Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NAC Breda wint met tien man van NEC in tijdelijk gestaakt duel

NAC Breda wint met tien man van NEC in tijdelijk gestaakt duel

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft met tien man een nipte zege geboekt op NEC: 1-0. De Tsjech Dominik Janosek maakte in de 82e minuut het winnende doelpunt uit een vrije trap. De wedstrijd was kort daarvoor tijdelijk gestaakt omdat er voorwerpen op het veld waren gegooid. Een kwartier later werd het duel hervat door scheidsrechter Ingmar Oostrom, die zou zijn bekogeld met een muntje.

De Brabanders eindigden het duel voor eigen publiek met een man minder. De Portugees Saná Fernandes kreeg in de 69e minuut rood voor een harde overtreding. Kort daarna werd ook keeperstrainer Gabor Babos weggestuurd met twee keer geel, wegens commentaar op de leiding.

Kort na de rode kaarten en het stilleggen van het duel mocht Janosek aanleggen op de rand van het zestienmetergebied. Hij krulde de bal over de muur heen en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel van NEC verdwijnen. Voor Janosek, vorig seizoen goed voor elf goals in de eerste divisie, was het zijn tweede doelpunt van het seizoen.

NAC trad aan zonder Matthew Garbett en Fredrik Oldrup Jensen, die disciplinair geschorst waren. "Het is vooral gedrag, om niet alles in het werk te stellen om het team te helpen", zei trainer Carl Hoefkens voor de aftrap voor de camera van ESPN.

Voor NAC was het de derde zege van het seizoen. Eerder werden Ajax (2-1) en Fortuna Sittard (1-0) verslagen.

Meer uit Voetbal

PSV begint bekertoernooi met eenvoudige zege op GVVV

EINDHOVEN (ANP) - PSV is het bekertoernooi begonnen met een eenvoudige thuiszege op GVVV. Na vroege treffers van Guus Til en Paul Wanner leek de score hoog uit te gaan vallen in Eindhoven, maar de nummer 8 van de tweede divisie hield de schade beperkt tot 3-0.

55 minuten geleden
FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

3 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

4 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

5 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

7 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

8 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

9 uur geleden