Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging van nachtclubs vindt het "hartstikke jammer" als het kabinet besluit dat clubs en discotheken weer moeten sluiten. Een woordvoerder van Nachtbelang zegt tegelijkertijd te vertrouwen op het besluit dat "mensen met verstand van zaken" bij het Outbreak Management Team en het kabinet nemen. "Ik kan het slecht inschatten, maar als het nodig is, is het nodig", aldus de woordvoerder.

Voor de clubs dreigt een snelle sluiting na twee weken open te zijn geweest. Het kabinet overweegt vanwege snel oplopende besmettingscijfers om behalve de clubs en discotheken ook meerdaagse evenementen op te schorten. "We werken met man en macht om alles goed geregeld te krijgen. Dit is wel een enorme domper op de feestvreugde", zegt de woordvoerder van Nachtbelang.

De belangenvereniging, die spreekt namens vijftig tot zestig nachtclubs door het land, vraagt de deskundigen om "heel goed na te denken over een evenredig besluit". "Gezondheid staat boven alles, maar de eenzaamheid onder de jeugd is ongekend. Er is echt wel behoefte aan een avondje stappen", aldus de woordvoerder, die ook zijn vraagtekens zet bij de ernst van een hoog aantal besmettingen als de ziekenhuiscijfers niet oplopen.

Lekken in het systeem

Volgens de lokale afdeling van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in Den Haag moet goed geanalyseerd worden waar het misgaat. "Dan kunnen we de problemen eruit halen, regels verder aanscherpen en hoeven we de boel niet dicht te gooien", zegt voorzitter Maarten Hinloopen. "Dat is verschrikkelijk voor de clubs."

Als "rare regels" wijst Hinloopen op onder meer de gebrekkige aandacht voor ventilatie en het niet testen van personeel en artiesten. "Zo ontstaan er mogelijk lekken in het systeem."

Door veel besmettingen rondom zijn personeel besloot Hinloopen al om een Testen voor Toegang-evenement bij zijn eigen café komend weekend af te gelasten. "De roosters zijn hopeloos. Ik kan me geen besmettingen veroorloven."

Meer uit Financieel

Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP/RTR) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen stijgen.

24 minuten geleden
Warmtepomp moet goedkoper worden voor sociale huurwoningen

DEN HAAG (ANP) - Een warmtepomp in huurwoningen moet veel goedkoper worden, vinden woningcorporaties, installateurs en fabrikanten. Daarvoor hebben de branches een plan gemaakt met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. De samenwerking moet ertoe leiden dat de kosten van warmtepompen in een groot aantal huurwoningen met de helft omlaag gaan.

31 minuten geleden
Goudprijs voor het eerst boven 5000 dollar

SINGAPORE - (ANP) - Goud heeft voor het eerst de prijs van 5000 dollar per troy ounce (31,1 gram) bereikt. Dat is omgerekend zo'n 4215 euro. De opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en de NAVO over Groenland hebben de goudprijs in de afgelopen weken verder doen oplopen.

7 uur geleden
DNB-baas: maak Europese Unie economisch hechter blok

AMSTERDAM (ANP) - De Europese Unie moet nog meer als één blok opereren om zich te beschermen tegen andere grootmachten, zegt de president van De Nederlandsche Bank in het programma Buitenhof. Juist op economisch vlak is er volgens DNB-baas Olaf Sleijpen nog veel te winnen.

17 uur geleden
Reuters: India verlaagt importheffing op Europese auto's

NEW DELHI (ANP) - India is van plan importheffingen voor bepaalde auto's uit de Europese Unie fors te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Het tarief zou daarbij dalen naar 40 procent, terwijl dat nu nog kan oplopen tot 110 procent.

18 uur geleden
Topman VW: zonder lagere heffingen gaat fabriek in VS niet door

WOLFSBURG (ANP) - Zonder een verlaging van de kosten voor Amerikaanse importheffingen kan Volkswagen een geplande nieuwe Audi-fabriek in de Verenigde Staten niet bouwen. Die waarschuwing geeft topman Oliver Blume in een interview met Handelsblatt. De kosten als gevolg van Donald Trumps heffingen zijn volgens hem zo hoog dat die fabriek niet te financieren is.

20 uur geleden
Poolse minister zegt geen haast te maken met invoering euro

LONDEN (ANP) - Polen maakt geen haast met de invoering van de euro, zegt de minister van Financiën van het land Andrzej Domański. Het Oost-Europese lid van de Europese Unie heeft de eenheidsmunt niet per se nodig omdat de economie al hard groeit, beargumenteerde hij in een interview met de Financial Times (FT).

22 uur geleden