Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden motoragent Arno de Korte: aanslag op verkeerspolitie

Nabestaanden motoragent Arno de Korte: aanslag op verkeerspolitie

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgereden motoragent Arno de Korte (47) hebben dinsdag in de rechtbank indrukwekkende slachtofferverklaringen voorgedragen. Zijn moeder en schoonzus spraken van een aanslag op de Rotterdamse verkeerspolitie.

"Mijn zoon was zo'n goede motoragent. Hij behoorde tot de beste motorrijders van het korps", vertelde zijn moeder tijdens de strafzaak tegen Willem M. uit Melissant, die terechtstaat voor moord dan wel doodslag. "Het is niet te bevatten dat iemand bewust het leven van mijn zoon heeft afgenomen. Arno, die gewoon zijn werk aan het uitoefenen was. Een agent in hart en nieren. Een toegewijde motorrijinstructeur."

De nabestaanden benadrukten dat M. (47) betrokken is geweest bij twee eerdere ongevallen, in 2015 en 2020. Het slachtoffer bij het eerste incident was eveneens een motoragent. Die raakte door de aanrijding een arm kwijt. M. kreeg daarvoor een taakstraf van 160 uur. Bij het ongeval in 2020, dat niet heeft geleid tot een strafzaak, kwam een 79-jarige vrouw om het leven. "Ik kan ruim een jaar later nog steeds niet begrijpen waarom deze man nog rondreed in zijn vrachtwagen. Er zijn twee doden en een iemand is verminkt. In de loop van afgelopen jaar is mijn verdriet alleen maar groter geworden", aldus de moeder.

Berouw

De schoonzus van de omgekomen motoragent noemde het onbegrijpelijk dat de nabestaanden tot op de dag van vandaag niets van de vrachtwagenchauffeur hebben gehoord. "Geen enkel woord van berouw", zei ze. Ze noemde de aanrijding een bewuste keuze van M. "Hij heeft niet geremd, sterker, hij is doorgereden."

"Hoe kun je verder gaan met je werk en daarna langs de plek rijden? Hoe kan het zo zijn?" vroeg het nichtje van De Korte zich af. "Dit had allemaal niet hoeven gebeuren. Mijn oom Arno deed gewoon zijn werk."

Strafeis

De Korte werd na de aanrijding honderden meters meegesleurd. Een bevriende collega vertelde hoe ze aankwam op de plek en de motor en daarna haar toegetakelde collega doodstil zag liggen. "Een gruwelijk beeld dat voor altijd op mijn netvlies gegrift zal staan. Ik weet nog dat mijn benen het begaven. Mijn hele wereld stortte in", zei de politievrouw. Ook zij noemde het onbegrijpelijk dat de vrachtwagenchauffeur na de aanrijding doorreed: "Om daarna je container te lossen en naar huis te rijden getuigt van nul menselijkheid."

Het Openbaar Ministerie komt in de loop van de tweede zittingsdag met de strafeis tegen M.

Meer uit Binnenland

Pro-Iraanse beweging zet video over ontploffing Nijkerk online

NIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.

1 uur geleden
Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

17 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

17 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

17 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

17 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

18 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

22 uur geleden