NAC Breda kondigt meer dan dertig stadionverboden aan
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft meer dan dertig supporters geïdentificeerd die zich hebben misdragen op 3 november in de wedstrijd tegen De Graafschap in Doetinchem. Ze zullen allemaal een stadionverbod krijgen, kondigt algemeen directeur Henk Valk van NAC aan in een open brief op de website van de club uit de eerste divisie.
Fans van NAC, gesteund door die van het Belgische Lokeren, gooiden vuurwerk op het veld, vernielden stoeltjes en zochten de confrontatie met supporters van De Graafschap. De meesten droegen bivakmutsen om onherkenbaar te blijven. Het duel, dat De Graafschap met 1-0 won, werd tijdelijk stilgelegd.
"Wij delen de diepe teleurstelling over wat daar gebeurde in het uitvak op De Vijverberg", schrijft Valk. "Het doet nog steeds pijn. Dat wangedrag laten we niet over ons heen gaan. Juist omdat zo veel mensen zich hierover tot ons richtten."
Op basis van camerabeelden zijn al dertig mensen herkend, maar er moeten nog meer beelden komen. "Zodra die er zijn, zullen ook deze worden geanalyseerd en op basis hiervan zullen nog meer stadionverboden volgen. De kosten voor de vernielingen en de mogelijke boete van de KNVB, zullen worden verhaald op een aantal daders en op degenen die in een latere fase nog herkend worden", aldus Valk.
Meer uit Voetbal
AUCKLAND (ANP) - De voetballers van Kaapverdië hebben in Auckland een oefenduel met Finland gewonnen. De ploeg, die zich met veel Rotterdamse spelers heeft geplaatst voor het WK van komende zomer, won de wedstrijd in het kader van de nieuwe FIFA Series na strafschoppen. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1.
30 minuten geledenLANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
16 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geleden