Nachtsupermarkten en thuisbezorgen moeten kerstdrukte spreiden
AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle supermarkten verruimen in de week voor kerst hun openingstijden om de drukte te spreiden. Bijna negentig vestigingen van Albert Heijn blijven dinsdag en woensdag tot middernacht open. De Jumbo Foodmarkt in Breda is de aankomende drie dagen zelfs 24 uur per dag open. Bij een groot aantal supermarkten door het hele land is het mogelijk om met Kerstmis boodschappen te doen.
Veel filialen van Albert Heijn, Jumbo, Dirk van den Broek, Aldi, Plus en Spar zijn eerste kerstdag open. Op tweede kerstdag openen bijna alle supermarkten hun deuren, maar dat was de afgelopen jaren ook al zo. Voor alle ketens geldt dat de openingstijden per filiaal verschillen; klanten kunnen op de websites van de supermarkten checken wat de openingstijden zijn van het dichtstbijzijnde filiaal. Albert Heijn had het liefst nog meer filialen tot middernacht willen open laten, maar kreeg daarvoor geen vergunning.
Het bezorgen van boodschappen is populairder dan ooit. Albert Heijn meldt dat het extra bezorgmomenten heeft toegevoegd op zondag en tweede kerstdag. Inmiddels zijn al deze bezorgmomenten en afhaalmogelijkheden bij de pick-up points rond de kerstdagen geboekt. Daarnaast deed Albert Heijn, om de drukte te spreiden, al twee weken geleden kerstproducten in de Bonus. Eerder dan normaal, zodat klanten eerder hun houdbare kerstboodschappen konden kopen.
Zeer druk
Ondanks de verruimde openingstijden verwacht supermarktkoepel Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) dat het zeer druk zal worden in de supermarkten. De organisatie roept mensen op om alleen naar de winkel te komen, efficiënt boodschappen te doen en afstand te houden.
Het CBL is teleurgesteld dat groothandels zoals Sligro, Makro en Hanos sinds donderdag weer gesloten zijn voor het grote publiek. Volgens de woordvoerster staat het extra winkeloppervlak van de groothandels gelijk aan honderden supermarkten. "Dat had de druk op reguliere supermarkten kunnen verlichten."
De supermarkten halen dit jaar waarschijnlijk de hoogste kerstomzetten ooit door de sluiting van de horeca.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - Door een brand in een woonzorgcentrum in Tilburg zijn drie mensen zwaargewond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de veiligheidsregio. Wat hun verwondingen zijn, is niet bekendgemaakt.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is zaterdagmiddag verder opgelopen. Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zegt tot 16.00 uur 758 meldingen te hebben ontvangen. Eerder op de dag waren dat er 593, een ruime verdubbeling ten opzichte van de 246 meldingen vrijdag.
3 uur geledenALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.
5 uur geledenTEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.
7 uur geledenTEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.
8 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.
9 uur geleden