NAC Breda schakelt PEC Zwolle uit in KNVB-beker: 2-1
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft de kwartfinales van de KNVB-beker bereikt door in eigen huis met 2-1 van PEC Zwolle te winnen. De nummer 9 van de Eerste divisie heeft daarmee de hekkensluiter van de Eredivisie uitgeschakeld.
PEC was de beste ploeg in de eerste helft. De formatie van trainer Dick Schreuder kwam al na 5 minuten op 0-1 dankzij een goal van Mustafa Saymak. Er volgden nog veel meer kansen, met name voor Gervane Kastaneer, maar telkens stond doelman Nick Olij van NAC een goal in de weg.
De thuisclub kwam na een klein kwartier op 1-1. De gelijkmaker kwam van de voet van spits Naoufal Bannis, die de bal na een voorzet op maat van Thom Haye keurig langs PEC-doelman Kostas Lamprou schoot.
PEC begon de tweede helft met een vlammend schot van Saymak, maar weer keerde Olij de bal. Daarna nam NAC steeds meer het initiatief en een kleine 10 minuten voor tijd was het raak. Kaj de Rooij rondde een aanval puntgaaf af en maakte er 2-1 van. In de hectische slotfase wist NAC, dat in de tweede ronde ook al Eredivisieclub FC Utrecht uit het bekertoernooi had gewerkt, stand te houden.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
9 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
11 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
23 uur geleden