Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden motoragent Arno de Korte: aanslag op verkeerspolitie

Nabestaanden motoragent Arno de Korte: aanslag op verkeerspolitie

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgereden motoragent Arno de Korte (47) hebben dinsdag in de rechtbank indrukwekkende slachtofferverklaringen voorgedragen. Zijn moeder en schoonzus spraken van een aanslag op de Rotterdamse verkeerspolitie.

"Mijn zoon was zo'n goede motoragent. Hij behoorde tot de beste motorrijders van het korps", vertelde zijn moeder tijdens de strafzaak tegen Willem M. uit Melissant, die terechtstaat voor moord dan wel doodslag. "Het is niet te bevatten dat iemand bewust het leven van mijn zoon heeft afgenomen. Arno, die gewoon zijn werk aan het uitoefenen was. Een agent in hart en nieren. Een toegewijde motorrijinstructeur."

De nabestaanden benadrukten dat M. (47) betrokken is geweest bij twee eerdere ongevallen, in 2015 en 2020. Het slachtoffer bij het eerste incident was eveneens een motoragent. Die raakte door de aanrijding een arm kwijt. M. kreeg daarvoor een taakstraf van 160 uur. Bij het ongeval in 2020, dat niet heeft geleid tot een strafzaak, kwam een 79-jarige vrouw om het leven. "Ik kan ruim een jaar later nog steeds niet begrijpen waarom deze man nog rondreed in zijn vrachtwagen. Er zijn twee doden en een iemand is verminkt. In de loop van afgelopen jaar is mijn verdriet alleen maar groter geworden", aldus de moeder.

Berouw

De schoonzus van de omgekomen motoragent noemde het onbegrijpelijk dat de nabestaanden tot op de dag van vandaag niets van de vrachtwagenchauffeur hebben gehoord. "Geen enkel woord van berouw", zei ze. Ze noemde de aanrijding een bewuste keuze van M. "Hij heeft niet geremd, sterker, hij is doorgereden."

"Hoe kun je verder gaan met je werk en daarna langs de plek rijden? Hoe kan het zo zijn?" vroeg het nichtje van De Korte zich af. "Dit had allemaal niet hoeven gebeuren. Mijn oom Arno deed gewoon zijn werk."

Strafeis

De Korte werd na de aanrijding honderden meters meegesleurd. Een bevriende collega vertelde hoe ze aankwam op de plek en de motor en daarna haar toegetakelde collega doodstil zag liggen. "Een gruwelijk beeld dat voor altijd op mijn netvlies gegrift zal staan. Ik weet nog dat mijn benen het begaven. Mijn hele wereld stortte in", zei de politievrouw. Ook zij noemde het onbegrijpelijk dat de vrachtwagenchauffeur na de aanrijding doorreed: "Om daarna je container te lossen en naar huis te rijden getuigt van nul menselijkheid."

Het Openbaar Ministerie komt in de loop van de tweede zittingsdag met de strafeis tegen M.

Meer uit Binnenland

Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

4 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

4 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

5 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

5 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

6 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

8 uur geleden
Recordhoeveelheid dataverkeer door internetknooppunt Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Een belangrijk knooppunt voor internetverkeer in Amsterdam heeft een recordhoeveelheid data verwerkt. Door de systemen van de Amsterdam Internet Exchange stroomde voor het eerst 15 terabit per seconde.

9 uur geleden