NAC Breda ontslaat hoofdtrainer Brood
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft hoofdtrainer Ruud Brood op de laatste dag van het jaar ontslagen. Hij wordt verantwoordelijk gehouden voor de tegenvallende resultaten van de club uit de eerste divisie.
De 57-jarige Brood trad in maart van dit jaar aan bij NAC en slaagde er niet in de club voor de eredivisie te behouden. NAC begon het seizoen goed met de winst van de eerste periodetitel, maar is inmiddels afgezakt naar de zesde plaats van de ranglijst. De achterstand op koploper SC Cambuur is al opgelopen tot 11 punten.
"Eind vorig seizoen heeft Ruud in een bijzonder moeilijke periode het team onder zijn hoede genomen", verklaart algemeen directeur Luuc Eisinga het besluit om afscheid te nemen van Brood. "Met een schone lei zijn we vervolgens met een vrijwel geheel nieuwe selectie aan het nieuwe seizoen begonnen. Het succes van het behalen van de eerste periode heeft niet kunnen verbloemen dat we in de ontwikkeling op individueel niveau alsmede de ontwikkeling van het team meer hadden verwacht. Bovendien zagen we bij een te groot deel van de jonge spelersgroep het ontbreken van noodzakelijke chemie en vertrouwen."
Willem Weijs
Voor Regilio Vrede, de assistent van Brood, is ook geen plaats meer bij NAC. Willem Weijs is aangesteld als interim-trainer. Hij gaat NAC samen met keeperstrainer Jelle ten Rouwelaar vanaf 2 januari tijdens een trainingskamp in Portugal leiden. Weijs werkte eveneens als assistent onder Brood.
"Met Willem Weijs hebben we iemand die de club kent", zegt Eisinga over de interim-trainer. "Gezamenlijk zullen we er alles aan doen om het maximale uit spelers en het team te halen."
Meer uit Voetbal
ZAGREB (ANP) - NEC heeft de eerste zege geboekt in de Europa League. Bij Dinamo Zagreb won de ploeg van Dick Schreuder met 4-2 door treffers van Clement Bischoff, Bryan Linssen en Tjaronn Chery (2).
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ heeft in de uitwedstrijd tegen FC Ararat-Armenia de tweede overwinning van het Europa League-seizoen geboekt. In de Armeense hoofdstad Jerevan werd het donderdagavond 4-0 voor de Alkmaarders.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München moet het voorlopig stellen zonder aanvaller Luiz Díaz. De 29-jarige Colombiaan heeft woensdagavond tijdens het Champions League-duel met Arsenal (2-2) een kleine spierscheur opgelopen aan zijn linkerhamstring, zo meldt de Duitse club donderdag.
6 uur geledenSPLIT (ANP) - Hajduk Split is zwaar gestraft door de UEFA na misdragingen van Kroatische fans in het duel in de Conference League met Ajax van vorige week. De club uit Kroatië moet het volgende Europese thuisduel met het Belgische Sint-Truiden komende maand in een leeg stadion spelen. Verder kreeg Hajduk Split een geldboete van 80.000 euro en een voorwaardelijke straf. Bij herhaling moet er nog een thuiswedstrijd zonder publiek worden afgewerkt.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta maakt zich zorgen om de blessure van aanvaller Bukayo Saka. De 25-jarige Engels international werd al in de tiende minuut van het Champions League-duel met Bayern München (2-2) gewisseld nadat hij naar zijn linkerdijbeen had gegrepen. "Het ziet er helemaal niet goed uit. Als een speler met veel pijn naar de kant moet, is dat nooit goed nieuws. We moeten het afwachten", zei Arteta.
13 uur geledenSAN RAFAEL DE ALAJUELA (ANP) - Voormalig FC Twente-speler Bryan Ruiz is definitief de nieuwe bondscoach van Costa Rica. De oud-aanvoerder van het nationale team, die deze maand al op de bank zat op interim-basis, heeft als taak meegekregen om zich met zijn land te kwalificeren voor het WK van 2030.
13 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond dat Feyenoord iets meer had verdiend na de nipte nederlaag in de Champions League bij Real Betis (1-0). "Een gelijkspel was denk ik wel verdiend geweest, maar je weet dat in de Champions League wedstrijden worden beslist op details. Dit was zo'n duel", keek de coach terug.
19 uur geleden