NAC Breda schrikt van bedreigingen aan adres oud-trainer Steijn
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de bedreigingen veroordeeld die fans deze week hebben geuit richting Maurice Steijn en familieleden van de trainer die vorig jaar opstapte bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. "De club is hier erg van geschrokken. De acties van deze individuen passen niet bij onze club en onze achterban. Wij distantiëren ons hier dan ook volledig van", meldt NAC op de website.
Steijn, momenteel coach van Sparta Rotterdam, meldde woensdag bij ESPN dat hij bij de politie aangifte gaat doen van bedreigingen die zijn geuit aan hem en zijn familieleden. Dat gebeurde na het duel met ADO Den Haag in de play-offs om promotie. Zijn zoon Sem had ADO dinsdag in Breda op voorsprong gezet. Hij wees daarna voor de tribune waar de fanatieke NAC-aanhang zit provocerend naar de naam achterop zijn shirt. ADO won uiteindelijk met 2-1, zaterdag volgt de return.
Steijn stapte vorig jaar op bij NAC nadat hij ook zou zijn bedreigd. "Wat vandaag is binnengekomen, ook richting mijn kinderen, dat tart alles", zei Steijn woensdag. NAC meldt een dag later op de hoogte te zijn van de berichten die de trainer heeft ontvangen. "We begrijpen zijn keuze om aangifte te doen en willen eenieder oproepen onze club op een positieve manier te steunen, zoals zovelen al doen."
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
43 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
1 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
19 uur geleden