Nabestaanden aan het woord in proces kwartetmoord Enschede
ALMELO (ANP) - Nabestaanden van de viervoudige moord in een growshop in Enschede krijgen woensdagmiddag op de tweede zittingsdag van het strafproces het woord in de rechtbank in Almelo. Alle zes verdachten en hun advocaten zijn aanwezig als nabestaanden van hun spreekrecht gebruikmaken.
Dinsdag, op de eerste van de vijf zittingsdagen, behandelde de rechtbank de feiten in de zaak tegen de drie hoofdverdachten. De 33-jarige Dejan A., zijn vader Camil (59) en zijn broer Denis (32) zwijgen over de gebeurtenissen op 13 november 2018. De officier van justitie zegt genoeg bewijs te hebben tegen alle drie, wat vrijdag op de derde zittingsdag zal uitmonden in "stevige strafeisen".
Woensdagochtend om 9.30 uur ontvangt de rechtbank eerst de drie medeverdachten, die sinds april op vrije voeten zijn. Ze worden verdacht van medeplichtigheid. Arie van D. (73) en zijn zoon Dennis (33) uit St. Willebrord zouden de wapens hebben geleverd of daarin hebben bemiddeld. Zizi W. (30) uit Breda werd op 29 januari 2019 opgepakt. Zij wordt ervan verdacht een rol te hebben gespeeld bij de aanschaf van de gebruikte vuurwapens.
De viervoudige moord vond plaats in een pand aan de Leeuwenhoekstraat. De slachtoffers werden van dichtbij doodgeschoten. Uit forensisch onderzoek is gebleken dat alle vier slachtoffers met steeds twee verschillende kalibers kogels om het leven zijn gebracht. Het motief is mogelijk een ruzie in de hennepwereld.
De uitspraak van de rechtbank wordt verwacht op vrijdag 6 november.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het lichaam van een aan het hantavirus overleden Duitse vrouw aan boord van de Hondius wordt in Nederland gecremeerd. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van de GGD Rotterdam-Rijnmond, bij de aankomst van het cruiseschip in de haven van Rotterdam.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De schoonmaak van het Nederlandse cruiseschip Hondius begint dinsdag en duurt naar verwachting tot en met vrijdag. Dat zei Yvonne van Duijnhoven, directeur van GGD Rotterdam-Rijnmond. De klus wordt geklaard door EWS Group, een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf.
52 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Nationaal Park Utrechtse Heuvelrug wordt twee keer zo groot. Minister Jaimi van Essen (Natuur, D66) heeft besloten om na het zuidelijke deel ook het noorden van het gebied de officiële status van Nationaal Park te geven.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke partijen zonder leden uitsluiten van deelname aan verkiezingen gaat te ver, zegt de Raad van State. De belangrijkste overheidsadviseur vraagt D66 en GroenLinks-PvdA die regel in het voorstel voor de wet politieke partijen, eventueel weg te laten. Tweede Kamerleden Joost Sneller en Mikal Tseggai van die respectievelijke partijen moeten bovendien hun wetswijziging op een aantal punten beter uitleggen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius is aangemeerd in de haven van Rotterdam. Het door het hantavirus getroffen schip meerde rond 10.30 uur aan bij de Calandsteiger nummer 7. Daar gaan de bemanning en een arts en verpleegkundige aan wal.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius vaart de haven van Rotterdam binnen. Het schip kwam tegen 10.00 uur aan en moet nog een klein half uur varen naar de aanlegplek aan de Calandsteiger nummer 7, meldt het Havenbedrijf.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip Hondius komt naar verwachting rond 10.00 uur aan in de haven van Rotterdam. Dat zei havenmeester René de Vries vanaf een persboot. Vanaf daar duurt het nog ongeveer twintig minuten naar de afmeerplek.
2 uur geleden