NAC maakt met zege op Twente einde aan reeks nederlagen
BREDA (ANP) - NAC heeft door een 2-1-thuisoverwinning op FC Twente weer de weg omhoog gevonden. Door de zege steeg de club naar de negende plek in de Eredivisie. Het was de achtste overwinning van het elftal van Carl Hoefkens dat drie competitieduels op rij had verloren. FC Twente verzuimde in het Rat Verlegh Stadion te profiteren van de misstap van Feyenoord (1-1 bij Willem II) en bleef door de nederlaag op de vijfde plaats staan met 2 punten minder dan de Rotterdammers.
NAC begon veel feller aan het duel dan FC Twente. Dat betaalde zich al snel in de eerste helft uit. NAC kwam na een kwartier op voorsprong door een doelpunt van Adam Kaied. De Zweedse aanvaller schoot na een korte solo fraai raak in de verre hoek. Vijf minuten later maakte de IJslander Elias Ómarsson met een schot via de binnenkant van de paal de 2-0. FC Twente kreeg voor rust mogelijkheden via topscorer Sem Steijn en Michel Vlap, maar kwam in de eerste helft niet tot scoren. Dat lukte Daan Rots met een kopbal in de 77e minuut wel. De club uit Enschede leek tien minuten voor tijd door Ricky van Wolfswinkel op gelijke hoogte te komen, maar het doelpunt werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd wegens buitenspel.
De nederlaag was een flinke tegenvaller voor FC Twente, dat afgelopen week ook al door Go Ahead Eagles werd uitgeschakeld in de KNVB-beker. Het elftal van Joseph Oosting speelt donderdag in de Europa League uit tegen het Zweedse Malmö.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
13 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
17 uur geleden