Nachtploeg steenwolproducent Rockwool legt woensdag het werk neer
ROERMOND (ANP) - Werknemers van steenwolproducent Rockwool in Roermond leggen in de nacht van woensdag 15 op donderdag 16 maart het werk neer. Volgens FNV Procesindustrie is dit de eerste staking bij Rockwool ooit. De nachtploeg gaat staken omdat vakbonden en directie het niet eens worden over een nieuwe cao.
Eind februari trok FNV Procesindustrie de stekker uit het overleg over de nieuwe cao en stelde het bedrijf een ultimatum. Dat verliep vorige week. In het ultimatum eiste de FNV onder meer een automatische prijscompensatie, dat wil zeggen het meestijgen van de salarissen als prijzen in de winkel omhooggaan.
De staking woensdagnacht zal niet de laatste zijn, tenzij Rockwool met een beter loonbod komt, aldus bestuurder Paul Smink van FNV Procesindustrie maandag. "Een eerste nachtdienst gaat er nu uit, dat is een begin. Rockwool moet nu heel snel een loonbod doen waarmee de mensen hun koopkracht behouden. Als dat niet gebeurt, volgen er meer acties."
6 procent niet genoeg
"Dit is helaas nodig, want de werknemers van Rockwool verdienen beter. De directie wil hen afschepen met een eenzijdige salarisverhoging van 6 procent, maar door de hoge inflatie is dat lang niet genoeg. Zo kunnen mensen hun boodschappen en rekeningen niet betalen."
Rockwool zegt de staking ten zeerste te betreuren en wil naar eigen zeggen graag onderhandelen om te komen tot een marktconforme cao-loonstijging. De huidige cao loopt per 31 maart af. Om te voorkomen dat de werknemers de dupe worden van de ontstane situatie, zal Rockwool eenzijdig de lonen per 1 april met 6 procent verhogen. "Mochten we er in een latere fase alsnog in slagen met de FNV tot een akkoord aangaande een nieuwe cao te komen, dan zullen we de cao-lonen, indien van toepassing, navenant aanpassen", zei een woordvoerder van het bedrijf maandagavond.
Bij Rockwool in Roermond werken ongeveer 1200 mensen.
Meer uit Financieel
ALKMAAR (ANP) - Huurders in een wooncomplex in Alkmaar moeten meewerken aan het aansluiten van hun woningen op het warmtenet. Dat heeft een rechter in Noord-Holland bepaald. Als ze niet meewerken, wordt een dwangsom van 500 euro per dag opgelegd.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Europa heeft over drie weken een structureel tekort aan kerosine als de Straat van Hormuz gesloten blijft. Dat stelt de koepelorganisatie van Europese luchthavens ACI Europe. Een tekort aan vliegtuigbrandstof zal tot grote verstoringen leiden op luchthavens in Europa, waarschuwt de organisatie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag aan het begin van de handelsdag niet ver van hun plek gekomen. De aandacht op de financiƫle markten blijft gericht op het broze bestand dat de Verenigde Staten en Israƫl hadden afgesproken met Iran. Dit weekend beginnen naar verwachting vredesonderhandelingen tussen de VS en Iran.
1 uur geledenDUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
6 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
7 uur geleden