Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

Naast kritiek ook steun voor Djokovic uit tenniswereld

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic krijgt behalve kritiek ook de nodige steunbetuigingen vanuit de tenniswereld nadat hij Australië is uitgezet. Volgens de Canadese tennisser Vasek Pospisil, die in 2020 samen met Djokovic uit de spelersraad van de ATP stapte en een eigen vakbond voor de spelers opzette, is zijn Servische vriend het slachtoffer van een politiek spel in Australië.

"Novak zou nooit naar Australië zijn gegaan als hij geen vrijstelling had gekregen van de overheid", schrijft Pospisil op Twitter. "Hij zou de Australian Open dan hebben overgeslagen en thuis zijn gebleven bij zijn familie. Niemand had dan over deze puinhoop gepraat. Met de verkiezingen in aantocht stond hier een politieke agenda op het spel, dat is heel duidelijk. Dit is niet zijn fout. Hij is het land niet binnengedrongen en hij heeft ook niet zijn eigen regels gemaakt, zoals wordt gezegd. Hij was er klaar voor om gewoon thuis te blijven." De 31-jarige Canadees was eerder al kritisch op de houding van tennisbond ATP, die zich de afgelopen anderhalve week afzijdig hield in het geschil tussen Djokovic en de Australische autoriteiten.

De Servische nummer 1 van de wereld zou het maandag in de eerste ronde van de Australian Open opnemen tegen landgenoot Miomir Kecmanovic. Een dag voor de start van het grandslamtoernooi werd Djokovic echter het land uitgezet. "Ons kleine Servische team in Melbourne is verontwaardigd en teleurgesteld", schrijft Kecmanovic op Instagram. "Ik was heel blij dat ik de eer had om het toernooi te openen tegen de beste speler ter wereld in de Rod Laver Arena. We gaan nu proberen om hem hier te wreken", aldus de 22-jarige Serviër, die nu de Italiaanse 'lucky loser' Salvatore Caruso treft.

Onder anderen John Isner, Alizé Cornet en Nick Kyrgios kwamen via de sociale media ook met steunbetuigingen aan Djokovic. "Ik weet er te weinig van om de situatie te beoordelen", zegt Cornet. "Maar ik weet wel dat Novak altijd de eerste is die zich inzet voor de spelers. Maar niemand van ons stond nu voor hem op. Blijf sterk, Novak."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

14 minuten geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

1 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

2 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

3 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

4 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

4 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

6 uur geleden