NAC Breda ontslaat hoofdtrainer Brood
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft hoofdtrainer Ruud Brood op de laatste dag van het jaar ontslagen. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor de tegenvallende resultaten van de club uit de eerste divisie.
De 57-jarige Brood trad in maart van dit jaar aan bij NAC en slaagde er niet in de club voor de eredivisie te behouden. NAC begon het seizoen goed met de winst van de eerste periodetitel, maar is inmiddels afgezakt naar de zesde plaats van de ranglijst. De achterstand op koploper SC Cambuur is al opgelopen tot 11 punten.
"Eind vorig seizoen heeft Ruud in een bijzonder moeilijke periode het team onder zijn hoede genomen", verklaart algemeen directeur Luuc Eisinga het besluit om afscheid te nemen van Brood. "Met een schone lei zijn we vervolgens met een vrijwel geheel nieuwe selectie aan het nieuwe seizoen begonnen. Het succes van het behalen van de eerste periode heeft niet kunnen verbloemen dat we in de ontwikkeling op individueel niveau alsmede de ontwikkeling van het team meer hadden verwacht. Bovendien zagen we bij een te groot deel van de jonge spelersgroep het ontbreken van noodzakelijke chemie en vertrouwen."
Willem Weijs
Voor Regilio Vrede, de assistent van Brood, is ook geen plaats meer bij NAC. Willem Weijs is aangesteld als interim-trainer. Hij gaat NAC samen met keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar vanaf 2 januari tijdens een trainingskamp in Portugal leiden. Weijs werkte eveneens als assistent onder Brood.
"Met Willem Weijs hebben we iemand die de club kent", zegt Eisinga over de interim-trainer. "Gezamenlijk zullen we er alles aan doen om het maximale uit spelers en het team te halen."
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - De Engelse verdediger Jarell Quansah is door de FIFA voor twee wedstrijden geschorst nadat hij rood kreeg in de achtste finale op het WK voetbal tegen Mexico. Hij moet de straf direct uitzitten, wat betekent dat hij de kwartfinale tegen Noorwegen en een eventuele halve finale tegen Argentinië of Zwitserland mist.
25 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
4 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
5 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
20 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
21 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
23 uur geleden