NAC Breda schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker: 2-1
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de kwartfinales van de KNVB-beker bereikt door in eigen huis met 2-1 van PEC Zwolle te winnen. De nummer 9 van de Eerste divisie heeft daarmee de hekkensluiter van de Eredivisie uitgeschakeld.
PEC was de beste ploeg in de eerste helft. De formatie van trainer Dick Schreuder kwam al na 5 minuten op 0-1 dankzij een goal van Mustafa Saymak. Er volgden nog veel meer kansen, met name voor Gervane Kastaneer, maar telkens stond doelman Nick Olij van NAC een goal in de weg.
De thuisclub kwam na een klein kwartier op 1-1. De gelijkmaker kwam van de voet van spits Naoufal Bannis, die de bal na een voorzet op maat van Thom Haye keurig langs PEC-doelman Kostas Lamprou schoot.
PEC begon de tweede helft met een vlammend schot van Saymak, maar weer keerde Olij de bal. Daarna nam NAC steeds meer het initiatief en een kleine 10 minuten voor tijd was het raak. Kaj de Rooij rondde een aanval puntgaaf af en maakte er 2-1 van. In de hectische slotfase wist NAC, dat in de tweede ronde ook al Eredivisieclub FC Utrecht uit het bekertoernooi had gewerkt, stand te houden.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.
52 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).
54 minuten geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen NEC. De 17-jarige middenvelder krijgt het vertrouwen van interim-trainer Fred Grim na zijn goede spel van vorige week tegen Feyenoord.
2 uur geledenOSS (ANP) - De Graafschap heeft de eerste helft van het seizoen als nummer 3 van de Keuken Kampioen Divisie afgesloten. De ploeg uit Doetinchem won de uitwedstrijd tegen TOP Oss (2-3), na een achterstand van 2-0.
2 uur geledenALMELO (ANP) - SC Heerenveen is er na de bekerzege tegen Feyenoord in geslaagd ook de laatste Eredivisiewedstrijd voor de winterstop met een overwinning af te sluiten. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Almelo met 0-3 te sterk voor Heracles.
2 uur geleden