Naast Van Persie ook Pinas, Bosschaart en Hoek weg bij Heerenveen
HEERENVEEN (ANP) - Naast hoofdtrainer Robin van Persie vertrekken ook zijn assistent Brian Pinas, videoanalist Yöri Bosschaart en keeperstrainer Frans Hoek bij sc Heerenveen. De achtergebleven assistent Henk Brugge heeft tijdelijk de leiding over de spelersgroep, terwijl algemeen directeur Ferry de Haan en technisch manager Johan Hansma op zoek gaan naar "een vervanger voor de korte of middellange termijn".
"Robin heeft ons laten weten dat hij deze unieke kans bij Feyenoord niet wilde laten lopen. Hoewel we zijn ambitie begrijpen, komt de timing midden in het seizoen voor ons zeer ongelegen. We zijn samen aan een avontuur begonnen en hadden het huidige seizoen graag afgemaakt", meldt De Haan in een persbericht.
Heerenveen verliest, tegen de vergoeding van een transfersom, in één klap een groot deel van zijn technische staf. De Haan: "Dit betekent dat we niet alleen op zoek moeten naar een nieuwe hoofdtrainer, maar ook vervangers moeten vinden voor de overige stafleden. Onder 21-trainers Jouad Boufarra en Joey van den Berg schuiven tijdelijk door naar de eerste selectie om interim-trainer Henk Brugge te assisteren. De technische staf wordt verder gevormd door Nico Romeijn en Jan Bekkema, die de keeperstrainingen op zich neemt."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.
4 uur geledenMONTPELLIER (ANP/AFP) - De Franse voetbaltrainer Jean-Louis Gasset is vrijdag op 72-jarige leeftijd overleden. Dat meldt voetbalclub Montpellier.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - De twee zoons van de in de zomer overleden Portugese profvoetballer Diogo Jota gaan zaterdag tijdens de wedstrijd tussen Liverpool en Wolverhampton Wanderers mee als mascottes het veld op. Dat melden Engelse media, waaronder The Times.
12 uur geledenANKARA (ANP/DPA) - Er zijn nieuwe arrestaties verricht in verband met het gokschandaal in het Turkse voetbal. Volgens diverse Turkse media zijn er arrestatiebevelen uitgevaardigd voor 29 personen, onder wie voormalig vicevoorzitter Erden Timur van Galatasaray.
12 uur geledenRIYAD (ANP) - Georginio Wijnaldum heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Al-Ettifaq op Al-Riyad. De 35-jarige middenvelder maakte in de 95e minuut het tweede doelpunt voor zijn ploeg uit Saudi-Arabië (0-2).
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola van Manchester City hoeft zich voorlopig geen zorgen te maken over het gewicht van Erling Haaland. De Noorse topscorer heeft op X laten weten dat hij klaar is voor het uitduel van zaterdag met Nottingham Forest. Hij laat op een foto een weegschaal zien met de tekst: All Good.
1 dag geleden