Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging van nachtclubs vindt het "hartstikke jammer" als het kabinet besluit dat clubs en discotheken weer moeten sluiten. Een woordvoerder van Nachtbelang zegt tegelijkertijd te vertrouwen op het besluit dat "mensen met verstand van zaken" bij het Outbreak Management Team en het kabinet nemen. "Ik kan het slecht inschatten, maar als het nodig is, is het nodig", aldus de woordvoerder.

Voor de clubs dreigt een snelle sluiting na twee weken open te zijn geweest. Het kabinet overweegt vanwege snel oplopende besmettingscijfers om behalve de clubs en discotheken ook meerdaagse evenementen op te schorten. "We werken met man en macht om alles goed geregeld te krijgen. Dit is wel een enorme domper op de feestvreugde", zegt de woordvoerder van Nachtbelang.

De belangenvereniging, die spreekt namens vijftig tot zestig nachtclubs door het land, vraagt de deskundigen om "heel goed na te denken over een evenredig besluit". "Gezondheid staat boven alles, maar de eenzaamheid onder de jeugd is ongekend. Er is echt wel behoefte aan een avondje stappen", aldus de woordvoerder, die ook zijn vraagtekens zet bij de ernst van een hoog aantal besmettingen als de ziekenhuiscijfers niet oplopen.

Lekken in het systeem

Volgens de lokale afdeling van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in Den Haag moet goed geanalyseerd worden waar het misgaat. "Dan kunnen we de problemen eruit halen, regels verder aanscherpen en hoeven we de boel niet dicht te gooien", zegt voorzitter Maarten Hinloopen. "Dat is verschrikkelijk voor de clubs."

Als "rare regels" wijst Hinloopen op onder meer de gebrekkige aandacht voor ventilatie en het niet testen van personeel en artiesten. "Zo ontstaan er mogelijk lekken in het systeem."

Door veel besmettingen rondom zijn personeel besloot Hinloopen al om een Testen voor Toegang-evenement bij zijn eigen café komend weekend af te gelasten. "De roosters zijn hopeloos. Ik kan me geen besmettingen veroorloven."

Meer uit Financieel

ECB-bestuurder: inflatie koelt af, vooruitzichten verbeteren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.

3 uur geleden
Modi: India blijft investeren in nieuwe olieraffinaderijen

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.

4 uur geleden
FT: Shell beschuldigd van misleiding Britse rechtbank

LONDEN (ANP) - Shell wordt ervan beschuldigd de rechtbank in het Verenigd Koninkrijk bewust te hebben misleid in een poging om te voorkomen dat het bedrijf daar voor de rechter moet verschijnen wegens olievervuiling in Nigeria. Dat meldt Financial Times op basis van juridische documenten die zijn ingediend bij het hogere gerechtshof.

4 uur geleden
Micron start miljardenuitbreiding van chipfabriek in Japan

HIROSHIMA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Micron Technology is zaterdag gestart met een grote uitbreiding van een fabriek in West-Japan waar geavanceerde geheugenchips worden geproduceerd. De investering, ter waarde van omgerekend 8,8 miljard euro, maakt deel uit van een wereldwijde uitbreiding van de productiecapaciteit door chipfabrikanten om aan de snel groeiende vraag naar AI-toepassingen te voldoen.

8 uur geleden
Texas onderzoekt ticketsite StubHub na klachten over WK-kaarten

AUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Openbaar aanklagers in de Amerikaanse staat Texas zijn een onderzoek begonnen naar ticketwebsite StubHub na klachten rondom kaartjes voor het WK voetbal. Mensen die dachten via de doorverkoopsite kaartjes te hebben bemachtigd, zouden kort voor de wedstrijd bericht hebben gekregen dat de tickets niet beschikbaar waren.

21 uur geleden
AEX sluit handelsweek hoger, chipbedrijven bij winnaars

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met een plus het weekend ingegaan. De chipbedrijven stonden bij de grootste stijgers en lieten daarmee herstel zien na de koersverliezen van de afgelopen dagen.

1 dag geleden
EBN begint met het vullen van gasopslag Grijpskerk

UTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) is begonnen met het vullen van de gasopslag in Grijpskerk. Het staatsbedrijf heeft een overeenkomst gesloten met de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM), de eigenaar van de opslag, voor het gebruik tot 1 april volgend jaar.

1 dag geleden