Nabestaanden Bibas eisen verantwoording voor dood gijzelaars Gaza
TEL AVIV (ANP/AFP) - De familie Bibas heeft Israëlische functionarissen opgeroepen om verantwoordelijkheid te nemen voor de dood van gijzelaars in de Gazastrook. Nabestaanden van Shiri Bibas en haar jonge zonen Ariel en Kfir stelden op de begrafenis dat de sterfgevallen te voorkomen waren.
"Deze ramp had niet moeten plaatsvinden. Jullie hadden niet moeten zijn meegenomen en jullie hadden levend moeten terugkeren", zei Ofri Bibas over haar schoonzus en twee neefjes. Ze wil onderzoek en dat alle betrokken functionarissen hun verantwoordelijkheid nemen. "Ze hadden jullie kunnen redden, maar kozen voor wraak."
Hamas gaf de lichamen vorige week vrij. Bibas' echtgenoot Yarden was op 7 oktober 2023 ook meegenomen naar Gaza, maar hij overleefde de gijzeling en werd begin deze maand vrijgelaten. Het gezin Bibas groeide na de aanval van Hamas op Israël uit tot een symbool van de gijzelaars.
Yarden Bibas sprak op de begrafenis vol lof over zijn gezin. Hij bood zijn vrouw en hun kinderen zijn excuses aan, omdat hij ze "niet kon beschermen". Hamas zegt dat het drietal is omgekomen door een Israëlische luchtaanval, maar daar is volgens een Israëlische autopsie geen bewijs voor.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
10 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
54 minuten geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
8 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
10 uur geleden