Naast luchtmacht helpt ook landmacht bij blussen Peelbrand
DEURNE (ANP) - Behalve de luchtmacht gaat ook de landmacht helpen bij het bestrijden van de grote veenbrand in de Deurnese Peel. Dat maakte de gemeente Deurne dinsdagmiddag bekend.
Nadat de luchtmacht dinsdag met vier blushelikopters in de weer was, gaat ook de landmacht proberen het vuur tot stoppen te brengen. De soldaten gaan samen met mensen van Staatsbosbeheer en brandweer zogenoemde stoplijnen aanleggen. Dat doen ze door met machines vegetatie te verwijderen, zodat de brand er niet verder kan.
De landmacht wordt ingezet in gebieden die nog bereikbaar zijn. De helikopters werpen water uit over brandhaarden in ondoordringbare veen- en moerasgebieden. De helikopters blussen nog tot 20.00 uur, daarna is het te donker.
Harde wind
De helikopters kunnen in een keer 10.000 liter water uitstorten over de brandhaard. Inmiddels is meer dan 150 hectare land verwoest. De brandweer waarschuwt dat het vuur zich voortdurend verplaatst, mede door de harde wind.
Volgens de hulpdiensten zal de brand nog zeker de hele nacht voortduren en voor rook- en stankoverlast zorgen in de wijde omgeving. Het advies blijft dan ook ramen en deuren gesloten te houden, de ventilatie uit te zetten.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
7 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden