Nabestaanden doodgestoken Jimmy Schepers teleurgesteld na vonnis
AMSTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de doodgestoken Jimmy Schepers zijn teleurgesteld over de straf die de rechtbank dinsdag oplegde aan hoofdverdachte Derzik H. De 21-jarige H. kreeg veertien jaar cel, terwijl eerder twintig jaar was geƫist. De rechtbank in Amsterdam achtte bewezen dat H. had gestoken, maar kwam tot een lagere straf, onder meer door de jonge leeftijd van de verdachte en omdat de maximale straf voor doodslag ten tijde van het incident vijftien jaar was.
De nabestaanden waren tevreden geweest met zestien tot achttien jaar, laat hun advocaat Brigitte Roodveldt weten. "De rechtbank is nu heel erg aan de ondergrens gaan zitten." De familie moet wachten op een eventueel hoger beroep door H. of van het Openbaar Ministerie. Een woordvoerder van het OM laat weten dat zij het vonnis bestuderen.
De 21-jarige Schepers was op 28 mei 2023 met een groep op het festival Solid Grooves aan de Donauweg in het Amsterdamse Westelijk Havengebied. Bij een ruzie met de groep van H. werd Schepers twee keer gestoken en overleed hij aan zijn verwondingen.
Twee medeverdachten kregen ook lagere straffen.
Meer uit Binnenland
IJSSELSTEIN (ANP) - Afgelopen nacht was "bruut" voor IJsselstein, zegt burgemeester Ester Weststeijn van de Utrechtse gemeente. Relschoppers vernielden daar delen van het stadhuis en het naastgelegen theater. De burgemeester zegt het geweld te verafschuwen.
5 minuten geledenWAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
56 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
1 uur geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
17 uur geleden