Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden doodgestoken Jimmy Schepers teleurgesteld na vonnis

Nabestaanden doodgestoken Jimmy Schepers teleurgesteld na vonnis

AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgestoken Jimmy Schepers zijn teleurgesteld over de straf die de rechtbank dinsdag oplegde aan hoofdverdachte Derzik H. De 21-jarige H. kreeg veertien jaar cel, terwijl eerder twintig jaar was geƫist. De rechtbank in Amsterdam achtte bewezen dat H. had gestoken, maar kwam tot een lagere straf, onder meer door de jonge leeftijd van de verdachte en omdat de maximale straf voor doodslag ten tijde van het incident vijftien jaar was.

De nabestaanden waren tevreden geweest met zestien tot achttien jaar, laat hun advocaat Brigitte Roodveldt weten. "De rechtbank is nu heel erg aan de ondergrens gaan zitten." De familie moet wachten op een eventueel hoger beroep door H. of van het Openbaar Ministerie. Een woordvoerder van het OM laat weten dat zij het vonnis bestuderen.

De 21-jarige Schepers was op 28 mei 2023 met een groep op het festival Solid Grooves aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. Bij een ruzie met de groep van H. werd Schepers twee keer gestoken en overleed hij aan zijn verwondingen.

Twee medeverdachten kregen ook lagere straffen.

Meer uit Binnenland

Hulp bij natuurbranden komt uit Duitsland en Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.

1 uur geleden
Geen bijzonderheden gemeld bij herverkiezingen Gorinchem

GORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.

1 uur geleden
Natuurmonumenten maakt zich 'ernstig zorgen' om natuur na branden

AMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.

2 uur geleden
Heidebrand Oirschot breidt zich niet meer uit

OIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.

2 uur geleden
Van Weel: Nederland vraagt internationale hulp bij branden

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft andere landen om hulp gevraagd bij het bestrijden van de verschillende natuurbranden die momenteel woeden, schrijft justitieminister David van Weel (VVD) op X. Hij benadrukt hoe uitzonderlijk deze stap is. "Nederland levert vaak hulp en vraagt nu voor het eerst zelf."

2 uur geleden
Toestand burgemeester Roosendaal licht verbeterd, lang herstel

ROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.

2 uur geleden
Natuurbrand bij Weert breidt zich niet verder uit

WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.

4 uur geleden