Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

DEN HAAG (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag zijn explosies gemeld in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten. Bij de ontploffingen vielen voor zover bekend geen gewonden, wel raakten de betrokken panden zwaar beschadigd.

Op de Melis Stokelaan in het zuiden van Den Haag ging rond 01.15 uur een explosief af bij een woning. Vermoedelijk werd daar zwaar vuurwerk afgestoken, laat de politie weten. Op beelden is te zien dat het om een woning in een appartementencomplex gaat. Volgens lokale media was er in de nacht van zondag op maandag ook al een explosie bij dat complex.

De Haagse politie zegt dat er die nacht inderdaad een knal is gehoord, maar dat niet duidelijk is of toen ook een explosief is afgegaan. Onderzocht wordt of het incident iets te maken heeft met de explosie van afgelopen nacht. Volgens de Haagse politie ging de vermoedelijke verdachte, die een bivakmuts droeg, er afgelopen nacht na zijn daad in Den Haag vandoor op een groene deelscooter van Go Sharing.

Kapperszaak

In Winschoten ging een explosief af bij een pand waarin een kapperszaak zit in de Langestraat in het centrum van de Groningse stad. Het was de tweede ontploffing in die straat in een paar dagen tijd. De politie onderzoekt de explosies met een team dat gespecialiseerd is in dit soort zaken. Gekeken wordt ook of er verband is met andere geweldsincidenten in Winschoten, Oude Pekela en Groningen. De burgemeester van Oldambt, waar Winschoten onder valt, waarschuwt in een bericht op de website: "Weet dat er beelden zijn. De politie maakt dankbaar gebruik van beveiligingscamera's en videodeurbellen van ondernemers en omwonenden."

In Amsterdam en Weesp waren maandagavond laat kort na elkaar explosies. Bij een woning aan de Amsterdamse 's-Gravendijkdreef in Zuidoost ging iets voor 22.30 uur een explosief af. Er werd een brandend voorwerp naar binnen gegooid, waarna er brand uitbrak. Ook in Weesp ontstond brand, nadat daar een explosief voor een portiek was gegooid.

'Zeer verontrustend'

Het aantal incidenten met explosies is dit jaar relatief hoog. In juli waren er al bijna evenveel explosies gemeld als in heel 2022, vooral in Rotterdam. Afgelopen weekend waren er in Amsterdam in totaal zes explosies. De Amsterdamse politiechef noemde dat aantal maandag verontrustend.

Meer uit Binnenland

Berendsen schakelt Defensie in voor repatriëring rond Iran

DEN HAAG (ANP) - Minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen (CDA) heeft Defensie gevraagd om te helpen Nederlanders terug te halen die in het Midden-Oosten zijn gestrand. Dat zei hij in Café Kockelmann.

5 minuten geleden
Kabinet zint op maatregelen, anders ontstaat cellentekort in 2026

DEN HAAG (ANP) - In de gevangenissen ontstaat dit jaar een tekort van 265 cellen als er niet wordt ingegrepen, verwacht staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie). Door allerlei noodmaatregelen is er op dit moment geen cellentekort, hoewel de gevangenissen overvol zijn. In een Kamerbrief kondigt de D66'er aan dat ze dit najaar "aanvullende maatregelen" wil nemen om dit te voorkomen. Ze schrijft nog niet welke.

2 uur geleden
Afgelopen week toonde zwakte van EU op wereldtoneel, vindt Jetten

DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week was "exemplarisch" voor de zwakke positie die de Europese Unie heeft op het wereldtoneel, zei Rob Jetten. Het ging in zijn wekelijkse persconferentie over de uiteenlopende standpunten van EU-landen rond de oorlog in Iran. "Wil Europa de taal van de macht leren spreken en serieus meedoen op het wereldtoneel, dan zal ook op dit vlak de Europese samenwerking aanzienlijk moeten verbeteren."

4 uur geleden
Jetten: Nederlanders kunnen slachtoffer worden van Iran-oorlog

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse militairen kunnen mogelijk slachtoffer worden van de oorlog met Iran, zei Rob Jetten vrijdagmiddag tijdens zijn wekelijkse persconferentie. "We schatten de kans heel klein in dat dit risico er is. Maar 100 procent uitsluiten kan in deze snel escalerende geweldssituatie denk ik nooit." De D66-premier had het specifiek over de mogelijke inzet van een Nederlands marinefregat in de Middellandse Zee. Frankrijk heeft hierom gevraagd en het kabinet wil hier maandag een besluit over nemen.

4 uur geleden
Toeslagenouder mag standbeeld ministerie niet laten veilen

DEN HAAG (ANP) - Een toeslagenouder mag een bronzen standbeeld in de tuin van de ministeries van Binnenlandse Zaken en Justitie & Veiligheid niet laten veilen, oordeelt de rechter vrijdag in een kort geding. Yasmin Molleman had beslag laten leggen op het standbeeld om te zorgen dat de staat haar nog 15.000 euro betaalt aan dwangsommen, maar opnieuw beslist de rechter dat ze daar geen recht op heeft.

7 uur geleden
Limburg houdt vast aan 'nee' tegen nieuwe IJzeren Rijn-spoorlijn

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg blijft bij het standpunt geen nieuwe spoorverbinding voor goederentreinen tussen België en Duitsland over Limburgs grondgebied te willen. Die verbinding was er ooit via de zogenoemde IJzeren Rijn, een oude spoorlijn die al jaren buiten gebruik is. Met name vanuit België leeft de wens om een nieuw traject op te zetten via Limburg, maar de provincie en andere Limburgse overheden vinden dat de lasten voor omwonenden en de natuur niet opwegen tegen de baten.

7 uur geleden
Oproep toezichthouder levert voor nu geen advocaat op voor Taghi

DEN HAAG (ANP) - De zoektocht naar nieuwe advocaten die Ridouan Taghi kunnen bijstaan in het hoger beroep van het grote Marengo-proces, heeft tot nu toe nog niets opgeleverd, meldt de toezichthouder op de advocatuur. Het dekenberaad deed in december een oproep aan alle strafrechtadvocaten die Taghi konden en wilden bijstaan om zich te melden. De zoektocht wordt daarom vanaf maandag verlengd met acht weken.

8 uur geleden