij zijn eerste wedstrijd in bijna een jaar tijd. In Brisbane liep hij een spierscheur op.
De 37-jarige Nadal wist het tennistoernooi van Monte Carlo liefst elf keer te winnen. Zijn laatste titel dateert er van 2018.
Roland Garros, het hoogtepunt van het gravelseizoen, begint op 26 mei. Dat toernooi won Nadal al veertien keer.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
6 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
8 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden