Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

Nabestaanden Ivana Smit zetten zaak tegen Maleisië door

LEIDEN (ANP) - De rechtszaak door de nabestaanden van Ivana Smit tegen de Maleisische overheid gaat door, meldt advocaat Sébas Diekstra. Volgens hem gaat een schikking met de overheid en de politie niet door.

Doel van de rechtszaak is voor de nabestaanden om de Maleisische autoriteiten te dwingen het overlijden van Smit alsnog goed te onderzoeken. De Maleisische overheid heeft zijn "wettelijke taken verzaakt", aldus Diekstra. De familie van Smit verwijt de autoriteiten nalatigheid en wil dat de rechter dit bevestigt. De toen 18-jarige Smit overleed in december 2017 in de hoofdstad van Maleisië, Kuala Lumpur. Ze viel daar uit een flatgebouw nadat ze de avond had doorgebracht met een Amerikaans stel.

Al in 2019 stelde Maleisië volgens Diekstra dat er mogelijk sprake was van een misdrijf en dat het onderzoek zich daarop moest richten. "De rechter was van oordeel dat er sprake was van een misdrijf en gelaste een moordonderzoek", legt Diekstra uit. Maar bijna vijf jaar later is nog steeds niet duidelijk wat er met Smit is gebeurd. Een andere rechter wilde dat de nabestaanden van Smit met de politie en de overheid zouden schikken, zo bleek deze zomer, maar volgens Diekstra willen de nabestaanden dat de Maleisische autoriteiten "doen wat ze beloofd hebben en dat is de zaak tot de bodem uitzoeken". Over de precieze reden dat de schikking is mislukt, geeft hij aan niets te kunnen zeggen.

De zaak begint in oktober in Kuala Lumpur en bestaat uit meerdere zittingen.

Meer uit Binnenland

Werkzaamheden Amsterdam Centraal verstoren treinverkeer deze week

AMSTERDAM (ANP) - Door werkzaamheden bij Amsterdam Centraal wordt later deze week grote hinder verwacht voor treinreizigers. De NS meldt dat er donderdag tot en met zondag 's nachts geen treinen rijden. Overdag is er beperkt treinverkeer in diverse richtingen.

2 uur geleden
Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

3 uur geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

3 uur geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

4 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

5 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

6 uur geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

6 uur geleden