Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic krijgt behalve kritiek ook de nodige steunbetuigingen vanuit de tenniswereld nadat hij Australië is uitgezet. Volgens de Canadese tennisser Vasek Pospisil, die in 2020 samen met Djokovic uit de spelersraad van de ATP stapte en een eigen vakbond voor de spelers opzette, is zijn Servische vriend het slachtoffer van een politiek spel in Australië.

"Novak zou nooit naar Australië zijn gegaan als hij geen vrijstelling had gekregen van de overheid", schrijft Pospisil op Twitter. "Hij zou de Australian Open dan hebben overgeslagen en thuis zijn gebleven bij zijn familie. Niemand had dan over deze puinhoop gepraat. Met de verkiezingen in aantocht stond hier een politieke agenda op het spel, dat is heel duidelijk. Dit is niet zijn fout. Hij is het land niet binnengedrongen en hij heeft ook niet zijn eigen regels gemaakt, zoals wordt gezegd. Hij was er klaar voor om gewoon thuis te blijven." De 31-jarige Canadees was eerder al kritisch op de houding van tennisbond ATP, die zich de afgelopen anderhalve week afzijdig hield in het geschil tussen Djokovic en de Australische autoriteiten.

De Servische nummer 1 van de wereld zou het maandag in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen landgenoot Miomir Kecmanovic. Een dag voor de start van het grandslamtoernooi werd Djokovic echter het land uitgezet. "Ons kleine Servische team in Melbourne is verontwaardigd en teleurgesteld", schrijft Kecmanovic op Instagram. "Ik was heel blij dat ik de eer had om het toernooi te openen tegen de beste speler ter wereld in de Rod Laver Arena. We gaan nu proberen om hem hier te wreken", aldus de 22-jarige Serviër, die nu de Italiaanse 'lucky loser' Salvatore Caruso treft.

Onder anderen John Isner, Alizé Cornet en Nick Kyrgios kwamen via de sociale media ook met steunbetuigingen aan Djokovic. "Ik weet er te weinig van om de situatie te beoordelen", zegt Cornet. "Maar ik weet wel dat Novak altijd de eerste is die zich inzet voor de spelers. Maar niemand van ons stond nu voor hem op. Blijf sterk, Novak."

Meer uit Sport

Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

38 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

48 minuten geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

2 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

3 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

3 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

4 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

4 uur geleden