Nabestaanden noemen verdachte dubbele moord leugenaar
ZWOLLE (ANP) - Nabestaanden van de twee slachtoffers van de schietpartij in een McDonald's in Zwolle in maart 2022 hebben de verdachte en anderen gevraagd te stoppen met leugens over de familie. Volgens verdachte Veysel Ü. werd hij door de twee slachtoffers bedreigd en afgeperst. "Stop met deze valse beschuldigingen", zei de zoon van een van de slachtoffers dinsdag in de rechtbank.
De 34-jarige verdachte schoot op 30 maart 2022 in een vol restaurant de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. "Dat ze de laatste secondes van elkaars levens hebben meegemaakt, vind ik het pijnlijkst", zei een van de zonen van slachtoffer Ali. "De schrik die ze in elkaars ogen hebben gezien. Het ongeloof dat ze daar met hun moordenaar zaten."
De familie wilde tot nu niet reageren op verhalen van de zijde van de verdediging dat de twee slachtoffers Veysel Ü. afgeperst hebben. Dat klopt niet, zeiden meerdere nabestaanden op de zitting dinsdag. "Het voelt of er zout in de toch al grote wonden van nabestaanden wordt gestrooid", las advocaat Rafaël Schreudering een van de verklaringen van de familie voor.
Spijkerpistool
De families van de verdachte en van de slachtoffers kennen elkaar. Zo was de verdachte aanwezig bij het huwelijk van slachtoffer Hüseyin. Ü., die dinsdag niet reageerde op vragen van de rechters, ging amper in op de verklaringen van de familie. "Verschrikkelijk voor de nabestaanden", zei de verdachte. Hij gaf wel aan spijt te hebben, "van alles waarvan ik verdacht word".
In de gevangenis zou tijdens werkzaamheden met een spijkerpistool een spijker in de borst van Ü. zijn geschoten. Die spijker werd in zijn longen ontdekt nadat hij aanhoudend last had van hoesten. Dit was een zelfmoordpoging, zei advocaat Esther Blok hierover. In het Pieter Baan Centrum gedroeg hij zich soms agressief. Deskundigen konden geen stoornis bij hem vaststellen.
Strafeis
De strafzaak wordt donderdag vervolgd. Dan wordt ook de strafeis van het Openbaar Ministerie bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.
22 minuten geledenZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.
4 uur geleden