NAC Breda bezorgt Sparta zesde competitienederlaag op rij
ROTTERDAM (ANP) - Ook onder trainer Maurice Steijn wil het maar niet lukken bij Sparta. De Rotterdammers gingen op eigen veld met 2-0 onderuit tegen NAC Breda. Het was de zesde competitienederlaag op rij en de vierde onder Steijn, die begin november de ontslagen Jeroen Rijsdijk opvolgde. Sparta is de nummer 16 in de Eredivisie, NAC heeft zich inmiddels stevig in de middenmoot gevestigd.
De eerste kans was voor de Bredanaars. Nick Olij, de Sparta-doelman met een verleden bij NAC, moest naar de hoek op een inzet van Elías Már Ómarsson. Aan de andere kant ging doelman Daniel Bielica in de fout. De bal belandde voor de voeten van Sparta-spits Tobias Lauritsen, maar de Noor schoot over.
Olij moest nogmaals redden op een kopbal van Fredrik Jensen, maar was in de extra tijd van de eerste helft niet in staat de openingstreffer te voorkomen. NAC-aanvoerder Jan Van den Bergh kopte van dichtbij raak.
NAC is gevaarlijk bij spelhervattingen, ervoer ook Sparta. In de 75e minuut kopte Boy Kemper raak uit een vrije trap van Clint Leemans: 0-2. Het betekende de zevende overwinning dit seizoen voor de ploeg die via de play-offs naar de Eredivisie promoveerde, maar pas de tweede op vreemde bodem.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
18 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
23 uur geleden