Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

DEN HAAG (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag zijn explosies gemeld in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten. Bij de ontploffingen vielen voor zover bekend geen gewonden, wel raakten de betrokken panden zwaar beschadigd.

Op de Melis Stokelaan in het zuiden van Den Haag ging rond 01.15 uur een explosief af bij een woning. Vermoedelijk werd daar zwaar vuurwerk afgestoken, laat de politie weten. Op beelden is te zien dat het om een woning in een appartementencomplex gaat. Volgens lokale media was er in de nacht van zondag op maandag ook al een explosie bij dat complex.

De Haagse politie zegt dat er die nacht inderdaad een knal is gehoord, maar dat niet duidelijk is of toen ook een explosief is afgegaan. Onderzocht wordt of het incident iets te maken heeft met de explosie van afgelopen nacht. Volgens de Haagse politie ging de vermoedelijke verdachte, die een bivakmuts droeg, er afgelopen nacht na zijn daad in Den Haag vandoor op een groene deelscooter van Go Sharing.

Kapperszaak

In Winschoten ging een explosief af bij een pand waarin een kapperszaak zit in de Langestraat in het centrum van de Groningse stad. Het was de tweede ontploffing in die straat in een paar dagen tijd. De politie onderzoekt de explosies met een team dat gespecialiseerd is in dit soort zaken. Gekeken wordt ook of er verband is met andere geweldsincidenten in Winschoten, Oude Pekela en Groningen. De burgemeester van Oldambt, waar Winschoten onder valt, waarschuwt in een bericht op de website: "Weet dat er beelden zijn. De politie maakt dankbaar gebruik van beveiligingscamera's en videodeurbellen van ondernemers en omwonenden."

In Amsterdam en Weesp waren maandagavond laat kort na elkaar explosies. Bij een woning aan de Amsterdamse 's-Gravendijkdreef in Zuidoost ging iets voor 22.30 uur een explosief af. Er werd een brandend voorwerp naar binnen gegooid, waarna er brand uitbrak. Ook in Weesp ontstond brand, nadat daar een explosief voor een portiek was gegooid.

'Zeer verontrustend'

Het aantal incidenten met explosies is dit jaar relatief hoog. In juli waren er al bijna evenveel explosies gemeld als in heel 2022, vooral in Rotterdam. Afgelopen weekend waren er in Amsterdam in totaal zes explosies. De Amsterdamse politiechef noemde dat aantal maandag verontrustend.

Meer uit Binnenland

Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

57 minuten geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

1 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

1 uur geleden
Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

3 uur geleden
OM: eerst gedegen onderzoek voor aanhouding vrouwen Stadskanaal

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie wilde het onderzoek naar de twee vrouwen uit Stadskanaal die verdacht worden van kindermishandeling eerst "gedegen inhoud geven" alvorens hen aan te houden. Dat zegt het OM vrijdag. Politie en OM krijgen naar eigen zeggen veel vragen over het moment van de aanhoudingen.

3 uur geleden
Vier aanhoudingen na demonstratie in Apeldoorn op Hemelvaartsdag

APELDOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond vier mensen aangehouden bij een nieuwe demonstratie tegen asielopvang in Apeldoorn. Twee worden verdacht van het beledigen van de politie en twee van het afsteken van vuurwerk.

3 uur geleden
Vernieling bij drie woningen Stadskanaal, politie zoekt getuigen

STADSKANAAL (ANP) - Voor zover bekend bij de politie zijn er donderdag in Stadskanaal bij drie woningen vernielingen aangericht, wordt vrijdag gemeld. Het gaat om huizen aan de Julianastraat en Oranjestraat die donderdagmiddag doelwit waren. Een woning aan de Koninginnelaan was dat 's avonds rond 22.30 uur. In alle gevallen werden een of meerdere ruiten ingegooid.

3 uur geleden