Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nabestaanden De Vries 'onder indruk en tevreden' met flinke eisen

Nabestaanden De Vries 'onder indruk en tevreden' met flinke eisen

AMSTERDAM (ANP) - De nabestaanden van Peter R. de Vries zijn "opgelucht over en onder de indruk van" de straffen die het Openbaar Ministerie woensdag heeft geëist voor de moord op de misdaadverslaggever. Het OM eiste tegen drie verdachten een levenslange celstraf. Het gaat om de vermeende schutter Delano G., chauffeur Kamil E. en 'moordmakelaar' Krystian M. Tegen de andere zes verdachten zijn straffen tot 21 jaar cel geëist.

"Ze zeggen wel nadrukkelijk: wij krijgen onze vader er natuurlijk niet mee terug, ons maatje. Maar dit doet wel recht aan wat hem is overkomen", laat Annemiek van Spanje, de advocaat van de familie De Vries weten. "Ze waren deze hele ochtend echt gespannen tot die strafeisen op tafel kwamen te liggen."

Peter R. de Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam, na een optreden in RTL Boulevard. Hij overleed negen dagen later aan zijn verwondingen. Het OM meent dat De Vries is vermoord omdat hij optrad als vertrouwenspersoon van kroongetuige Nabil B. in het Marengo-proces. De moordopdracht zou afkomstig zijn van Ridouan Taghi. Die heeft dit altijd ontkend en wordt ook niet verdacht van de moord.

Signaal

Rondom het omvangrijke liquidatieproces Marengo werden eerder ook de broer van de kroongetuige en diens advocaat vermoord. Voor de nabestaanden van De Vries gaat er van deze eisen dan ook een signaal uit, aldus Van Spanje. "Iets moet overtuigen dat dit moet stoppen."

Het vonnis in de zaak over de moord op De Vries is in juni.

Meer uit Binnenland

Woningen ontruimd om grote brand in restaurant Vught

VUGHT (ANP) - In een restaurant aan de Vliertstraat in Vught (Noord-Brabant) is in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.30 uur brand uitgebroken. Vanwege de dichte bebouwing is een aantal nabijgelegen woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen.

2 uur geleden
Onderzoek naar mogelijke vogelgriep in Wildlands Emmen

EMMEN (ANP) - In dierenpark Wildlands in Emmen wordt onderzoek gedaan naar vogelgriep. Dat gebeurt omdat er aanwijzingen zijn dat het virus aanwezig is in enkele dode vogels, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur.

9 uur geleden
Berendsen vindt deelname Rusland aan Paralympics 'onbegrijpelijk'

DEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen van Buitenlandse Zaken vindt het "onbegrijpelijk dat Rusland vandaag onder eigen vlag mag meedoen aan de Paralympische Spelen, terwijl ze blijven aanvallen". Hij verwijst op X naar aanvallen die Rusland in de nacht van vrijdag op zaterdag heeft uitgevoerd op energie-infrastructuur en spoorwegen in Oekraïne.

15 uur geleden
KLM-repatriëringsvlucht vanuit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Ook een repatriëringsvlucht van KLM van Oman naar Amsterdam is tot nader order uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. De vlucht zou zondag om 00.45 uur vertrekken vanuit de hoofdstad Muscat.

15 uur geleden
Iraniërs op de Dam willen actie van Nederlandse regering

AMSTERDAM (ANP) - Iraniërs zijn zaterdag in een mars door Amsterdam naar het Amerikaanse consulaat gelopen. Ze herdachten omgekomen Amerikaanse militairen en riepen de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.

16 uur geleden
Verdachte moord Haagse garagehouder vrijgelaten voor uitspraak

DEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.

16 uur geleden
Corendon-repatriëringsvlucht uit Oman uitgesteld om veiligheid

DEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.

18 uur geleden