Nablussen begonnen na grote brand in kringloopwinkel in Almere
ALMERE (ANP) - In een kringloopwinkel en kledingopslag in Almere heeft een grote brand gewoed. De brand brak dinsdagavond rond 21.10 uur uit en de brandweer rukte met vele eenheden uit om het vuur aan de Vlotbrugweg te bestrijden. Rond 02.45 uur in de nacht van dinsdag op woensdag liet de veiligheidsregio weten dat het nablussen is begonnen en nog een aantal uur gaat duren.
Ooggetuigen zeiden tegen lokale media dat ze metershoge vlammen zagen en rookwolken waren tot in de verre omgeving zichtbaar. De veiligheidsregio verstuurde even na middernacht een NL-Alert. De rook trok richting woonwijk Buitenvaart en bedrijventerrein De Vaart. Mensen die last hadden van de rook werd geadviseerd deuren en ramen te sluiten en de ventilatie uit te schakelen.
Een paar uur later meldde de brandweer dat de brand "nog niet helemaal onder controle" was en ze drukdoende was om overslag naar een naastgelegen pand te voorkomen. Of dat ook gelukt is, is onduidelijk. Een deel van het bedrijventerrein rondom de Vlotbrugweg is niet bereikbaar. Verkeersregelaars zijn ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
Om rookontwikkeling door het nablussen blijft het advies aan omwonenden om ramen en deuren dicht te houden. Er zijn geen berichten over gewonden.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.
9 uur geledenNUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zowel op maandag als op dinsdag zijn er vernielingen geweest bij de Britse ambassade in Den Haag, meldt de politie. Maandag rond 06.00 uur is een steen door een ruit aan de Lange Voorhout gegooid en is graffiti op het gebouw gespoten. Daarvoor is een 38-jarige man uit Den Haag aangehouden. Dinsdag zijn de deur en gevel met rode vloeistof beklad.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De vier grote steden hebben sinds maandagavond extra opvangplekken voor dak- en thuislozen geopend, omdat de temperatuur de komende dagen flink daalt. In de nachten gaat het vriezen en overdag ligt de gevoelstemperatuur rond het vriespunt.
13 uur geleden