Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

LEIDEN (ANP) - De rechtszaak door de nabestaanden van Ivana Smit tegen de Maleisische overheid gaat door, meldt advocaat Sébas Diekstra. Volgens hem gaat een schikking met de overheid en de politie niet door.

Doel van de rechtszaak is voor de nabestaanden om de Maleisische autoriteiten te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De Maleisische overheid heeft zijn "wettelijke taken verzaakt", aldus Diekstra. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. De toen 18-jarige Smit overleed in december 2017 in de hoofdstad van Maleisië, Kuala Lumpur. Ze viel daar uit een flatgebouw nadat ze de avond had doorgebracht met een Amerikaans stel.

Al in 2019 stelde Maleisië volgens Diekstra dat er mogelijk sprake was van een misdrijf en dat het onderzoek zich daarop moest richten. "De rechter was van oordeel dat er sprake was van een misdrijf en gelaste een moordonderzoek", legt Diekstra uit. Maar bijna vijf jaar later is nog steeds niet duidelijk wat er met Smit is gebeurd. Een andere rechter wilde dat de nabestaanden van Smit met de politie en de overheid zouden schikken, zo bleek deze zomer, maar volgens Diekstra willen de nabestaanden dat de Maleisische autoriteiten "doen wat ze beloofd hebben en dat is de zaak tot de bodem uitzoeken". Over de precieze reden dat de schikking is mislukt, geeft hij aan niets te kunnen zeggen.

De zaak begint in oktober in Kuala Lumpur en bestaat uit meerdere zittingen.

Meer uit Binnenland

Veel scholieren: mensen met andere seksuele voorkeur niet gelijk

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan vier op de tien Nederlandse scholieren vinden niet dat mensen met een andere seksuele geaardheid gelijk zijn. Dat concluderen wetenschappers na een onderzoek onder middelbare scholieren in opdracht van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap.

14 minuten geleden
Ruim 1700 aanmeldingen voor claim tegen Chemours

DORDRECHT (ANP) - Meer dan 1700 mensen hebben zich aangesloten bij de nieuwe massaclaim tegen chemieconcern Chemours in Dordrecht. De stichting PFAS Vrij Green Claim kondigde bijna twee weken geleden aan namens omwonenden van de fabriek naar de civiele rechter te stappen. De organisatie wil afdwingen dat Chemours per direct stopt met het uitstoten van PFAS-stoffen en dat inwoners in en rond Dordrecht een schadevergoeding krijgen.

17 minuten geleden
Hoger beroep Ali B leidde tot paniek bij Jill Helena 

AMSTERDAM (ANP) - Het hoger beroep in de zaak tegen Ali B heeft paniek teweeggebracht bij zangeres Jill Helena, die aangifte van aanranding heeft gedaan tegen de rapper. Dat zei haar advocaat Sébas Diekstra bij het hof in Amsterdam.

25 minuten geleden
Nederlandse man (49) doodgestoken op Bali

BALI (ANP/AFP) - Op het Indonesische eiland Bali is maandagavond een Nederlandse toerist doodgestoken. Het gaat om een 49-jarige man, meldt persbureau AFP.

30 minuten geleden
Onduidelijkheid over moord Loek van Dam valt nabestaande zwaar

DEN HAAG (ANP) - Het uitblijven van antwoorden over de moord op zijn vader is "buitengewoon zwaar", laat de zoon van de in 1992 vermoorde Loek van Dam weten via zijn advocaat Sébas Diekstra. De rechtbank sprak verdachte Ruben B. dinsdag vrij van betrokkenheid bij de moord.

35 minuten geleden
Slachtofferadvocaat in zaak Ali B: cliënte uit op erkenning

AMSTERDAM (ANP) - De vrouw die tegen Ali B aangifte heeft gedaan van aanranding en verkrachting in Heiloo, "is in dit hele proces alleen maar uit op erkenning". Dit zei haar advocaat Bernard Sprenger dinsdag op de eerste zittingsdag in de zedenzaak tegen Ali B.

1 uur geleden
Ali B blijft aanranding Jill Helena ontkennen: we waren intiem

AMSTERDAM (ANP) - Ali B blijft ontkennen dat hij in mei 2018 zangeres Jill Helena heeft aangerand in de auto bij het Martin Luther Kingpark in Amsterdam. Volgens Ali B was het alleen zoenen, met wederzijdse toestemming. Ze hadden een langdurige affaire, zei hij.

2 uur geleden