Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

DEN HAAG (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag zijn explosies gemeld in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten. Bij de ontploffingen vielen voor zover bekend geen gewonden, wel raakten de betrokken panden zwaar beschadigd.

Op de Melis Stokelaan in het zuiden van Den Haag ging rond 01.15 uur een explosief af bij een woning. Vermoedelijk werd daar zwaar vuurwerk afgestoken, laat de politie weten. Op beelden is te zien dat het om een woning in een appartementencomplex gaat. Volgens lokale media was er in de nacht van zondag op maandag ook al een explosie bij dat complex.

De Haagse politie zegt dat er die nacht inderdaad een knal is gehoord, maar dat niet duidelijk is of toen ook een explosief is afgegaan. Onderzocht wordt of het incident iets te maken heeft met de explosie van afgelopen nacht. Volgens de Haagse politie ging de vermoedelijke verdachte, die een bivakmuts droeg, er afgelopen nacht na zijn daad in Den Haag vandoor op een groene deelscooter van Go Sharing.

Kapperszaak

In Winschoten ging een explosief af bij een pand waarin een kapperszaak zit in de Langestraat in het centrum van de Groningse stad. Het was de tweede ontploffing in die straat in een paar dagen tijd. De politie onderzoekt de explosies met een team dat gespecialiseerd is in dit soort zaken. Gekeken wordt ook of er verband is met andere geweldsincidenten in Winschoten, Oude Pekela en Groningen. De burgemeester van Oldambt, waar Winschoten onder valt, waarschuwt in een bericht op de website: "Weet dat er beelden zijn. De politie maakt dankbaar gebruik van beveiligingscamera's en videodeurbellen van ondernemers en omwonenden."

In Amsterdam en Weesp waren maandagavond laat kort na elkaar explosies. Bij een woning aan de Amsterdamse 's-Gravendijkdreef in Zuidoost ging iets voor 22.30 uur een explosief af. Er werd een brandend voorwerp naar binnen gegooid, waarna er brand uitbrak. Ook in Weesp ontstond brand, nadat daar een explosief voor een portiek was gegooid.

'Zeer verontrustend'

Het aantal incidenten met explosies is dit jaar relatief hoog. In juli waren er al bijna evenveel explosies gemeld als in heel 2022, vooral in Rotterdam. Afgelopen weekend waren er in Amsterdam in totaal zes explosies. De Amsterdamse politiechef noemde dat aantal maandag verontrustend.

Meer uit Binnenland

Rode Kruis haalt 690.000 euro op voor ebola-bestrijding Congo

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis heeft 690.000 euro opgehaald via Giro 7244 voor de bestrijding van ebola in Oost-Congo. "Meer geld is hard nodig om beschermingsmiddelen zoals pakken, handschoenen en chloor aan te schaffen", aldus Harm Goossens, directeur van het Nederlandse Rode Kruis, in een verklaring.

2 uur geleden
College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiƫle zorgen.

6 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

6 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

11 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

22 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

22 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

23 uur geleden