Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

LEIDEN (ANP) - De rechtszaak door de nabestaanden van Ivana Smit tegen de Maleisische overheid gaat door, meldt advocaat Sébas Diekstra. Volgens hem gaat een schikking met de overheid en de politie niet door.

Doel van de rechtszaak is voor de nabestaanden om de Maleisische autoriteiten te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De Maleisische overheid heeft zijn "wettelijke taken verzaakt", aldus Diekstra. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. De toen 18-jarige Smit overleed in december 2017 in de hoofdstad van Maleisië, Kuala Lumpur. Ze viel daar uit een flatgebouw nadat ze de avond had doorgebracht met een Amerikaans stel.

Al in 2019 stelde Maleisië volgens Diekstra dat er mogelijk sprake was van een misdrijf en dat het onderzoek zich daarop moest richten. "De rechter was van oordeel dat er sprake was van een misdrijf en gelaste een moordonderzoek", legt Diekstra uit. Maar bijna vijf jaar later is nog steeds niet duidelijk wat er met Smit is gebeurd. Een andere rechter wilde dat de nabestaanden van Smit met de politie en de overheid zouden schikken, zo bleek deze zomer, maar volgens Diekstra willen de nabestaanden dat de Maleisische autoriteiten "doen wat ze beloofd hebben en dat is de zaak tot de bodem uitzoeken". Over de precieze reden dat de schikking is mislukt, geeft hij aan niets te kunnen zeggen.

De zaak begint in oktober in Kuala Lumpur en bestaat uit meerdere zittingen.

Meer uit Binnenland

62 procent jongeren voelt dat mening niet meetelt bij gemeenten

DEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.

52 minuten geleden
Meer meldingen van vermoedelijke misstanden op werkvloer in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.

5 uur geleden
Tweede vlucht met gestrande Nederlanders geland op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.

7 uur geleden
Arts Rijnstate verwekte zeker 16 donorkinderen met eigen zaad

ARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.

7 uur geleden
Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

7 uur geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

8 uur geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

8 uur geleden