Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

Nachtclubs hopen dat experts 'goed nadenken' over sluiting

DEN HAAG (ANP) - De belangenvereniging van nachtclubs vindt het "hartstikke jammer" als het kabinet besluit dat clubs en discotheken weer moeten sluiten. Een woordvoerder van Nachtbelang zegt tegelijkertijd te vertrouwen op het besluit dat "mensen met verstand van zaken" bij het Outbreak Management Team en het kabinet nemen. "Ik kan het slecht inschatten, maar als het nodig is, is het nodig", aldus de woordvoerder.

Voor de clubs dreigt een snelle sluiting na twee weken open te zijn geweest. Het kabinet overweegt vanwege snel oplopende besmettingscijfers om behalve de clubs en discotheken ook meerdaagse evenementen op te schorten. "We werken met man en macht om alles goed geregeld te krijgen. Dit is wel een enorme domper op de feestvreugde", zegt de woordvoerder van Nachtbelang.

De belangenvereniging, die spreekt namens vijftig tot zestig nachtclubs door het land, vraagt de deskundigen om "heel goed na te denken over een evenredig besluit". "Gezondheid staat boven alles, maar de eenzaamheid onder de jeugd is ongekend. Er is echt wel behoefte aan een avondje stappen", aldus de woordvoerder, die ook zijn vraagtekens zet bij de ernst van een hoog aantal besmettingen als de ziekenhuiscijfers niet oplopen.

Lekken in het systeem

Volgens de lokale afdeling van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN) in Den Haag moet goed geanalyseerd worden waar het misgaat. "Dan kunnen we de problemen eruit halen, regels verder aanscherpen en hoeven we de boel niet dicht te gooien", zegt voorzitter Maarten Hinloopen. "Dat is verschrikkelijk voor de clubs."

Als "rare regels" wijst Hinloopen op onder meer de gebrekkige aandacht voor ventilatie en het niet testen van personeel en artiesten. "Zo ontstaan er mogelijk lekken in het systeem."

Door veel besmettingen rondom zijn personeel besloot Hinloopen al om een Testen voor Toegang-evenement bij zijn eigen café komend weekend af te gelasten. "De roosters zijn hopeloos. Ik kan me geen besmettingen veroorloven."

Meer uit Financieel

VS en China willen in september over AI praten, meldt Reuters

BEIJING (ANP) - De Verenigde Staten en China zijn van plan om in september gesprekken te voeren over kunstmatige intelligentie (AI), meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Beide grootmachten worstelen met de vraag hoe ze de risico's kunnen beperken die voortkomen uit elkaars steeds krachtigere AI-modellen.

16 minuten geleden
Swiss grijpt in na vermoedens van dronkenschap bij twee piloten

GENÈVE (ANP/DPA) - Twee piloten die vermoedelijk dronken waren, zijn eerder dit jaar vlak voor een vlucht vanuit Genève uit dienst gehaald. Dat maakte luchtvaartmaatschappij Swiss dinsdag bekend.

18 minuten geleden
Bloomberg: Mercedes wil in VS soepelere wet tegen Chinese auto's

STUTTGART (ANP) - Mercedes-Benz wil dat de Verenigde Staten een aankomende wet versoepelen die de verkoop van Chinese auto's in het land bemoeilijkt. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Mercedes wordt geraakt door deze wet, omdat het Duitse autoconcern deels Chinees eigendom is.

19 minuten geleden
Parasietenuitbraak zorgt voor flinke daling bezoekers Taco Bell

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal bezoekers bij Taco Bell-vestigingen in de Verenigde Staten is sterk gedaald na een parasietenuitbraak. De autoriteiten wezen een leverancier van de keten aan als oorzaak: die zou ijsbergsla met de parasiet verkocht hebben.

1 uur geleden
Houthi's bedreigen schepen die naar Saudische havens varen

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi's hebben rederijen gewaarschuwd om niet meer naar havens in Saudi-Arabië te varen. De Jemenitische groep heeft maandag een zeeblokkade ingesteld tegen het land. Via een e-mail aan reders, ingezien door Bloomberg, maken de Houthi's duidelijk dat die blokkade niet alleen geldt voor Saudische schepen en dat kan grote gevolgen hebben voor de olie-export van het land.

1 uur geleden
FT: Trump werkt aan nieuwe importheffingen voor tientallen landen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat op het punt om deze week nieuwe importheffingen in te voeren voor tientallen landen, ondanks waarschuwingen van zijn adviseurs dat hij dat met het oog op de economie beter niet kan doen. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden.

1 uur geleden
Nikkei: chipmaker TSMC overweegt prijsverhoging tot 10 procent

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC overweegt de prijzen van zijn chips volgend jaar tot 10 procent te verhogen, meldt zakenkrant Nikkei Asia op basis van bronnen. Door de prijsverhoging dreigen producten als smartphones, tablets, laptops en andere consumentenelektronica duurder te worden.

2 uur geleden