Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden noemen verdachte dubbele moord leugenaar

Nabestaanden noemen verdachte dubbele moord leugenaar

ZWOLLE (ANP) - Nabestaanden van de twee slachtoffers van de schietpartij in een McDonald's in Zwolle in maart 2022 hebben de verdachte en anderen gevraagd te stoppen met leugens over de familie. Volgens verdachte Veysel Ü. werd hij door de twee slachtoffers bedreigd en afgeperst. "Stop met deze valse beschuldigingen", zei de zoon van een van de slachtoffers dinsdag in de rechtbank.

De 34-jarige verdachte schoot op 30 maart 2022 in een vol restaurant de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. "Dat ze de laatste secondes van elkaars levens hebben meegemaakt, vind ik het pijnlijkst", zei een van de zonen van slachtoffer Ali. "De schrik die ze in elkaars ogen hebben gezien. Het ongeloof dat ze daar met hun moordenaar zaten."

De familie wilde tot nu niet reageren op verhalen van de zijde van de verdediging dat de twee slachtoffers Veysel Ü. afgeperst hebben. Dat klopt niet, zeiden meerdere nabestaanden op de zitting dinsdag. "Het voelt of er zout in de toch al grote wonden van nabestaanden wordt gestrooid", las advocaat Rafaël Schreudering een van de verklaringen van de familie voor.

Spijkerpistool

De families van de verdachte en van de slachtoffers kennen elkaar. Zo was de verdachte aanwezig bij het huwelijk van slachtoffer Hüseyin. Ü., die dinsdag niet reageerde op vragen van de rechters, ging amper in op de verklaringen van de familie. "Verschrikkelijk voor de nabestaanden", zei de verdachte. Hij gaf wel aan spijt te hebben, "van alles waarvan ik verdacht word".

In de gevangenis zou tijdens werkzaamheden met een spijkerpistool een spijker in de borst van Ü. zijn geschoten. Die spijker werd in zijn longen ontdekt nadat hij aanhoudend last had van hoesten. Dit was een zelfmoordpoging, zei advocaat Esther Blok hierover. In het Pieter Baan Centrum gedroeg hij zich soms agressief. Deskundigen konden geen stoornis bij hem vaststellen.

Strafeis

De strafzaak wordt donderdag vervolgd. Dan wordt ook de strafeis van het Openbaar Ministerie bekend.

Meer uit Binnenland

Opnieuw doden bij Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben opnieuw dodelijke slachtoffers gemaakt. Volgens de Israëlische krijgsmacht IDF heeft het leger dit weekend "meer dan vijftien Hezbollah-terroristen gedood", aldus een IDF-bericht op Telegram. Het Libanese ministerie van Volksgezondheid bevestigt vier doden, zonder te vermelden of het daarbij inderdaad om Hezbollah-strijders gaat. Er geldt sinds midden april een staakt-het-vuren in Libanon.

3 uur geleden
Niet 200 maar ruim 400 aanhoudingen bij XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - Bij de wegblokkade op de A12 van Extinction Rebellion (XR) zijn aanzienlijk meer mensen aangehouden dan eerder gemeld. In totaal werden tussen de 400 en 450 activisten meegenomen door de politie.

3 uur geleden
Iraanse delegatie vertrokken uit Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse delegatie heeft Pakistan verlaten na daar de hele dag topoverleg te hebben gevoerd, bericht onder meer nieuwszender Al Jazeera. De Iraniërs zouden Pakistaanse leiders een lijst hebben gegeven met hun voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog met de VS en Israël.

3 uur geleden
Politie houdt ruim 200 demonstranten aan na XR-blokkade A12

UTRECHT (ANP) - De politie heeft ruim tweehonderd demonstranten aangehouden na de wegblokkade van Extinction Rebellion (XR) op de A12 bij De Meern. Dat meldt de politie. Ook zijn er tot nu toe zes bestuurders van auto's aangehouden die het verkeer ophielden door de weg te blokkeren. Het gaat om mannen tussen de 40 en 79 jaar. Hun voertuigen zijn in beslag genomen.

4 uur geleden
Politie begint ontruiming van door klimaatactivisten bezette A12

DE MEERN (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met het ontruimen van een deel van de A12, dat door klimaatactivisten van XR is bezet. Die liepen zaterdagochtend de snelweg op ter hoogte van De Meern, vlak bij Utrecht.

6 uur geleden
Ondanks verzet Kamer verlengt kabinet contract met DigiD-bedrijf

DEN HAAG (ANP) - Ondanks verzet in de Tweede Kamer verlengt het kabinet begin volgende maand het contract met Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. Dat schrijft verantwoordelijk staatssecretaris Eric van der Burg (Binnenlandse Zaken) op vragen van JA21 aan de Kamer.

7 uur geleden
Gemeente: politie bereidt zich voor op opheffen blokkade op A12

UTRECHT (ANP) - De politie bereidt zich voor op het verwijderen van de demonstranten en op het opheffen van de blokkade op de A12. Dat meldt de gemeente Utrecht op X. Klimaatdemonstranten van XR zijn bij De Meern de snelweg opgelopen. De politie wist ze niet tegen te houden.

7 uur geleden