NAC Breda denkt dat vermeend racisme berust op misverstand
BREDA (ANP) - NAC Breda denkt dat het vermeende racisme in de richting van Willem II-speler Jeremy Bokila berust op een misverstand. Bokila gaf na afloop te kennen dat hij na de wedstrijd in Tilburg racistisch is bejegend door een speler van de Bredanaars.
"NAC heeft zondagavond kennis genomen van de aantijging van Willem II-speler Jeremy Bokila aan het adres van NAC-speler Matthew Garbett. Vooropgesteld willen we duidelijk maken dat NAC zich distantieert van elke vorm van racisme. Garbett herkent zich totaal niet in de aantijging door de speler. De aantijging berust volgens hem op een verkeerde waarneming. Dit wordt onderstreept door lezingen van diverse ooggetuigen", aldus NAC in een verklaring op de website.
"NAC betwist niet dat er iets is gebeurd en is actief in gesprek met Willem II om de gebeurtenis verder uit te zoeken aan de hand van verklaringen en beelden. NAC staat voor gastvrijheid en saamhorigheid, waar iedereen dus welkom is. De club zet zich, onder meer met haar maatschappelijke programma's, met hart en ziel in om racisme uit het voetbal en de maatschappij te bannen."
Volgens NAC heeft Garbett contact gelegd met Bokila om "het misverstand de wereld uit te helpen". Willem II - NAC Breda eindigde in 2-2. Bokila bepaalde diep in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
3 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
7 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
21 uur geleden