Nachtsupermarkten en thuisbezorgen moeten kerstdrukte spreiden
AMSTERDAM (ANP) - Vrijwel alle supermarkten verruimen in de week voor kerst hun openingstijden om de drukte te spreiden. Bijna negentig vestigingen van Albert Heijn blijven dinsdag en woensdag tot middernacht open. De Jumbo Foodmarkt in Breda is de aankomende drie dagen zelfs 24 uur per dag open. Bij een groot aantal supermarkten door het hele land is het mogelijk om met Kerstmis boodschappen te doen.
Veel filialen van Albert Heijn, Jumbo, Dirk van den Broek, Aldi, Plus en Spar zijn eerste kerstdag open. Op tweede kerstdag openen bijna alle supermarkten hun deuren, maar dat was de afgelopen jaren ook al zo. Voor alle ketens geldt dat de openingstijden per filiaal verschillen; klanten kunnen op de websites van de supermarkten checken wat de openingstijden zijn van het dichtstbijzijnde filiaal. Albert Heijn had het liefst nog meer filialen tot middernacht willen open laten, maar kreeg daarvoor geen vergunning.
Het bezorgen van boodschappen is populairder dan ooit. Albert Heijn meldt dat het extra bezorgmomenten heeft toegevoegd op zondag en tweede kerstdag. Inmiddels zijn al deze bezorgmomenten en afhaalmogelijkheden bij de pick-up points rond de kerstdagen geboekt. Daarnaast deed Albert Heijn, om de drukte te spreiden, al twee weken geleden kerstproducten in de Bonus. Eerder dan normaal, zodat klanten eerder hun houdbare kerstboodschappen konden kopen.
Zeer druk
Ondanks de verruimde openingstijden verwacht supermarktkoepel Centraal Bureau Levensmiddelenhandel (CBL) dat het zeer druk zal worden in de supermarkten. De organisatie roept mensen op om alleen naar de winkel te komen, efficiënt boodschappen te doen en afstand te houden.
Het CBL is teleurgesteld dat groothandels zoals Sligro, Makro en Hanos sinds donderdag weer gesloten zijn voor het grote publiek. Volgens de woordvoerster staat het extra winkeloppervlak van de groothandels gelijk aan honderden supermarkten. "Dat had de druk op reguliere supermarkten kunnen verlichten."
De supermarkten halen dit jaar waarschijnlijk de hoogste kerstomzetten ooit door de sluiting van de horeca.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel Amsterdam heeft nog geen zicht op de schade aan de Vondelkerk na de verwoestende brand tijdens de nieuwjaarsnacht. Vrijdag worden in overleg met de brandweer en politie dronebeelden gemaakt om zo meer duidelijkheid te krijgen over de omvang. "Het is nog te gevaarlijk om de kerk in te gaan", zegt een woordvoerster van de organisatie die sinds 1996 eigenaar van de kerk is.
30 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - De verdachte van het dodelijke vuurwerkongeluk in Nijmegen tijdens oud en nieuw is een 44-jarige man uit Nijmegen. Dat laat een woordvoerder van de politie vrijdagmiddag weten. De man is donderdagmiddag vrijgelaten, al moet hij beschikbaar blijven tijdens het onderzoek. Wat de relatie is tussen de verdachte en het slachtoffer wil de politie niet zeggen.
46 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De drie Nederlandse brandwondencentra kunnen in totaal zes gewonden van de cafébrand in Zwitserland opvangen. Dat laat het Martini Ziekenhuis in Groningen weten naar aanleiding van een bericht van de NOS.
1 uur geledenPUTTE (ANP) - Een groep jongeren heeft tijdens de jaarwisseling brandgesticht in een woning in het Noord-Brabantse Putte, door de ramen kapot te maken en vervolgens vuurwerk naar binnen te gooien. Een man (40), de vriend van de bewoonster, wilde samen met zijn vriendin de groep stoppen en werd mishandeld.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI meldt dat komende nacht en zaterdag zwaardere sneeuwbuien op enkele plekken voor een sneeuwlaag van 5 tot 10 centimeter kunnen zorgen. Op meerdere plaatsen kan 3 tot 5 centimeter komen te liggen. Het weerinstituut heeft waarschuwingscode geel verlengd tot zondag 11.00 uur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende omwonenden van de Vondelkerk in Amsterdam zijn inzamelingsacties gestart na de verwoestende brand in de nieuwjaarsnacht. Op meerdere crowdfundingsites zijn doneeracties begonnen om geld op te halen om de kerk te herstellen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die donderdagavond zijn doodgeschoten in Amsterdam Nieuw-West woonden allebei in een opvanglocatie voor asielzoekers van het COA. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van Het Parool. Wat de aanleiding was voor de schietpartij, weet de politie nog niet.
3 uur geleden