
Nabestaanden fatale brand Hellevoetsluis: het ergste scenario
ROTTERDAM (ANP) - Ruim zes jaar na de fatale woningbrand aan de Gruttostraat in Hellevoetsluis, staat de 54-jarige Evert R. uit Spijkenisse voor de rechter. Hij ontkent verantwoordelijk te zijn voor de felle en allesvernietigende woningbrand in de nacht van 19 op 20 mei 2016, waarbij het echtpaar Lampers om het leven kwam. Beide slachtoffers waren 84 jaar. Nabestaanden spraken dinsdag in de rechtbank van het ergste scenario.
R. is in 2020 door het gerechtshof al veroordeeld tot twaalf jaar celstraf voor stalking en vier andere branden in Hellevoetsluis die volgens justitie in relatie staan met de brand aan de Gruttostraat. Twee branden werden gesticht bij de zoon van het echtpaar, de andere branden waren bij zijn zus en een vriendin. Hij ging nauw om met deze ex van R. en dat is in de visie van het Openbaar Ministerie het motief van de verdachte geweest voor de reeks brandstichtingen in Hellevoetsluis.
"Hoe kan iemand zo ontsporen? Om een verloren liefde?" zei een van de dochters van het echtpaar Lampers in haar slachtofferverklaring. "De maand mei 2016 was een maand van terror. Dreigementen, brandstichtingen, gericht aan mijn broer, maar daar hield het niet mee op. Het ergste scenario voltrok zich in de nacht van 19 op 20 mei." Na een alarmerend telefoontje snelde ze zich in tien minuten naar het huis van haar ouders. "Vlammen tot hoog boven het dak. De slaapkamer in lichterlaaie. Mijn ouders konden nergens heen. Ze zaten opgesloten in hun slaapkamer, omringd door vlammen."
De nabestaanden vragen de rechtbank om een hoge straf met tbs op te leggen. "Ik vind verdachte schuldig aan moord, want het huis van een bejaard echtpaar, midden in de nacht, in brand steken getuigt van voorbedachten rade. Op pad gaan met brandbare vloeistoffen vanuit Spijkenisse naar Hellevoetsluis gebeurt niet in een opwelling."
R. ontkent de branden te hebben gesticht en zegt onschuldig vast te zitten. De rechtbank citeerde dinsdag uit bedreigende sms’jes die hij gestuurd zou hebben aan zijn ex. Ook zijn adressen van de familie Lampers in zijn woning gevonden en een foto van het echtpaar op zijn laptop.
De officier van justitie komt woensdagochtend met de strafeis tegen R.
Meer uit Binnenland
BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.
3 uur geledenKATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.
6 uur geledenCADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.
7 uur geledenBASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.
16 uur geleden