Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door
LEIDEN (ANP) - De rechtszaak door de nabestaanden van Ivana Smit tegen de Maleisische overheid gaat door, meldt advocaat Sébas Diekstra. Volgens hem gaat een schikking met de overheid en de politie niet door.
Doel van de rechtszaak is voor de nabestaanden om de Maleisische autoriteiten te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De Maleisische overheid heeft zijn "wettelijke taken verzaakt", aldus Diekstra. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. De toen 18-jarige Smit overleed in december 2017 in de hoofdstad van Maleisië, Kuala Lumpur. Ze viel daar uit een flatgebouw nadat ze de avond had doorgebracht met een Amerikaans stel.
Al in 2019 stelde Maleisië volgens Diekstra dat er mogelijk sprake was van een misdrijf en dat het onderzoek zich daarop moest richten. "De rechter was van oordeel dat er sprake was van een misdrijf en gelaste een moordonderzoek", legt Diekstra uit. Maar bijna vijf jaar later is nog steeds niet duidelijk wat er met Smit is gebeurd. Een andere rechter wilde dat de nabestaanden van Smit met de politie en de overheid zouden schikken, zo bleek deze zomer, maar volgens Diekstra willen de nabestaanden dat de Maleisische autoriteiten "doen wat ze beloofd hebben en dat is de zaak tot de bodem uitzoeken". Over de precieze reden dat de schikking is mislukt, geeft hij aan niets te kunnen zeggen.
De zaak begint in oktober in Kuala Lumpur en bestaat uit meerdere zittingen.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".
6 uur geledenALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.
16 uur geledenSPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.
1 dag geleden