Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden koffermoord: mijn moederhart stopte

Nabestaanden koffermoord: mijn moederhart stopte

DORDRECHT (ANP) - De emoties in de rechtbank in Dordrecht liepen woensdagochtend hoog op. Nabestaanden van de doodgestoken Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht maakten op de tweede zittingsdag van de koffermoordzaak gebruik van hun spreekrecht.

De vader van drie jonge kinderen verdween op 28 juli 2021. "Mijn moederhart stopte op dat moment met rustig te kloppen", vertelde de moeder van het slachtoffer over die vermissing. "We hebben gezocht in riolen, aan waterkanten, in bosjes, in bunkers en ga zo maar door." Vijf dagen later werd zijn in stukken gesneden lichaam gevonden in de kofferbak van een geparkeerde auto in Dordrecht. De elf lichaamsdelen waren in koffers gestopt.

"Hier komen wij geen van allen ooit nog overheen", zei de moeder, die een ingelijste foto van haar zoon had meegenomen om aan de rechtbank te tonen. "Elke dag leven wij in deze hel." Ze vertelde onder meer hoe geliefd Manuel was in de familie en elke dag gemist wordt. "Woorden schieten tekort om duidelijk te kunnen maken hoe geliefd en belangrijk hij was."

Vier andere mannen

Haar kleinkinderen zijn getraumatiseerd. "Voor hen moet het ergste nog komen. Als ze ouder zijn zullen ze pas écht beseffen hoe hun vader om het leven is gebracht", zei de oma. "Weten jullie hoe zwaar het is als een van zijn kleine meisjes op haar verjaardag vraagt 'denk je dat papa ook op mijn verjaardag komt?' Opnieuw breekt dan bij ons allemaal ons kapotgeslagen hart."

Naast de biologische moeder nam ook haar partner, de tweede moeder van Manuel, het woord. "Dit is niet de moord op één persoon, maar de moord op een compleet gezin", sprak ze. "Mijn gezin is verwoest, verpletterd, eigenlijk ook gewoon vermoord. De personen die wij waren op 27 juli 2021 zijn weg en komen niet meer terug."

In de zaak staan vijf verdachten terecht. Hoofdverdachte Adbi B. (27) zegt alleen te hebben gehandeld, maar het Openbaar Ministerie gelooft dit niet en verdenkt de vier andere mannen ervan hem te hebben geholpen. In de loop van de dag worden de strafeisen verwacht.

Meer uit Binnenland

Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

51 minuten geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

6 uur geleden
Demonstratie tegen Israëlische zanger bij Concertgebouw voorbij

AMSTERDAM (ANP) - De demonstratie tegen het optreden van de Israëlische zanger Shai Abramson in het Concertgebouw is afgelopen. De laatste pro-Palestijnse actievoerders verlieten het Museumplein rond 21.30 uur, zag een ANP-verslaggever. Het aantal demonstranten was kort daarvoor snel afgenomen van enkele honderden tot enkele tientallen demonstranten.

9 uur geleden
Rookbommen afgestoken bij protesten rond Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Pro-Palestijnse demonstranten hebben rode en groene rookbommen afgestoken tussen het Museumplein en het Concertgebouw, waar de omstreden Israëlische voorzanger Shai Abramson zondagavond optreedt bij besloten chanoekavieringen. ANP-verslaggevers zien dat de politie massaal aanwezig is.

11 uur geleden
Joran van der Sloot medisch behandeld na mogelijke suïcidepoging

LIMA (ANP) - De voor moord en drugssmokkel veroordeelde Nederlander Joran van der Sloot is medisch behandeld nadat hij vrijdag zwaargewond zou zijn aangetroffen in zijn cel in de Peruaanse gevangenis waar hij zijn straf uitzit. Dat meldt het Peruaanse ministerie van Justitie en Mensenrechten in een verklaring. Volgens de krant La República zou hij een zelfmoordpoging hebben gedaan.

12 uur geleden
Gewonde kinderen Moergestel buiten levensgevaar

MOERGESTEL (ANP) - De twee kinderen die zaterdagavond zwaargewond in een woning in Moergestel werden aangetroffen, zijn buiten levensgevaar. Dat meldt de politie.

12 uur geleden
Aanhoudingen bij anti-azc-protest Utrecht

UTRECHT (ANP) - Bij een protest van de extreemrechtse Nederlandse Volks-Unie in Utrecht heeft de politie twee mannen aangehouden. Een 48-jarige man uit Rotterdam is gearresteerd voor verstoring van de openbare orde en een 20-jarige man uit Zutphen voor het dragen van een verboden teken. Volgens de politie gaat het om een teken "dat in de Tweede Wereldoorlog door groepen werd gebruikt die nationaalsocialistisch gedachtegoed verheerlijkten". Een woordvoerder zegt dat het niet gaat om een hakenkruis, maar wil niet zeggen wat de man wel droeg.

15 uur geleden