Nablussen de Peel gaat nog paar dagen duren, goede vooruitzichten
MARIAPEEL (ANP) - Het nablussen in Mariapeel gaat nog een paar dagen duren. Dat zei een woordvoerder van de brandweer vrijdagavond na een rustige dag in het door brand verwoeste gebied van 40 hectare. De brand kan zich in elk geval niet verder uitbreiden. "Het beeld ziet er gunstig uit", zei de woordvoerder.
De rookontwikkeling is volgens hem behoorlijk afgenomen. Wel zal de rook naar beneden slaan zodra het is afgekoeld, waarschuwde hij. Gunstig is dat de wind is gaan liggen in het gebied.
Het gebied wordt goed nat gehouden door een aannemer die in opdracht van Staatsbosbeheer met tractoren voor met water gevulde mestkarren het terrein nat houdt. Daartoe worden ook beregeningsinstallaties ingezet. De brandweer is nog met twee tankautospuiten en twee waterwagens ter plaatse om waar nodig assistentie te verlenen.
In het gebied geldt nog steeds een noodverordening om ramptoeristen en dagjesmensen op fietsen te weren. "Blijf weg", waarschuwde de brandweer eerder. Het is er gevaarlijk door de koolmonoxide, er rijdt zwaar materieel rond, overal liggen brandweerslangen over de paden en nogal wat weggetjes zijn beschadigd geraakt door de zware voertuigen. Op overtreding van de noodverordening staat een maximale gevangenisstraf van drie maanden of een boete van 4500 euro. Boa's van Staatsbosbeheer controleren in het gebied.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Bij het pand dat bedoeld is voor alleenstaande minderjarige asielzoekers aan de Beverspijken in Den Bosch is een vernieling aangericht met een explosief. De politie spreekt op X alleen van een explosie in de straat, maar het Brabants Dagblad en Omroep Brabant schrijven dat het om het gebouw gaat waar de asielopvang gepland was.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Studenten en medewerkers van de Universiteit Maastricht kunnen ook maandag nog geen gebruik maken van de onderwijssoftware Canvas. Dat levert hinder op voor het geven van onderwijs, maar de colleges gaan wel gewoon door, laat de universiteit weten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitbreiding van windenergie op land in Nederland is op een historisch laag niveau. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) maandag. Voor dit jaar wordt een daling van het totale opwekvermogen verwacht.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het vliegtuig met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is zondag rond 20.30 uur geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. Het toestel vertrok rond 16.50 uur vanaf Tenerife, waar de passagiers eerder op de dag van het schip waren gehaald.
9 uur geledenTENERIFE (ANP) - Meer dan negentig van de bijna 150 opvarenden van het door het hantavirus getroffen cruiseschip Hondius zullen tegen het einde van zondag zijn geëvacueerd vanaf de Canarische Eilanden. Dat meldt de Spaanse staatssecretaris van Volksgezondheid, Javier Padilla, in een op sociale media gedeelde video.
9 uur geleden