Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden koffermoord: mijn moederhart stopte

Nabestaanden koffermoord: mijn moederhart stopte

DORDRECHT (ANP) - De emoties in de rechtbank in Dordrecht liepen woensdagochtend hoog op. Nabestaanden van de doodgestoken Manuel Alvarez y Pena (29) uit Zwijndrecht maakten op de tweede zittingsdag van de koffermoordzaak gebruik van hun spreekrecht.

De vader van drie jonge kinderen verdween op 28 juli 2021. "Mijn moederhart stopte op dat moment met rustig te kloppen", vertelde de moeder van het slachtoffer over die vermissing. "We hebben gezocht in riolen, aan waterkanten, in bosjes, in bunkers en ga zo maar door." Vijf dagen later werd zijn in stukken gesneden lichaam gevonden in de kofferbak van een geparkeerde auto in Dordrecht. De elf lichaamsdelen waren in koffers gestopt.

"Hier komen wij geen van allen ooit nog overheen", zei de moeder, die een ingelijste foto van haar zoon had meegenomen om aan de rechtbank te tonen. "Elke dag leven wij in deze hel." Ze vertelde onder meer hoe geliefd Manuel was in de familie en elke dag gemist wordt. "Woorden schieten tekort om duidelijk te kunnen maken hoe geliefd en belangrijk hij was."

Vier andere mannen

Haar kleinkinderen zijn getraumatiseerd. "Voor hen moet het ergste nog komen. Als ze ouder zijn zullen ze pas écht beseffen hoe hun vader om het leven is gebracht", zei de oma. "Weten jullie hoe zwaar het is als een van zijn kleine meisjes op haar verjaardag vraagt 'denk je dat papa ook op mijn verjaardag komt?' Opnieuw breekt dan bij ons allemaal ons kapotgeslagen hart."

Naast de biologische moeder nam ook haar partner, de tweede moeder van Manuel, het woord. "Dit is niet de moord op één persoon, maar de moord op een compleet gezin", sprak ze. "Mijn gezin is verwoest, verpletterd, eigenlijk ook gewoon vermoord. De personen die wij waren op 27 juli 2021 zijn weg en komen niet meer terug."

In de zaak staan vijf verdachten terecht. Hoofdverdachte Adbi B. (27) zegt alleen te hebben gehandeld, maar het Openbaar Ministerie gelooft dit niet en verdenkt de vier andere mannen ervan hem te hebben geholpen. In de loop van de dag worden de strafeisen verwacht.

Meer uit Binnenland

Gewonde door steekpartij in winkelcentrum in Landgraaf

LANDGRAAF (ANP) - Door een steekpartij in een winkelcentrum in Landgraaf (Limburg) is zondagmiddag een man gewond geraakt, meldt de politie. Kort na het incident is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 51-jarige man uit Landgraaf.

9 uur geleden
Hollandse 100: 354.000 euro voor onderzoek naar lymfeklierkanker

HEERENVEEN (ANP) - De jubileumeditie van De Hollandse 100 heeft een recordbedrag opgeleverd. Het sportevenement bracht tot nu toe 354.000 euro op voor onderzoek naar lymfeklierkanker, meldt de organisatie. Ruim 740 mensen deden mee aan de tiende editie van De Hollandse 100. Donateurs kunnen nog tot donderdag geld schenken.

10 uur geleden
21-jarige man uit Eindhoven aangehouden in terrorismeonderzoek

EINDHOVEN (ANP) - Een 21-jarige man uit Eindhoven is zaterdagavond aangehouden in een terrorismeonderzoek. Dat meldt de politie zondag. De politie onderzoekt of de man banden heeft met Islamitische Staat (IS).

11 uur geleden
RTL Tonight stopt, na de zomer andere talkshow met Renze Klamer

HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.

12 uur geleden
Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

15 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

17 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

1 dag geleden