Nabestaanden doodgestoken Jimmy Schepers teleurgesteld na vonnis
AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgestoken Jimmy Schepers zijn teleurgesteld over de straf die de rechtbank dinsdag oplegde aan hoofdverdachte Derzik H. De 21-jarige H. kreeg veertien jaar cel, terwijl eerder twintig jaar was geƫist. De rechtbank in Amsterdam achtte bewezen dat H. had gestoken, maar kwam tot een lagere straf, onder meer door de jonge leeftijd van de verdachte en omdat de maximale straf voor doodslag ten tijde van het incident vijftien jaar was.
De nabestaanden waren tevreden geweest met zestien tot achttien jaar, laat hun advocaat Brigitte Roodveldt weten. "De rechtbank is nu heel erg aan de ondergrens gaan zitten." De familie moet wachten op een eventueel hoger beroep door H. of van het Openbaar Ministerie. Een woordvoerder van het OM laat weten dat zij het vonnis bestuderen.
De 21-jarige Schepers was op 28 mei 2023 met een groep op het festival Solid Grooves aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. Bij een ruzie met de groep van H. werd Schepers twee keer gestoken en overleed hij aan zijn verwondingen.
Twee medeverdachten kregen ook lagere straffen.
Meer uit Binnenland
HARDENBERG (ANP) - Ook vrijdag zaten er nog asielzoekers in het asielzoekerscentrum in Hardenberg. Opvangorgaan COA moet daarom voor de derde dag op rij een dwangsom van 55.000 euro betalen aan de Overijsselse gemeente. Die wil dat de opvang sluit, omdat de overeenkomst en de vergunning begin maart zijn verlopen.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van drugsbezit. Ook haar 34-jarige partner is opgepakt. Ze worden verdacht van de handel in en het bezit van verdovende middelen, meldt het OM.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bruggen en sluizen kunnen voor iedereen gevaarlijk zijn en daarom moeten beheerders de risico's beperken. Ze moeten de bestaande richtlijnen toepassen, een nieuw onderzoek heeft geen zin. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die direct na de explosie bij een synagoge in Rotterdam werden opgepakt, blijven zeker dertig dagen langer in de cel. Ze werden woensdag en donderdag voorgeleid, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag.
1 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - Vijf mensen zijn woensdag opgepakt in Rotterdam en Hazeldonk. Ze worden onder meer verdacht van het aansturen van een criminele organisatie, drugstransporten en wapenbezit. Dat meldt de politie.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
12 uur geleden