Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic krijgt behalve kritiek ook de nodige steunbetuigingen vanuit de tenniswereld nadat hij Australië is uitgezet. Volgens de Canadese tennisser Vasek Pospisil, die in 2020 samen met Djokovic uit de spelersraad van de ATP stapte en een eigen vakbond voor de spelers opzette, is zijn Servische vriend het slachtoffer van een politiek spel in Australië.

"Novak zou nooit naar Australië zijn gegaan als hij geen vrijstelling had gekregen van de overheid", schrijft Pospisil op Twitter. "Hij zou de Australian Open dan hebben overgeslagen en thuis zijn gebleven bij zijn familie. Niemand had dan over deze puinhoop gepraat. Met de verkiezingen in aantocht stond hier een politieke agenda op het spel, dat is heel duidelijk. Dit is niet zijn fout. Hij is het land niet binnengedrongen en hij heeft ook niet zijn eigen regels gemaakt, zoals wordt gezegd. Hij was er klaar voor om gewoon thuis te blijven." De 31-jarige Canadees was eerder al kritisch op de houding van tennisbond ATP, die zich de afgelopen anderhalve week afzijdig hield in het geschil tussen Djokovic en de Australische autoriteiten.

De Servische nummer 1 van de wereld zou het maandag in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen landgenoot Miomir Kecmanovic. Een dag voor de start van het grandslamtoernooi werd Djokovic echter het land uitgezet. "Ons kleine Servische team in Melbourne is verontwaardigd en teleurgesteld", schrijft Kecmanovic op Instagram. "Ik was heel blij dat ik de eer had om het toernooi te openen tegen de beste speler ter wereld in de Rod Laver Arena. We gaan nu proberen om hem hier te wreken", aldus de 22-jarige Serviër, die nu de Italiaanse 'lucky loser' Salvatore Caruso treft.

Onder anderen John Isner, Alizé Cornet en Nick Kyrgios kwamen via de sociale media ook met steunbetuigingen aan Djokovic. "Ik weet er te weinig van om de situatie te beoordelen", zegt Cornet. "Maar ik weet wel dat Novak altijd de eerste is die zich inzet voor de spelers. Maar niemand van ons stond nu voor hem op. Blijf sterk, Novak."

Meer uit Sport

Olympisch kampioene Meester stopt na zestien jaar met toproeien

AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.

1 uur geleden
Raad van commissarissen Ajax draagt vijf leden voor

AMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.

3 uur geleden
Flamboyante oud-winnares Osaka naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.

4 uur geleden
Shorttracker De Laat vervangt niet fitte Kos in selectie Spelen

UTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.

4 uur geleden
Formule 1-team Mercedes ziet topontwerper dit jaar vertrekken

LONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.

5 uur geleden
Watson wint proloog wielerkoers Tour Down Under

ADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.

6 uur geleden
Titelverdedigster Keys komt met de schrik vrij op Australian Open

MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.

8 uur geleden