Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nachtopvang Pekela sluit, Beilen nieuwe noodlocatie

Nachtopvang Pekela sluit, Beilen nieuwe noodlocatie

TER APEL (ANP) - Dinsdag is voor de laatste keer de nachtopvanglocatie in Pekela gebruikt. Bij de noodlocatie in de Groningse plaats sliepen 255 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Vanaf dinsdagavond, twee dagen later dan gepland, gaan asielzoekers naar Beilen.

Tot en met 15 januari worden mensen 's avonds naar de Drentse plaats gebracht. Na het avondeten, een overnachting, douche en ontbijt worden ze 's ochtends weer met bussen opgehaald voor het vervolg van de asielaanvraag in het Groningse aanmeldcentrum. Gemeenten in het noorden verzorgen bij toerbeurt de nachtopvang.

In Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag een stuk minder mensen dan een nacht eerder. Volgens telling van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waren er 1833 mensen, terwijl er een etmaal eerder nog 1904 mensen overnachtten.

Toestemming minister Faber

Vlak voor het weekend kreeg het COA toestemming van asielminister Marjolein Faber om één tot twee mensen extra in opvangcentra door het land te plaatsen. Dat geeft wat verlichting in Ter Apel, het COA schatte in dat de oplossing "de komende dagen" zou helpen. Desondanks zegt een woordvoerder dat het huidige lagere cijfer in het centrum een dagkoers blijft, "afhankelijk van instroom en uitstroom. Een verschil van 50 tot 80 personen van dag tot dag was voorheen ook gebruikelijk."

Het COA en gemeente Westerwolde hanteren een ander cijfer om te bepalen of de opvangorganisatie zich aan de bestuursafspraak houdt van een maximum van 2000 mensen op het Groningse terrein. Het COA telt alleen de mensen die op het terrein sliepen. De gemeente waarbinnen het centrum ligt telt de mensen mee die in de nacht ergens anders zijn, maar overdag terugkomen bij het centrum. Dinsdagochtend dus opgeteld 2088 mensen, maandagochtend 2053. Reden dat de gemeente maandag besloot opnieuw naar de rechter te gaan en het COA te dagvaarden.

Meer uit Binnenland

Stedelijk Museum: Fuchs was invloedrijk en spraakmakend

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs was "zonder twijfel internationaal gezien een van de meest invloedrijke museumdirecteuren van de laatste vijftig jaar". Dat zegt Rein Wolfs, directeur Stedelijk Museum Amsterdam, in een reactie op het overlijden van Fuchs.

13 minuten geleden
Directeur Kunstmuseum: Fuchs was een van de grote kunstpausen

DEN HAAG (ANP) - Rudi Fuchs, die op 84-jarige leeftijd is overleden, was een van de "grote kunstpausen van Nederland". Dat zegt directeur Margriet Schavemaker van het Kunstmuseum Den Haag. Fuchs was tussen 1987 en 1993 directeur van dat museum.

35 minuten geleden
Cel en tbs voor serie aanrandingen in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De rechtbank in Utrecht heeft Johannes F. maandag veroordeeld tot 113 dagen cel en tbs met voorwaarden voor een serie aanrandingen. De gevangenisstraf is gelijk aan het voorarrest van de 68-jarige Utrechter, die hierdoor niet meer de cel in hoeft. F. kreeg ook een maatregel waarmee hij na zijn behandeling onder toezicht komt te staan.

1 uur geleden
Tielen wil verbeteringen afdwingen bij bestuur Haga Lyceum

DEN HAAG (ANP) - De Stichting Islamitisch Onderwijs moet van staatssecretaris Judith Tielen (Voortgezet Onderwijs) direct verbeteringen doorvoeren op het Cornelius Haga Lyceum in Amsterdam. Het schoolbestuur heeft een zogenoemde aanwijzing gekregen van Tielen, omdat de onderwijskwaliteit niet voldoende is en omdat de Onderwijsinspectie wanbeheer van de directie vaststelde.

1 uur geleden
Rudi Fuchs, oud-directeur van het Stedelijk Museum, overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Fuchs, de oud-directeur van het Stedelijk Museum, is zondagavond in zijn woonplaats Amsterdam overleden. Dat heeft zijn familie aan het ANP bevestigd na berichtgeving van Het Parool.

1 uur geleden
Kabinet denkt aan 350 miljoen compensatie voor lastenverzwaring

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet denkt eraan om 350 miljoen euro aan hogere lasten voor werkenden in 2027 te compenseren, zei staatssecretaris Eelco Eerenberg (D66) in het debat over de belastingen. Daarmee hoopt hij deels tegemoet te komen aan de kritiek op de geplande lastenverzwaring. "En daarmee ook het vergroten van steun." Er is nu namelijk nog geen Kamermeerderheid voor het belastingplan.

3 uur geleden
Amsterdam Dance Event evenaart record met 600.000 bezoekers

AMSTERDAM (ANP) - Het Amsterdam Dance Event heeft de afgelopen week ruim 600.000 bezoekers getrokken. Hiermee heeft de dertigste editie van het evenement de recordcijfers van het jaar daarvoor geëvenaard, meldt de organisatie.

3 uur geleden