NAC Breda wint met tien man van NEC in tijdelijk gestaakt duel
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft met tien man een nipte zege geboekt op NEC: 1-0. De Tsjech Dominik Janosek maakte in de 82e minuut het winnende doelpunt uit een vrije trap. De wedstrijd was kort daarvoor tijdelijk gestaakt omdat er voorwerpen op het veld waren gegooid. Een kwartier later werd het duel hervat door scheidsrechter Ingmar Oostrom, die zou zijn bekogeld met een muntje.
De Brabanders eindigden het duel voor eigen publiek met een man minder. De Portugees Saná Fernandes kreeg in de 69e minuut rood voor een harde overtreding. Kort daarna werd ook keeperstrainer Gabor Babos weggestuurd met twee keer geel, wegens commentaar op de leiding.
Kort na de rode kaarten en het stilleggen van het duel mocht Janosek aanleggen op de rand van het zestienmetergebied. Hij krulde de bal over de muur heen en zag de bal via de binnenkant van de paal in het doel van NEC verdwijnen. Voor Janosek, vorig seizoen goed voor elf goals in de eerste divisie, was het zijn tweede doelpunt van het seizoen.
NAC trad aan zonder Matthew Garbett en Fredrik Oldrup Jensen, die disciplinair geschorst waren. "Het is vooral gedrag, om niet alles in het werk te stellen om het team te helpen", zei trainer Carl Hoefkens voor de aftrap voor de camera van ESPN.
Voor NAC was het de derde zege van het seizoen. Eerder werden Ajax (2-1) en Fortuna Sittard (1-0) verslagen.
Meer uit Voetbal
KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."
1 uur geledenSOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.
11 uur geledenISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.
16 uur geledenNYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.
16 uur geleden