
NAC klopt Fortuna met hoofdrol voor aanwinst Holtby
BREDA (ANP) - NAC Breda is het seizoen dankzij twee nieuwkomers begonnen met een 2-1-zege op Fortuna Sittard. Voormalig Duits international Lewis Holtby bewees meteen zijn waarde voor de ploeg van trainer Carl Hoefkens met een doelpunt en een assist. De Finse huurling Juho Talvitie maakte de andere Bredase treffer.
De basisplaats van Holtby was verrassend. De 34-jarige middenvelder tekende vorige week een tweejarig contract in Breda, maar de vraag was of hij meteen inzetbaar was. Hoefkens oordeelde van wel. Bij Fortuna zat aanwinst Mohamed Ihattaren op de bank.
Holtby kon na 23 minuten al niet meer stuk in Breda. Uit een voorzet van Mohamed Nassoh kopte Sydney van Hooijdonk de bal voor de voeten van de Duitser, die meteen uithaalde: 1-0.
Philip Brittijn
Fortuna-trainer Danny Buijs bracht na de pauze Ihattaren. Die zag tot zijn schrik Talvitie meteen bijna de 2-0 maken. De Fin, gehuurd van het Belgische Lommel, schoot net naast het Limburgse doel. Bij een nieuwe poging in de 57e minuut was het wel raak. Holtby gaf de pass waarna Talvitie de bal met links in de verre hoek achter doelman Mattijs Branderhorst plaatste.
Holtby mocht twintig minuten voor tijd gaan rusten. Vanaf de bank zag hij hoe Philip Brittijn uit een hoekschop van Ihattaren de spanning terugbracht: 2-1. Verder kwamen de Limburgers niet.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Arsenal heeft in de eerste speelronde van de Premier League Manchester United verslagen. De ploeg uit Londen was op Old Trafford met 1-0 net te sterk voor de thuisploeg. Het enige doelpunt viel al vroeg in het duel en werd gemaakt door de Italiaan Riccardo Calafiori.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - AZ heeft tussen Europese verplichtingen door in de Eredivisie 2 punten laten liggen bij FC Volendam. Het duel tussen beide Noord-Hollandse clubs eindigde in 2-2.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV vreest dat zijn aanvaller Alassane Pléa ernstig geblesseerd is geraakt. "Ik zag zijn rechterknie een beetje wegknikken. Dat is natuurlijk niet goed. Laten we hopen dat het meevalt", zei hij na een uitzege op FC Twente (0-2).
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV lijkt de zaken al vroeg in het seizoen aardig op orde te hebben. De kampioen won de uitwedstrijd tegen FC Twente (0-2), na de ruime thuiszege van vorige week op Sparta Rotterdam (6-1). Tegenvaller was het uitvallen van Alassane Pléa, die veel last van een knie leek te hebben. De Fransman speelde als spits in Enschede omdat Ricardo Pepi nog niet fit is en Luuk de Jong naar FC Porto is vertrokken.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De kampioen was in een uitwedstrijd vooral na rust veel te sterk voor FC Twente (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft zondag op Het Kasteel met 2-1 gewonnen van FC Utrecht. Daarmee behaalden de Rotterdammers de eerste 3 punten van deze competitie. FC Utrecht blijft na twee speelronden op 3 punten staan.
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Ferdy Druijf heeft Almere City met drie doelpunten aan een ruime uitzege op FC Emmen (1-4) geholpen. De spits maakte de laatste drie treffers van het duel.
8 uur geleden