Nabestaanden doodgestoken Jimmy Schepers teleurgesteld na vonnis
AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgestoken Jimmy Schepers zijn teleurgesteld over de straf die de rechtbank dinsdag oplegde aan hoofdverdachte Derzik H. De 21-jarige H. kreeg veertien jaar cel, terwijl eerder twintig jaar was geëist. De rechtbank in Amsterdam achtte bewezen dat H. had gestoken, maar kwam tot een lagere straf, onder meer door de jonge leeftijd van de verdachte en omdat de maximale straf voor doodslag ten tijde van het incident vijftien jaar was.
De nabestaanden waren tevreden geweest met zestien tot achttien jaar, laat hun advocaat Brigitte Roodveldt weten. "De rechtbank is nu heel erg aan de ondergrens gaan zitten." De familie moet wachten op een eventueel hoger beroep door H. of van het Openbaar Ministerie. Een woordvoerder van het OM laat weten dat zij het vonnis bestuderen.
De 21-jarige Schepers was op 28 mei 2023 met een groep op het festival Solid Grooves aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. Bij een ruzie met de groep van H. werd Schepers twee keer gestoken en overleed hij aan zijn verwondingen.
Twee medeverdachten kregen ook lagere straffen.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - In de penitentiaire inrichting in Dordrecht is een gevangene overleden na een brand in een eenpersoonscel. Dat bevestigt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving van Rijnmond.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van kinderen en jongeren tussen de 10 en 18 jaar heeft 62 procent het gevoel dat hun mening niet meetelt bij de gemeente, wijst een peiling van UNICEF Nederland onder meer dan duizend kinderen uit. Dit terwijl 72 procent van de kinderen graag hun mening zou willen inbrengen bij de gemeente.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer mensen deden vorig jaar melding van vermoedens van misstanden op de werkvloer, meldt het Huis voor Klokkenluiders (HvK). Er werden bijna 700 aanvragen voor advies ingediend, het hoogste aantal sinds de oprichting van het adviespunt in 2016. In 2024 waren het er nog 467. Bijna alle klokkenluiders zeggen dat ze na melding benadeeld worden, hoewel dat wettelijk verboden is.
10 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is maandagavond een tweede groep gestrande Nederlanders uit het Midden-Oosten aangekomen. De vlucht van TUI uit Hurghada (Egypte) landde even na 22.20 uur. De reizigers aan boord waren eerst met een vliegtuig van Defensie opgehaald uit Muscat, de hoofdstad van Oman.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De gynaecoloog van het Rijnstate die in de jaren zeventig en tachtig zijn eigen sperma gebruikte als donorzaad heeft zeker zestien donorkinderen verwekt. Dat meldt het Arnhemse ziekenhuis maandag op basis van onafhankelijk onderzoek naar de manier waarop in het verleden met donorzaad is omgegaan. De bekentenis van de voormalige arts was daarvoor de aanleiding. De man, die werkte in de kliniek van het Elisabeth Gasthuis dat later samen met twee andere ziekenhuizen Rijnstate werd, heeft een erfelijke ziekte.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.
12 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.
13 uur geleden