Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden Decembermoorden: vonnis is overwinning voor Suriname

Nabestaanden Decembermoorden: vonnis is overwinning voor Suriname

PARAMARIBO (ANP) - De nabestaanden van slachtoffers van de Decembermoorden zijn blij met de veroordeling van oud-president Desi Bouterse voor zijn rol bij de executies. "Dit is niet een overwinning voor de nabestaanden, het is een overwinning voor Suriname en voor de rechtsstaat", zegt Henk Kamperveen, zoon van de vermoorde André Kamperveen. "Het heeft lang geduurd, maar we zijn heel blij met deze uitspraak."

Volgens Kamperveen had de veroordeling allang gebeurd moeten zijn. "Het heeft te lang op zich laten wachten." Hij zegt geen feest te gaan vieren, maar ziet de uitspraak wel als een afsluiting. "Voor ons is nu een periode aangebroken om alles achter ons te laten en misschien het rouwproces op te starten."

Voor Kamperveen is het vonnis ook een triomf voor de vijftien mensen die in 1982 zijn vermoord, omdat zij opkwamen voor het herstel van de rechtsstaat. In de ogen van Kamperveen past deze veroordeling in dat streven.

Andere nabestaanden laten aan Surinaamse media weten opgelucht te zijn. Ze hopen dat Bouterse snel wordt opgepakt om zijn straf uit te zitten. Shanti Seombar, een zus van een van de slachtoffers, zegt tegen radiozender ABC Suriname dat ze niet meer op excuses van Bouterse zit te wachten. "Daar heeft hij lang genoeg de tijd voor gehad."

Meer uit Buitenland

Iraanse bevelhebber beveelt ontruiming Tel Aviv en Haifa

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De bevelhebber van de Iraanse strijdkrachten heeft er bij de bevolking van de Israëlische steden Tel Aviv en Haifa op aangedrongen de steden te verlaten. Volgens bevelhebber Abdolrahim Mousavi komen er nu Iraanse vergeldingsaanvallen, terwijl eerdere aanvallen enkel voor de afschrikking waren bedoeld.

1 uur geleden
Axios: crisisoverleg in Witte Huis over rol VS in Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs in het Witte Huis over de rol die de Verenigde Staten moeten spelen in het conflict tussen Israël en Iran, meldt nieuwssite Axios op basis van drie overheidsbronnen. Volgens de drie overweegt Trump serieus om Iraanse nucleaire faciliteiten aan te vallen. Een medewerker van het Witte Huis heeft tegen persbureau AFP bevestigd dat de Nationale Veiligheidsraad bijeenkomt.

1 uur geleden
Israël meldt grote nieuwe Iraanse raketaanval

TEL AVIV (ANP/AFP) - Iran heeft dinsdagmiddag laat opnieuw een "spervuur" aan raketten afgevuurd op Israël, meldt het Israëlische leger op X. In het zuiden van het land klonk het luchtalarm.

1 uur geleden
VS sturen meer gevechtsvliegtuigen naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten, melden anonieme militaire bronnen. Het zou gaan om onder meer vliegtuigen van de types F-16, F-22 en F-35. Washington reageert daarmee op het escalerende conflict tussen Israël en Iran.

2 uur geleden
Israël knapt het vuile werk op volgens Duitse bondskanselier

KANANASKIS/WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens de top van de G7 in het westen van Canada gezegd dat Israël met bombardementen in Iran "het vuile werk voor ons allemaal opknapt". Volgens Merz zijn "we allemaal slachtoffer van het Iraanse regime dat dood en verderf zaait".

3 uur geleden
Na aanvallen op Iran gestrande Israëliërs opgehaald door El Al

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al begint woensdag met de repatriëring van Israëlische staatsburgers die in het buitenland zijn gestrand. El Al zegt toestemming te hebben gekregen van de Israëlische regering om de vluchten uit te voeren. Het Israëlische luchtruim is sinds Israël begon met de aanvallen op Iran gesloten voor burgerluchtvaart.

4 uur geleden
Spaanse stroomstoring kwam niet door cyberaanval

MADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.

6 uur geleden