Nachtkijkermaker Theon maakt kalm beursdebuut op Damrak
ATHENE (ANP/BLOOMBERG) - Theon International maakte woensdag een kalm beursdebuut op het Damrak. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector werd voor 10 euro per aandeel naar de Amsterdamse beurs gebracht. Bij de opening ging de koers omhoog tot 10,40 euro per aandeel, maar daalde daarna weer snel tot de introductieprijs van 10 euro.
De beursgang van Theon is de eerste op de Amsterdamse beurs in bijna twee jaar en komt op een moment dat er meer interesse is voor defensiebedrijven. Zo steeg de MSCI Europe Aerospace and Defense-index vorig jaar met 42 procent. Dat kwam vooral door de toegenomen geopolitieke spanningen door de oorlog in Oekraïne, de oorlog in Gaza, de onrust in het Midden-Oosten en de aanvallen op vrachtschepen in de Rode Zee.
Bij de beursgang werden 15,4 miljoen aandelen geplaatst. Dat is zo'n 22 procent van het uitstaande aandelenkapitaal van het bedrijf. De beurswaarde van Theon komt daarmee uit op meer dan 700 miljoen euro.
Andere geplande beursgangen werden juist uitgesteld door de onzekere marktomstandigheden. Zo meldde zakenkrant Financial Times in november dat investeringsfirma CVC zijn plannen voor een beursgang in Amsterdam zou hebben verschoven naar 2024. De eigenaar van onder andere parfumerieketen Douglas en de voormalige theedivisie van Unilever zou de stemming op de markten na de oorlog tussen Israël en Hamas, te ongunstig hebben gevonden om nog in 2023 naar de beurs te gaan.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiën op Cyprus.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden