NAC Breda bezorgt Sparta zesde competitienederlaag op rij
ROTTERDAM (ANP) - Ook onder trainer Maurice Steijn wil het maar niet lukken bij Sparta. De Rotterdammers gingen op eigen veld met 2-0 onderuit tegen NAC Breda. Het was de zesde competitienederlaag op rij en de vierde onder Steijn, die begin november de ontslagen Jeroen Rijsdijk opvolgde. Sparta is de nummer 16 in de Eredivisie, NAC heeft zich inmiddels stevig in de middenmoot gevestigd.
De eerste kans was voor de Bredanaars. Nick Olij, de Sparta-doelman met een verleden bij NAC, moest naar de hoek op een inzet van Elías Már Ómarsson. Aan de andere kant ging doelman Daniel Bielica in de fout. De bal belandde voor de voeten van Sparta-spits Tobias Lauritsen, maar de Noor schoot over.
Olij moest nogmaals redden op een kopbal van Fredrik Jensen, maar was in de extra tijd van de eerste helft niet in staat de openingstreffer te voorkomen. NAC-aanvoerder Jan Van den Bergh kopte van dichtbij raak.
NAC is gevaarlijk bij spelhervattingen, ervoer ook Sparta. In de 75e minuut kopte Boy Kemper raak uit een vrije trap van Clint Leemans: 0-2. Het betekende de zevende overwinning dit seizoen voor de ploeg die via de play-offs naar de Eredivisie promoveerde, maar pas de tweede op vreemde bodem.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
4 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keert niet terug als international. Dat heeft de onlangs 40-jarige doelman van Bayern München gezegd in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Real Madrid in de kwartfinale van de Champions League.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Union Berlin heeft trainer Steffen Baumgart ontslagen. De leiding van de Duitse voetbalclub nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 bij hekkensluiter Heidenheim. Marie-Louise Eta is bij de nummer 11 van de Bundesliga aangesteld als tijdelijke opvolger.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
13 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
17 uur geleden