NAC legt stadionverboden op na rellen in De Kuip
BREDA (ANP) - Voetbalclub NAC heeft een aantal supporters die verdacht worden van betrokkenheid bij de rellen en vernielingen in De Kuip een stadionverbod opgelegd. Om hoeveel mensen het gaat, wil de woordvoerder van de club uit Breda niet zeggen. "Het gaat om meer mensen dan het aantal dat na die wedstrijd is aangehouden".
Volgens het Openbaar Ministerie in Rotterdam zijn na de wedstrijd Feyenoord - NAC in totaal zeven verdachten aangehouden. Drie van hen kregen al een strafrechtelijk stadionverbod.
NAC-aanhangers vernielden op 22 september na de wedstrijd in De Kuip onder meer een horecakraam. Daardoor raakten vijf horecamedewerkers bekneld tegen een hek. De ME moest eraan te pas komen om de orde te herstellen.
Het onderzoek van de politie Rotterdam, onder leiding van een officier van justitie, is nog gaande. Het OM sluit meer aanhoudingen en stadionverboden niet uit. Pas als het onderzoek is afgerond, worden de stadionverboden definitief.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
16 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
18 uur geleden