NAC vindt geen bewijs voor racisme van Garbett richting Bokila
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft geen bewijs gevonden voor het vermeende racisme tegen Willem II-aanvaller Jeremy Bokila door Matthew Garbett tijdens de wedstrijd van vorig weekeinde. Uit het onderzoek is "geen algehele conclusie te trekken, anders dan dat onduidelijk blijft wat er precies is gebeurd", verklaarde de club uit Breda.
NAC sprak tijdens het onderzoek naar het incident met de eigen spelers, Willem II en de arbitrage. Ook werden de video- en audiofragmenten bestudeerd, legde de club uit in een verklaring op de eigen website.
Daarnaast meldde de club dat uit eigen onderzoek is gebleken dat Garbett buiten zijn schuld om betrokken is geraakt bij dit incident. "Matthew is onterecht aangewezen als mogelijke dader en heeft hierdoor een emotionele en zware week achter de rug, waarbij hij te maken heeft gehad met bedreigingen aan het adres van hemzelf en zijn familie", aldus de club.
"Maatschappelijk is racisme terecht een belangrijk thema en we dienen dit volledig uit te bannen. Onze sympathie gaat dan ook uit naar mensen die hiermee te maken krijgen. We moeten echter ook beseffen dat er sprake kan zijn van een tweede onnodige gedupeerde, wanneer een aantijging onjuist is", schreef NAC.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
6 uur geledenGIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
23 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
1 dag geleden