Naaste medewerker Biden geschorst wegens bedreigen journalist
WASHINGTON (ANP/AFP) - Een naaste medewerker van de Amerikaanse president Joe Biden is voor een week geschorst, omdat hij een journalist van Politico had bedreigd. Woordvoerster Jen Psaki bevestigde tijdens een persconferentie dat het om een medewerker van haar afdeling gaat, tweede woordvoerder TJ Ducklo.
Ducklo zou in een telefoongesprek tegen journalist Tara Palmeri hebben gezegd dat hij haar "kapot zou maken". Palmeri schreef onlangs over de relatie van Ducklo met Alexi McCammond, een journalist van Axios.
Volgens het tijdschrift Vanity Fair zou Ducklo kleinerende en vrouwonvriendelijke opmerkingen hebben gemaakt tijdens het gesprek met Palmeri. Hij zou hebben gezegd dat ze jaloers was op zijn relatie met McCammond.
Biden heeft al vaker laten weten dat hij hard optreedt tegen medewerkers van hem die anderen kleineren. "Als ik hoor dat je iemand niet met respect behandelt of iemand kleineert, dan ontsla ik je op staande voet", aldus Biden kort na zijn inauguratie tegen zijn personeel.
Volgens Psaki weet Ducklo dat hij een fout heeft gemaakt en heeft hij zijn excuses aangeboden aan Palmeri. Ducklo werkt na zijn schorsing niet meer met verslaggevers van Politico.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
39 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
21 uur geleden