Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naaste medewerker Biden geschorst wegens bedreigen journalist

Naaste medewerker Biden geschorst wegens bedreigen journalist

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een naaste medewerker van de Amerikaanse president Joe Biden is voor een week geschorst, omdat hij een journalist van Politico had bedreigd. Woordvoerster Jen Psaki bevestigde tijdens een persconferentie dat het om een medewerker van haar afdeling gaat, tweede woordvoerder TJ Ducklo.

Ducklo zou in een telefoongesprek tegen journalist Tara Palmeri hebben gezegd dat hij haar "kapot zou maken". Palmeri schreef onlangs over de relatie van Ducklo met Alexi McCammond, een journalist van Axios.

Volgens het tijdschrift Vanity Fair zou Ducklo kleinerende en vrouwonvriendelijke opmerkingen hebben gemaakt tijdens het gesprek met Palmeri. Hij zou hebben gezegd dat ze jaloers was op zijn relatie met McCammond.

Biden heeft al vaker laten weten dat hij hard optreedt tegen medewerkers van hem die anderen kleineren. "Als ik hoor dat je iemand niet met respect behandelt of iemand kleineert, dan ontsla ik je op staande voet", aldus Biden kort na zijn inauguratie tegen zijn personeel.

Volgens Psaki weet Ducklo dat hij een fout heeft gemaakt en heeft hij zijn excuses aangeboden aan Palmeri. Ducklo werkt na zijn schorsing niet meer met verslaggevers van Politico.

Meer uit Buitenland

Verdachten van autobrand Antwerpen in gesloten instelling

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.

35 minuten geleden
Zelensky: Rusland wilde VS chanteren door Iran te helpen

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.

36 minuten geleden
Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

1 uur geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

3 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

3 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

3 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

3 uur geleden