Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden nemen afscheid van Britse coronaheld 'Captain Tom'

Nabestaanden nemen afscheid van Britse coronaheld 'Captain Tom'

LONDEN (ANP) - De uitvaart van de Britse coronaheld Tom Moore wordt zaterdag in besloten kring gehouden. De oorlogsveteraan kreeg in zijn land een heldenstatus door zijn wandelactie om geld op te halen voor de Britse gezondheidszorg. Hij overleed eerder deze maand nadat hij zelf het coronavirus had opgelopen.

'Captain Tom' had zich in het jaar voor zijn overlijden tot doel gesteld om 1000 pond op te halen door rondjes te lopen in zijn tuin. De actie leverde volgens de BBC uiteindelijk 33 miljoen pond (38 miljoen euro) op. Moore scoorde later een hit door het nummer 'You'll Never Walk Alone' te zingen en werd tot ridder geslagen door de koningin.

Na de dood van Moore is op internet een condoleanceregister geopend. Daar reageerden mensen massaal op zijn overlijden. De nabestaanden hebben sympathisanten opgeroepen de gezondheidszorg te steunen door vooral niet naar de uitvaart in Bedfordshire te komen.

Moore had volgens zijn familie al gesproken over zijn uitvaart. Hij had zich hardop afgevraagd of zijn nieuwe status als bekende Brit misschien zou betekenen "dat we meer Victoria Sponge cakes moeten inslaan voor de extra gasten", maar vanwege de maatregelen tegen het coronavirus is uiteindelijk besloten het afscheid kleinschalig te houden.

Bij de afscheidsplechtigheid worden acht familieleden verwacht. Het gaat om de dochters, schoonzoons en kleinkinderen van de veteraan. Moore had graag dat de dienst afgesloten zou worden met het nummer My Way van Frank Sinatra. Hij wilde gecremeerd worden en daarna zijn as laten bijzetten in een familiegraf in Yorkshire.

Moore heeft aangegeven ook graag een kleine, witte grafsteen te willen. Hij had ook al nagedacht over het opschrift. Dat zou onder meer moeten bestaan uit het gekscherend bedoelde zinnetje "ik zei toch dat ik oud was".

Meer uit Buitenland

Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

18 minuten geleden
CNN: Kremlin voert beveiliging Poetin op vanwege moordaanslagen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.

1 uur geleden
VS laten opvarenden in beslag genomen Iraans schip vrij

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef verrast door timing terugtrekken VS-troepen

JEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.

1 uur geleden
Iran executeert drie mannen om banden met Israël

TEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.

2 uur geleden
Macron zegt nu niet te willen deelnemen aan nieuwe Hormuz-missie

JEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.

2 uur geleden
Rutte: Europa heeft boodschap Trump begrepen en regelt legerbases

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.

2 uur geleden