Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld
MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic krijgt behalve kritiek ook de nodige steunbetuigingen vanuit de tenniswereld nadat hij Australië is uitgezet. Volgens de Canadese tennisser Vasek Pospisil, die in 2020 samen met Djokovic uit de spelersraad van de ATP stapte en een eigen vakbond voor de spelers opzette, is zijn Servische vriend het slachtoffer van een politiek spel in Australië.
"Novak zou nooit naar Australië zijn gegaan als hij geen vrijstelling had gekregen van de overheid", schrijft Pospisil op Twitter. "Hij zou de Australian Open dan hebben overgeslagen en thuis zijn gebleven bij zijn familie. Niemand had dan over deze puinhoop gepraat. Met de verkiezingen in aantocht stond hier een politieke agenda op het spel, dat is heel duidelijk. Dit is niet zijn fout. Hij is het land niet binnengedrongen en hij heeft ook niet zijn eigen regels gemaakt, zoals wordt gezegd. Hij was er klaar voor om gewoon thuis te blijven." De 31-jarige Canadees was eerder al kritisch op de houding van tennisbond ATP, die zich de afgelopen anderhalve week afzijdig hield in het geschil tussen Djokovic en de Australische autoriteiten.
De Servische nummer 1 van de wereld zou het maandag in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen landgenoot Miomir Kecmanovic. Een dag voor de start van het grandslamtoernooi werd Djokovic echter het land uitgezet. "Ons kleine Servische team in Melbourne is verontwaardigd en teleurgesteld", schrijft Kecmanovic op Instagram. "Ik was heel blij dat ik de eer had om het toernooi te openen tegen de beste speler ter wereld in de Rod Laver Arena. We gaan nu proberen om hem hier te wreken", aldus de 22-jarige Serviër, die nu de Italiaanse 'lucky loser' Salvatore Caruso treft.
Onder anderen John Isner, Alizé Cornet en Nick Kyrgios kwamen via de sociale media ook met steunbetuigingen aan Djokovic. "Ik weet er te weinig van om de situatie te beoordelen", zegt Cornet. "Maar ik weet wel dat Novak altijd de eerste is die zich inzet voor de spelers. Maar niemand van ons stond nu voor hem op. Blijf sterk, Novak."
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
20 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
1 dag geleden