Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAC kent 'vuurwerkgooier' en is op zoek naar 'biergooiers'

NAC kent 'vuurwerkgooier' en is op zoek naar 'biergooiers'

BREDA (ANP) - NAC weet welke supporter tijdens het thuisduel met Willem II vuurwerk op het veld heeft gegooid. De club is volgens een woordvoerder nog op zoek naar toeschouwers die later in het duel plastic bekers bier richting spelers van Willem II hebben geworpen. Videobeelden kunnen de daders mogelijk in beeld brengen.

Scheidsrechter Jeroen Manschot stuurde de spelers van beide clubs vrijdagavond na zo'n 70 minuten voor de eerste keer naar de kleedkamers, nadat vanaf de tribunes een stuk vuurwerk op het veld was gegooid.

Vervolgens kwam Willem II snel op voorsprong vlak nadat het duel weer was hervat. Na die treffer van Elton Kabangu werden vanuit hetzelfde vak als waar het vuurwerk vandaan kwam ook bekers bier naar de feestende spelers uit Tilburg gegooid. Volgens de verscherpte richtlijnen van de KNVB besloot Manschot het duel definitief te staken.

Oproep aan vuurwerkgooier

NAC heeft de naam achterhaald van de toeschouwer die vuurwerk op het veld heeft gegooid. De club heeft deze persoon in een gezamenlijke verklaring met de gemeente Breda, de politie en het Openbaar Ministerie opgeroepen om zich te melden. De politie Breda had zaterdag nog geen nieuws over eventuele aanhoudingen of geïdentificeerde verdachten.

"We zetten maximaal in op het identificeren van de daders onder meer door de camerabeelden nauwkeurig te bestuderen", meldt NAC. "Dit zal zonder twijfel consequenties hebben, persoonsgericht of collectief. Het is diep en diep triest om te zien dat ondanks alle aandacht die er de afgelopen weken is geweest voor supportersgeweld en het gevaar dat dat met zich meebrengt, een aantal bezoekers het vanavond toch nodig vond om vuurwerk en fakkels af te steken en voorwerpen te gooien."

Vervolg

Het is nog niet bekend hoe de gestaakte wedstrijd sportief afloopt. Het duel wordt in principe op een later moment uitgespeeld, zoveel mogelijk onder dezelfde voorwaarden als vrijdagavond. Het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB kan echter ook besluiten dat de huidige tussenstand (0-1) de eindstand wordt of dat de wedstrijd zelfs in z'n geheel moet worden overgespeeld.

Meer uit Voetbal

Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

8 minuten geleden
Verdediger Timber slaat ook tweede training Oranje over

ZEIST (ANP) - Jurriën Timber doet donderdag naar alle waarschijnlijkheid niet mee in de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Duitsland in de Nations League. De verdediger ontbrak dinsdag op het trainingsveld in Zeist. Maandag deed Timber ook al niet mee aan de eerste oefensessie onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hérnandez. Toen zat hij aan de rand van het trainingsveld op een hometrainer.

47 minuten geleden
Veerman wil na terugkeer bij Oranje verleden achter zich laten

ZEIST (ANP) - Joey Veerman wil na zijn terugkeer bij Oranje niet meer terugkijken op het verleden. De middenvelder werd na het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet meer opgeroepen door Ronald Koeman en maakt nu ruim twee jaar later, onder de nieuwe bondscoach Xavi Hernández, voor het eerst weer deel uit van de selectie van het Nederlands elftal.

1 uur geleden
Advocaat reageert laconiek op afzeggen Hansen bij Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.

4 uur geleden
Infantino wil met alle bonden praten over hervormingen FIFA

ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.

15 uur geleden
Atlético maant Mourinho: stop met lastigvallen arbitrage

MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')

16 uur geleden
Jurriën Timber traint na blessure nog apart bij Oranje

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.

19 uur geleden