NAC Breda en Heracles Almelo houden elkaar in evenwicht
BREDA (ANP) - De wedstrijd tussen NAC Breda en Heracles Almelo heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel (1-1) in een sfeervol stadion.
Elías Már Ómarsson kopte de thuisploeg in de vierde minuut op voorsprong, na een afgemeten voorzet van Leo Sauer. Juho Talvitie maakte in de 54e minuut gelijk. NAC, vorig jaar rond deze tijd nog middenmoter in de eerste divisie, staat achtste in de Eredivisie. Heracles is in punten gelijk gekomen met het als veertiende geklasseerde FC Groningen.
NAC domineerde de openingsfase van het duel. Jan Van den Bergh was dicht bij een tweede treffer. Maar doelman Fabian de Keijzer kreeg nog net een hand tegen de kopbal van de verdediger van de thuisploeg. NAC ontsnapte in de slotfase van de eerste helft toen Mats Rots de paal raakte. Thomas Bruns schoot even later in kansrijke positie over namens de bezoekers. Talvitie had in de slotfase voor de tweede keer kunnen scoren, maar trapte de bal in de handen van doelman Daniel Bielica. Ook Bryan Limbombe verzuimde Heracles aan een zege te helpen.
Bij Heracles verving assistent-coach Hendrie Krüzen de zieke hoofdtrainer Erwin van de Looi. Brian de Keersmaecker en Mario Engels ontbraken door blessures bij de formatie uit Almelo.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.
6 uur geledenEMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."
7 uur geledenEMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.
8 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Aanvaller Mohamed Salah verlaat Liverpool na dit seizoen. Dat hebben de Egyptenaar en de club van trainer Arne Slot dinsdag bekendgemaakt.
9 uur geledenSEVILLA (ANP) - Luis García Plaza is de nieuwe trainer van Sevilla. De 53-jarige Spanjaard volgt de maandag ontslagen Argentijn Matías Almeyda op. García Plaza ondertekent een contract tot de zomer van 2027.
11 uur geleden