NAC Breda schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker: 2-1
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de kwartfinales van de KNVB-beker bereikt door in eigen huis met 2-1 van PEC Zwolle te winnen. De nummer 9 van de Eerste divisie heeft daarmee de hekkensluiter van de Eredivisie uitgeschakeld.
PEC was de beste ploeg in de eerste helft. De formatie van trainer Dick Schreuder kwam al na 5 minuten op 0-1 dankzij een goal van Mustafa Saymak. Er volgden nog veel meer kansen, met name voor Gervane Kastaneer, maar telkens stond doelman Nick Olij van NAC een goal in de weg.
De thuisclub kwam na een klein kwartier op 1-1. De gelijkmaker kwam van de voet van spits Naoufal Bannis, die de bal na een voorzet op maat van Thom Haye keurig langs PEC-doelman Kostas Lamprou schoot.
PEC begon de tweede helft met een vlammend schot van Saymak, maar weer keerde Olij de bal. Daarna nam NAC steeds meer het initiatief en een kleine 10 minuten voor tijd was het raak. Kaj de Rooij rondde een aanval puntgaaf af en maakte er 2-1 van. In de hectische slotfase wist NAC, dat in de tweede ronde ook al Eredivisieclub FC Utrecht uit het bekertoernooi had gewerkt, stand te houden.
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."
11 uur geledenMADRID (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft de voorsprong op Real Madrid vergroot tot 7 punten dankzij een zege bij Atlético Madrid. De Catalanen speelden de gehele tweede helft met een man meer na een rode kaart voor Nicolás González, maar de winnende treffer van Robert Lewandowski viel pas in de 87e minuut: 1-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verliest de tweede plaats van de Eredivisie steeds verder uit het oog. De club ging onderuit in de thuiswedstrijd tegen FC Twente (1-2) en zakte naar de vijfde plaats. Bart van Rooij maakte in de 79e minuut op een fraaie manier het winnende doelpunt. Ramiz Zerrouki schoot FC Twente in de achttiende minuut op voorsprong en Wout Weghorst maakte in de 32e minuut gelijk.
12 uur geleden