Nabestaanden slachtoffers festival Travis Scott treffen schikking
HOUSTON (ANP) - Nabestaanden van twee slachtoffers van het Amerikaanse festival Astroworld hebben een schikking getroffen met rapper Travis Scott. De artiest is mede-organisator van het festival, waar op 5 november 2021 tien mensen om het leven kwamen. Het gaat om de families van Brianna Rodriguez (16) en Axel Acosta (21). Er zijn geen details bekend over de schikking.
Scott en evenementenorganisator Live Nation zijn voor miljoenen dollars aangeklaagd door nabestaanden van de slachtoffers; in totaal lopen er inmiddels meer dan 500 rechtszaken.
Het tragische ongeluk bij Astroworld ontstond toen een grote mensenmassa bij het podium probeerde te komen bij een concert van Travis Scott. Naast de tien doden vielen er meer dan honderd gewonden op het festival. Uit de eerste onderzoeksresultaten, in de week na het drama, bleek dat de vergunningen niet in orde waren. Ook duurde het veel te lang voor er werd ingegrepen en was het veiligheidspersoneel niet goed opgeleid.
Meer uit Buitenland
DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
31 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/AFP) - Buitenlandministers van Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben Israël opgeroepen Palestijnen te beschermen in de bezette gebieden. Dat is volgens hen onderdeel van internationale wetgeving.
5 uur geledenBISJKEK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft het opgenomen voor de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff. Poetin noemde de Amerikaan intelligent en beleefd en sprak tegen dat hij pro-Russisch zou zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Afghaanse verdachte van het neerschieten van twee gardisten in hoofdstad Washington reed voorafgaand aan de schietpartij door het hele land naar de hoofdstad. Hij kwam volgens de autoriteiten uit de staat Washington, aan de westkust.
6 uur geleden