NAC Breda - Willem II wordt zonder publiek uitgespeeld
ZEIST (ANP) - Het gestaakte duel tussen NAC Breda en Willem II in de Keuken Kampioen Divisie wordt zonder publiek uitgespeeld. Dat heeft het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB besloten. De gemeente en politie van Breda willen geen publiek bij het resterende deel van de wedstrijd. Er is nog geen datum bekend.
Het duel tussen NAC en Willem II werd vrijdag rond de 74e minuut stilgelegd nadat er voor de tweede keer voorwerpen op het veld waren gegooid door supporters van de thuisploeg uit Breda. Willem II leidde op dat moment met 0-1. Met die tussenstand wordt het duel ook hervat.
Het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB had ook kunnen besluiten dat de huidige tussenstand (0-1) ook de eindstand werd of dat de wedstrijd zelfs in z'n geheel moest worden overgespeeld.
Incidenten
Scheidsrechter Jeroen Manschot stuurde de spelers van beide clubs vrijdagavond na zo' 70 minuten voor de eerste keer naar de kleedkamers, nadat vanaf de tribunes een stuk vuurwerk op het veld was gegooid.
Vervolgens kwam Willem II snel op voorsprong vlak nadat het duel weer was hervat. Na die treffer van Elton Kabangu werden vanuit hetzelfde vak als waar het vuurwerk vandaan kwam ook bekers bier naar de feestende spelers uit Tilburg gegooid.
Definitief gestaakt
Volgens de verscherpte richtlijnen van de KNVB besloot Manschot het duel definitief te staken. NAC - Willem II is het eerste duel dat sinds de strengere regels van de voetbalbond is gestaakt. De KNVB voerde die maatregelen vorige week in nadat Davy Klaassen een hoofdwond had opgelopen in De Kuip. De middenvelder van Ajax was geraakt door een voorwerp uit het publiek.
NAC weet welke supporter tijdens het thuisduel met Willem II vuurwerk op het veld heeft gegooid. De club is volgens een woordvoerder nog op zoek naar toeschouwers die later in het duel plastic bekers bier richting spelers van Willem II hebben geworpen. Videobeelden kunnen de daders mogelijk in beeld brengen.
Reactie NAC Breda
"We zetten maximaal in op het identificeren van de daders onder meer door de camerabeelden nauwkeurig te bestuderen", meldt NAC. "Dit zal zonder twijfel consequenties hebben, persoonsgericht of collectief. Het is diep en diep triest om te zien dat ondanks alle aandacht die er de afgelopen weken is geweest voor supportersgeweld en het gevaar dat dat met zich meebrengt, een aantal bezoekers het vanavond toch nodig vond om vuurwerk en fakkels af te steken en voorwerpen te gooien."
De politie Breda had zaterdag nog geen nieuws over eventuele aanhoudingen of geïdentificeerde verdachten.
Meer uit Voetbal
PIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was niet te spreken over het optreden van zijn ploeg in de Champions League-wedstrijd bij Olympiakos. De Eindhovenaren ontsnapten aan een nederlaag dankzij een gelijkmaker van invaller Ricardo Pepi in de 93e minuut (1-1).
29 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft in de Champions League een knappe zege geboekt op Real Madrid. De formatie van trainer Arne Slot was op het eigen Anfield met 1-0 te sterk voor de koploper van Spanje.
1 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV is in het hoofdtoernooi van de Champions League ontsnapt aan een tweede nederlaag. De Eindhovenaren maakten in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de blessuretijd van de tweede helft gelijk. Invaller Ricardo Pepi scoorde in de 93e minuut.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - Arsenal is na vier Champions League-duels nog altijd zonder puntenverlies. De koploper van Engeland was in de uitwedstrijd bij Slavia Praag met 3-0 te sterk voor de nummer 1 van Tsjechië.
2 uur geledenPIRAEUS (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz voert in de uitwedstrijd tegen Olympiakos Piraeus in de Champions League geen wijzigingen door in zijn basiselftal. De Eindhovenaren beginnen met dezelfde elf spelers als in het vrijdag met 5-2 gewonnen competitieduel met Fortuna Sittard.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Yunus Akgün en Ilkay Gündogan van Galatasaray missen woensdag de wedstrijd tegen Ajax in de Champions League. Beide spelers zijn niet fit en daardoor niet opgenomen in de selectie van de kampioen van Turkije.
7 uur geledenTURIJN (ANP) - Aanvaller Désiré Doué van Paris Saint-Germain heeft de Golden Boy Award gekregen, de prestigieuze prijs voor de talentvolste voetballer op de Europese velden. De 20-jarige Franse international is de opvolger van Lamine Yamal van FC Barcelona. Dat meldt initiatiefnemer Tuttosport.
7 uur geleden