Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden schietpartij zorgboerderij: glans uit leven weg

Nabestaanden schietpartij zorgboerderij: glans uit leven weg

ROTTERDAM (ANP) - Voor nabestaanden en slachtoffers van de schietpartij op zorgboerderij Tro Tardi in Alblasserdam is het leven na 6 mei vorig jaar voorgoed veranderd. Verdachte John S. (39) heeft alle glans uit hun leven weggehaald, klonk het in de rechtbank in Rotterdam.

De ouders van de doodgeschoten 16-jarige Ann-Sofie toonden foto’s op schermen in de zittingszaal en vertelden uitgebreid over de ontwikkeling van hun dochter, die een licht verstandelijke beperking had. "Je weet nooit hoeveel tijd je krijgt met de mensen die je liefhebt. Ik had nooit gedacht dat onze tijd met Ann-Sofie zo kort zou zijn", zei de moeder.

Ze hekelde de woordkeus van S., die na de schietpartij appte over ‘kills’. "Wat was je gevoel daarbij? Was het voor jou een computergame, het doorgeven van je score? Het waren voor jou willekeurige slachtoffers. Daarom vertel ik je over het leven van mijn dochter. Ze was altijd vrolijk. Ze kletste en zong de hele dag. Ze volgde haar hart, wilde paardenverzorgster worden. Met haar liefde voor paarden, humor, en doorzettingsvermogen heeft ze zoveel bereikt. Toen brak 6 mei aan."

Vragen

"Bij bijna alles wat ik doe, mis ik jou Ann-Sofie", sprak de vader. "Ik mis het inpakken van je tas en je brooddoosje. Ik mis je wanneer we aan tafel zitten, met jouw voeten op mijn knieën." S. heeft de glans van het leven genomen en de glans uit zijn dochters ogen, zei hij. "De glans die ik zag als ze paardreed en die ik zag bij de poort van Tro Tardi, waar ik haar op 6 mei afzette."

Tegen de verdachte zei hij: "U heeft een wapen aangeschaft en besloten dat het tijd was uw plan uit te voeren. Er zijn voor ons een hoop vragen, maar antwoorden geeft u niet." Zelf zei S.: "Het is voor mij heel onwerkelijk wat er gebeurd is." Hij zei de pijn van de mensen en de gebeurtenissen niet te kunnen bevatten en noemde het onwerkelijk.

Kogelwerend vest

De jongen die de schietpartij overleefde, sprak de verdachte toe via een filmpje: "Ik deed alsof ik dood was, zodat je niet meer opnieuw zou schieten." Na de schietpartij durfde hij niet meer terug naar de zorgboerderij. "De hele tijd ben ik bang, het liefst draag ik een kogelwerend vest. Je hebt mijn leven verpest en ik hoop dat ik ooit niet meer zo bang hoef te zijn."

Hij zit nu op een andere zorgboerderij. "Een plek waarvan hij aangaf dat hij er makkelijk kon schuilen als er iets zou gebeuren", vertelde zijn moeder. "Een kind van 13 moet daar helemaal niet over nadenken."

Bij de schietpartij werd ook een 34-jarige medewerkster gedood en raakte een 20-jarige vrouw gewond.

Meer uit Binnenland

Grote brand in loods in Zutphen

ZUTPHEN (ANP) - In Zutphen woedt een grote brand aan de Marsweg, meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. Een loods van 40 bij 10 meter staat volledig in brand. De brandweer blust van buitenaf, gezien de omvang van de brand.

1 uur geleden
Natuurbrand bij Koog aan de Zaan

KOOG AAN DE ZAAN (ANP) - Tussen Koog aan de Zaan en Zaandam is maandagavond laat een natuurbrand uitgebroken. De brand woedt aan het Westerwindpad. Het getroffen gebied is ongeveer 20 bij 40 meter. Het gaat om oud gras dat in brand staat, meldt de Veiligheidsregio Zaanstreek-Waterland.

1 uur geleden
Rode Kruis: zo'n 140 asielzoekers naar nachtopvang in Groningen

TER APEL (ANP) - Maandagavond worden zo'n 140 mensen van Ter Apel naar de nachtopvang in congrescentrum Hanze Plaza in Groningen gebracht. Omdat de opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel vol is, brengen asielzoekers sinds vorige week de nacht door in tijdelijke locaties. Dit om te voorkomen dat zij buiten moeten slapen. In de nacht van zondag op maandag ging het om 126 mensen.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt intensivering van offensief in Libanon

TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.

6 uur geleden
Lopers Roparun onthaald op Coolsingel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.

6 uur geleden
Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

10 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

11 uur geleden