Nabestaanden aan het woord in proces kwartetmoord Enschede
ALMELO (ANP) - Nabestaanden van de viervoudige moord in een growshop in Enschede krijgen woensdagmiddag op de tweede zittingsdag van het strafproces het woord in de rechtbank in Almelo. Alle zes verdachten en hun advocaten zijn aanwezig als nabestaanden van hun spreekrecht gebruikmaken.
Dinsdag, op de eerste van de vijf zittingsdagen, behandelde de rechtbank de feiten in de zaak tegen de drie hoofdverdachten. De 33-jarige Dejan A., zijn vader Camil (59) en zijn broer Denis (32) zwijgen over de gebeurtenissen op 13 november 2018. De officier van justitie zegt genoeg bewijs te hebben tegen alle drie, wat vrijdag op de derde zittingsdag zal uitmonden in "stevige strafeisen".
Woensdagochtend om 9.30 uur ontvangt de rechtbank eerst de drie medeverdachten, die sinds april op vrije voeten zijn. Ze worden verdacht van medeplichtigheid. Arie van D. (73) en zijn zoon Dennis (33) uit St. Willebrord zouden de wapens hebben geleverd of daarin hebben bemiddeld. Zizi W. (30) uit Breda werd op 29 januari 2019 opgepakt. Zij wordt ervan verdacht een rol te hebben gespeeld bij de aanschaf van de gebruikte vuurwapens.
De viervoudige moord vond plaats in een pand aan de Leeuwenhoekstraat. De slachtoffers werden van dichtbij doodgeschoten. Uit forensisch onderzoek is gebleken dat alle vier slachtoffers met steeds twee verschillende kalibers kogels om het leven zijn gebracht. Het motief is mogelijk een ruzie in de hennepwereld.
De uitspraak van de rechtbank wordt verwacht op vrijdag 6 november.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Chris Jude, die verdacht wordt van de moord op Lisa in augustus vorig jaar, heeft bekend. Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook de andere feiten waarvan hij werd verdacht heeft Jude bekend.
17 minuten geledenZEIST (ANP) - Nico de Haan, liefhebber en kenner van vogels en oud-waarnemend directeur van Vogelbescherming Nederland, is overleden. De Haan was 78 jaar. Dat heeft Vogelbescherming Nederland laten weten. De Haan overleed zaterdag. "Meer dan een halve eeuw was hij gezichtsbepalend voor de organisatie en een boegbeeld voor vogels in Nederland", zo omschrijft de organisatie hem.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Boeren uit de provincie Utrecht hebben bij het provinciehuis tientallen verhuisdozen neergezet. De actie is georganiseerd door LTO Noord en andere landbouworganisaties uit protest tegen het Utrechts Programma Landelijk Gebied (UPLG). Op de dozen zijn leuzen geschreven als "Boeren verdienen respect!" en "Met dit beleid raak ik mijn toekomst kwijt".
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - "Wij twijfelen er niet aan dat we dit kunnen." De Friese gedeputeerde Abel Kooistra (sport, BBB) weet zeker dat het schaatstoernooi bij de Olympische Spelen van 2030 prima in ijsstadion Thialf kan worden gehouden. Kooistra keek de eerste dagen van deze Winterspelen in Milaan hoe alles werd georganiseerd en bedacht hoe dat in Heerenveen en omgeving beter zou kunnen. En hij probeerde Thialf op de kaart te zetten als de beste plek om het schaatstoernooi in 2030 te houden.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar celstraf en tbs met dwangverpleging geƫist tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voor het verkrachten van twee vrouwen en het grootschalig seksueel afpersen van meisjes en vrouwen door te dreigen naaktbeelden van hen te verspreiden. "De verdachte is een compleet gevoelloos, veelkoppig monster", zei de officier van justitie woensdag in de rechtbank in Groningen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid hoeft geen aanvullende maatregelen te nemen om PFAS-vervuiling tegen te gaan en mensen beter te beschermen tegen gezondheidsschade door blootstelling aan chemische stoffen die onder deze noemer vallen. Volgens de rechtbank in Den Haag doet de Staat "op dit moment voldoende".
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden vrouwen moeten langer wachten op de beslissing of ze een schadevergoeding krijgen voor gezondheidsklachten die zouden zijn veroorzaakt door de anticonceptie Essure van Bayer. De rechtbank in Utrecht zou daar woensdag uitspraak over doen, maar de rechters concluderen dat ze meer informatie nodig hebben.
3 uur geleden