Nachtkijkermaker Theon maakt kalm beursdebuut op Damrak
ATHENE (ANP/BLOOMBERG) - Theon International maakte woensdag een kalm beursdebuut op het Damrak. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector werd voor 10 euro per aandeel naar de Amsterdamse beurs gebracht. Bij de opening ging de koers omhoog tot 10,40 euro per aandeel, maar daalde daarna weer snel tot de introductieprijs van 10 euro.
De beursgang van Theon is de eerste op de Amsterdamse beurs in bijna twee jaar en komt op een moment dat er meer interesse is voor defensiebedrijven. Zo steeg de MSCI Europe Aerospace and Defense-index vorig jaar met 42 procent. Dat kwam vooral door de toegenomen geopolitieke spanningen door de oorlog in Oekraïne, de oorlog in Gaza, de onrust in het Midden-Oosten en de aanvallen op vrachtschepen in de Rode Zee.
Bij de beursgang werden 15,4 miljoen aandelen geplaatst. Dat is zo'n 22 procent van het uitstaande aandelenkapitaal van het bedrijf. De beurswaarde van Theon komt daarmee uit op meer dan 700 miljoen euro.
Andere geplande beursgangen werden juist uitgesteld door de onzekere marktomstandigheden. Zo meldde zakenkrant Financial Times in november dat investeringsfirma CVC zijn plannen voor een beursgang in Amsterdam zou hebben verschoven naar 2024. De eigenaar van onder andere parfumerieketen Douglas en de voormalige theedivisie van Unilever zou de stemming op de markten na de oorlog tussen Israël en Hamas, te ongunstig hebben gevonden om nog in 2023 naar de beurs te gaan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.
49 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.
55 minuten geledenVUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.
1 uur geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.
4 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Meerdere Europese vliegvelden zijn dinsdagochtend tijdelijk gesloten vanwege winterse weeromstandigheden. Luchthavens in Boedapest, Bratislava en Wenen lagen plat, terwijl in Praag veel minder vluchten zijn. De temperatuur is ver onder nul op veel plekken in Centraal-Europa.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) steunt de solidariteitsverklaring van centrale banken wereldwijd aan voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve, na de dagvaarding van de centrale bank door het Amerikaanse ministerie van Justitie.
5 uur geleden