Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden noemen verdachte dubbele moord leugenaar

Nabestaanden noemen verdachte dubbele moord leugenaar

ZWOLLE (ANP) - Nabestaanden van de twee slachtoffers van de schietpartij in een McDonald's in Zwolle in maart 2022 hebben de verdachte en anderen gevraagd te stoppen met leugens over de familie. Volgens verdachte Veysel Ü. werd hij door de twee slachtoffers bedreigd en afgeperst. "Stop met deze valse beschuldigingen", zei de zoon van een van de slachtoffers dinsdag in de rechtbank.

De 34-jarige verdachte schoot op 30 maart 2022 in een vol restaurant de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar van dichtbij dood. "Dat ze de laatste secondes van elkaars levens hebben meegemaakt, vind ik het pijnlijkst", zei een van de zonen van slachtoffer Ali. "De schrik die ze in elkaars ogen hebben gezien. Het ongeloof dat ze daar met hun moordenaar zaten."

De familie wilde tot nu niet reageren op verhalen van de zijde van de verdediging dat de twee slachtoffers Veysel Ü. afgeperst hebben. Dat klopt niet, zeiden meerdere nabestaanden op de zitting dinsdag. "Het voelt of er zout in de toch al grote wonden van nabestaanden wordt gestrooid", las advocaat Rafaël Schreudering een van de verklaringen van de familie voor.

Spijkerpistool

De families van de verdachte en van de slachtoffers kennen elkaar. Zo was de verdachte aanwezig bij het huwelijk van slachtoffer Hüseyin. Ü., die dinsdag niet reageerde op vragen van de rechters, ging amper in op de verklaringen van de familie. "Verschrikkelijk voor de nabestaanden", zei de verdachte. Hij gaf wel aan spijt te hebben, "van alles waarvan ik verdacht word".

In de gevangenis zou tijdens werkzaamheden met een spijkerpistool een spijker in de borst van Ü. zijn geschoten. Die spijker werd in zijn longen ontdekt nadat hij aanhoudend last had van hoesten. Dit was een zelfmoordpoging, zei advocaat Esther Blok hierover. In het Pieter Baan Centrum gedroeg hij zich soms agressief. Deskundigen konden geen stoornis bij hem vaststellen.

Strafeis

De strafzaak wordt donderdag vervolgd. Dan wordt ook de strafeis van het Openbaar Ministerie bekend.

Meer uit Binnenland

Eerste vijf Nederlanders vertrekken zondag met boot naar Gaza

BARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italië en Griekenland nog tien Nederlanders.

7 uur geleden
Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

9 uur geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

13 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

23 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

1 dag geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

1 dag geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

1 dag geleden