NAC Breda denkt dat vermeend racisme berust op misverstand
BREDA (ANP) - NAC Breda denkt dat het vermeende racisme in de richting van Willem II-speler Jeremy Bokila berust op een misverstand. Bokila gaf na afloop te kennen dat hij na de wedstrijd in Tilburg racistisch is bejegend door een speler van de Bredanaars.
"NAC heeft zondagavond kennis genomen van de aantijging van Willem II-speler Jeremy Bokila aan het adres van NAC-speler Matthew Garbett. Vooropgesteld willen we duidelijk maken dat NAC zich distantieert van elke vorm van racisme. Garbett herkent zich totaal niet in de aantijging door de speler. De aantijging berust volgens hem op een verkeerde waarneming. Dit wordt onderstreept door lezingen van diverse ooggetuigen", aldus NAC in een verklaring op de website.
"NAC betwist niet dat er iets is gebeurd en is actief in gesprek met Willem II om de gebeurtenis verder uit te zoeken aan de hand van verklaringen en beelden. NAC staat voor gastvrijheid en saamhorigheid, waar iedereen dus welkom is. De club zet zich, onder meer met haar maatschappelijke programma's, met hart en ziel in om racisme uit het voetbal en de maatschappij te bannen."
Volgens NAC heeft Garbett contact gelegd met Bokila om "het misverstand de wereld uit te helpen". Willem II - NAC Breda eindigde in 2-2. Bokila bepaalde diep in blessuretijd de eindstand.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - FC Utrecht wacht ook na vijf speelronden nog op de eerste zege in het hoofdtoernooi van de Europa League. Het elftal van trainer Ron Jans ging met 2-1 onderuit bij Real Betis, de huidige nummer 5 uit de Spaanse voetbalcompetitie.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft in de Europa League verloren van VfB Stuttgart. In Deventer eindigde de wedstrijd in een 4-0-zege voor de Duitsers.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie vindt niet dat er bij Feyenoord reden is tot paniek. "Het is niet zo moeilijk om positief te blijven. Dit is een beetje de fase waarin we zitten", sprak de trainer van de Rotterdammers na de thuisnederlaag van 3-1 tegen Celtic in de Europa League tegen Ziggo Sport.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Donyell Malen heeft een belangrijk aandeel gehad in de zege van Aston Villa op Young Boys in de Europa League: 2-1. De Oranje-international maakte beide doelpunten voor de Engelse ploeg.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft tegen het Ierse Shelbourne de tweede zege in de Conference League geboekt. In Alkmaar eindigde het duel in 2-0 voor de ploeg van coach Maarten Martens door treffers van Mees de Wit en invaller Isak Jensen.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Celtic heeft de problemen van Feyenoord verder vergroot. De regerend kampioen van Schotland won het Europa League-duel in De Kuip met 3-1. Voor Feyenoord, dat goed aan het seizoen was begonnen, betekende het de vierde achtereenvolgende nederlaag. Van de laatste zes wedstrijden verloor het elftal van trainer Robin van Persie er vijf.
4 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De voetballers van de nationale ploeg van Kosovo krijgen van de regering van hun land 1,5 miljoen euro als ze zich weten te kwalificeren voor het WK van volgend jaar. Dat heeft interim-premier Albin Kurti gezegd in een op tv uitgezonden kabinetsvergadering.
5 uur geleden