NAC diep in blessuretijd naast tiental FC Groningen
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in de Eredivisie een thuisnederlaag tegen FC Groningen ternauwernood voorkomen. De Brabanders maakten in de 97e minuut uit een strafschop gelijk: 1-1. FC Groningen stond toen nog met tien man op het veld.
In de eerste helft waren de hoogtepunten schaars. Sydney van Hooijdonk kreeg na een klein halfuur spelen een grote kans om de score te openen, maar de spits schoot na een voorzet vanaf links van dichtbij over. FC Groningen opende kort na rust de score. Boy Kemper kwam met zijn schoen in het gezicht van Luciano Valente, waarna Mats Seuntjens tegen zijn voormalige werkgever een strafschop benutte: 0-1.
Tika de Jonge kon in de 80e minuut de voorsprong verdubbelen, maar hij zag zijn schot geblokt worden door Kemper. De Jonge kreeg kort daarna zijn tweede gele kaart. Met een man meer werd NAC gevaarlijker. Groningen leek overeind te blijven, maar kreeg diep in blessuretijd een strafschop tegen na hands van Jorg Schreuders. Clint Leemans scoorde: 1-1.
FC Groningen steeg dankzij het gelijkspel naar de achtste plaats met 32 punten. NAC Breda is elfde met 30 punten. NAC, dat een wedstrijd meer speelde dan Groningen, won op 19 januari voor het laatst een competitiewedstrijd.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
10 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
10 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
15 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
23 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
23 uur geleden