Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

Nacht met explosies in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten

DEN HAAG (ANP) - In de nacht van maandag op dinsdag zijn explosies gemeld in Den Haag, Amsterdam, Weesp en Winschoten. Bij de ontploffingen vielen voor zover bekend geen gewonden, wel raakten de betrokken panden zwaar beschadigd.

Op de Melis Stokelaan in het zuiden van Den Haag ging rond 01.15 uur een explosief af bij een woning. Vermoedelijk werd daar zwaar vuurwerk afgestoken, laat de politie weten. Op beelden is te zien dat het om een woning in een appartementencomplex gaat. Volgens lokale media was er in de nacht van zondag op maandag ook al een explosie bij dat complex.

De Haagse politie zegt dat er die nacht inderdaad een knal is gehoord, maar dat niet duidelijk is of toen ook een explosief is afgegaan. Onderzocht wordt of het incident iets te maken heeft met de explosie van afgelopen nacht. Volgens de Haagse politie ging de vermoedelijke verdachte, die een bivakmuts droeg, er afgelopen nacht na zijn daad in Den Haag vandoor op een groene deelscooter van Go Sharing.

Kapperszaak

In Winschoten ging een explosief af bij een pand waarin een kapperszaak zit in de Langestraat in het centrum van de Groningse stad. Het was de tweede ontploffing in die straat in een paar dagen tijd. De politie onderzoekt de explosies met een team dat gespecialiseerd is in dit soort zaken. Gekeken wordt ook of er verband is met andere geweldsincidenten in Winschoten, Oude Pekela en Groningen. De burgemeester van Oldambt, waar Winschoten onder valt, waarschuwt in een bericht op de website: "Weet dat er beelden zijn. De politie maakt dankbaar gebruik van beveiligingscamera's en videodeurbellen van ondernemers en omwonenden."

In Amsterdam en Weesp waren maandagavond laat kort na elkaar explosies. Bij een woning aan de Amsterdamse 's-Gravendijkdreef in Zuidoost ging iets voor 22.30 uur een explosief af. Er werd een brandend voorwerp naar binnen gegooid, waarna er brand uitbrak. Ook in Weesp ontstond brand, nadat daar een explosief voor een portiek was gegooid.

'Zeer verontrustend'

Het aantal incidenten met explosies is dit jaar relatief hoog. In juli waren er al bijna evenveel explosies gemeld als in heel 2022, vooral in Rotterdam. Afgelopen weekend waren er in Amsterdam in totaal zes explosies. De Amsterdamse politiechef noemde dat aantal maandag verontrustend.

Meer uit Binnenland

Werkstraf voor Badr Hari om mishandeling

AMSTERDAM (ANP) - Badr Hari krijgt 24 uur werkstraf voor mishandeling. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie donderdag na berichtgeving door Het Parool. De vechtsporter zou volgens RTL Boulevard zijn ex-partner hebben mishandeld. Hij werd in februari opgepakt en zat drie dagen vast.

4 minuten geleden
Spanje liet familielid Taghi vrij, Nederland vroeg overlevering

ZWOLLE (ANP) - De 24-jarige Firass T., een familielid van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi, die in juni in Zuid-Spanje is aangehouden op verdenking van omvangrijke drugssmokkel, is door de politie daar vrijgelaten. Dat meldde het Openbaar Ministerie donderdag na vragen van het ANP.

20 minuten geleden
Geen tbs maar 10 jaar cel voor man die vriendin Heemskerk doodde

HAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft de 57-jarige Marco S. donderdag tien jaar cel opgelegd voor het doden van zijn vriendin (60) in Heemskerk in december 2023. Het Openbaar Ministerie had ook tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legt dit niet op, omdat niet is vastgesteld dat de stoornissen van de verdachte verband houden met zijn daad.

2 uur geleden
Kabinet spreekt na oordeel VN-commissie niet van genocide in Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet mee in de conclusie van de onderzoekscommissie van de Verenigde Naties die stelt dat Israël genocide pleegt in de Gazastrook. In reactie op het rapport schrijft minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) in een Kamerbrief dat "Nederland in de regel terughoudend" is om de kwalificatie genocide te gebruiken.

3 uur geleden
Hof doet op 6 november uitspraak in zaak tegen Staat om Gaza

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof doet op 6 november uitspraak in de zaak tegen de Nederlandse Staat, waarin organisaties eisen dat Nederland meer moet doen om een genocide in de Gazastrook te voorkomen. Eerder had het hof nog gezegd dat er 8 oktober een uitspraak zou komen.

4 uur geleden
Schoof verhoord in strafzaak van lekken verdachte ex-NCTV'er

ROTTERDAM (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof is als getuige gehoord in een strafzaak tegen een voormalig medewerker van de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) die wordt verdacht van het doorspelen van staatsgeheimen aan Marokkaanse inlichtingendiensten. Schoof was voorheen hoofd van de NCTV.

5 uur geleden
Explosie van ruimterots boven Frankrijk was in Nederland te horen

DE BILT (ANP) - Toen begin 2023 een asteroïde uiteenviel in de lucht boven Frankrijk, was dat in Nederland te horen. Niet door mensen, maar wel door gevoelige detectoren. Die hebben het onhoorbare geluid opgepikt. Volgens het KNMI is het de eerste keer dat de ondergang van een asteroïde zo uitgebreid is gevolgd, van de ontdekking in de ruimte tot het bergen van brokstukken achteraf.

5 uur geleden